Az USA-ban mindig jobb volt az élet, mint Európában?
Vagyis amióta megalakult államként mindig vonzotta az európaiakat, akik közül a nagy többség a jobb élet reményében ment, volt persze, aki menekült, az pl az írek a 19. században az éhínség elől. Ez pedig olyan időszak volt, amikor sok európai ország gyarmatosította a világot, ennek ellenére is jobb volt odaát.
Aztán a két világháború eléggé letarolta az öreg kontinenst, utána gazdaságilag egyértelműen Amerika mögött maradt, bár úgy a 2008-as válságig nem volt sokkal rosszabb az élet a nyugati országokban. Most viszont egyre inkább úgy tűnik a fizetések folyamatosan szakadnak le és a jövőben is ez lesz a tendencia. Európában igazából az autóipar volt sokáig húzóágazat, de most az is veszíti el a versenyképességét, az újabb iparágakban, mint a tech pedig nagyon gyenge az USA-hoz képest.
Sokban függ, hogy hol. Átlagban mivel a két világhábit megnyerte és most látjuk, hogy az EU mennyire is gyarmata (1 kihatcolták, hogy 4x-es áron vegyük a sokkal környezetszennyezőbb USA palagáz,
2. kiharcolta hogy az orosz gázvezetéket ne használjuk, amikor még béke volt
3. Kihatcolták hogy önmegsemmisítő szankciókat helyezzenek kilátásba az EU-ban
4. Kiprovokálták az EU-n keresztül a háborút
5. Most odadobják az EU-nak is Ukrajna szponzorálását anyagilag
Látható, hogy mi az EU ugyanolyan gíarmat, mint mi magyarok Brüsszelnek. Így azért jobban élnek
?
Most se jobb ott az élet. Ezerszer inkább Belgium, Egyesült Királyság, Hollandia, Németország, Svájc, Svédország.
Kelet-Európánál mindig is sokkal jobb volt az élet. Nyugat-Európa jobb részein meg most is olyan jó.
Ahogy már felettem írták, Németország, Ausztria, U.K., Hollandia, Belgium, Svédország, Finnország, Franciaország az USA szintjén van. Svájc, Norvégia meg még jobb is.
2 - "4. Kiprovokálták az EU-n keresztül a háborút"
Ekkora marhaságot régen olvastam!
Hogy lenne ugyanolyan, hát a numbeo szerint is sokkal jobbak a fizetések az USA-ban, mint a nyugat-európai országokban? Ha a versenyszférában dologzó diplomás emberek (orvos, mérnök, közgazdász, stb) bérét nézzük, akkor még nagyobb a különbség.
Magasabbak a bérek, de a megélhetés is drágább ott. Azon kívül ne feledd el, hogy az USA-ban csak a kiváltságosok, az eleve gazdag családban születettek járhatnak egyetemre, nem úgy mint Európában hogy minden közmunkás kölyke egyetemre kerül és még el is végzi, mert olyan könnyű.
Az USA-ban sokkal keményebb az egyetem, teljes életedet rá kell szentelned a szakmára.
Egy közgazdász kifejthetné, hogyan tud az USA gazdasága működőképes maradni úgy, hogy folyamatosan arra ösztönzik az ott lakókat, hogy halmozzák a hiteleket.
Európából nézve furcsa, hogy ott a hitelképességet rontja, ha az illetőnek még nincs hitele, és nem költ eleget.
Az USA lakossága el van adósodva, de az egész rendszer arra épít, hogy mindegy, hogy hitelből, de költekezzenek.
Nyilván van egy nem jelentéktelen réteg, akik valóban hihetetlen méretű vagyonokat szereztek, akár rövid idő alatt, nem vitatható, hogy az USA a lehetőségek országa, de a nagy többség nem lesz gazdag.
A mechanizmus érdekelne, hogy miért éri meg folyamatosan a hitelezésekre ösztönözni.
Ezzel a módszerrel akarják csődbe vinni Kínát? (Nem vicc, Kína az USA legnagyobb hitelezője)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!