Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Demokrata Párt miért nem...

A Demokrata Párt miért nem talált Joe Bidennél fiatalabb jelöltet már 4 évvel ezelőtt ?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen hogy ismervén Biden életkorát és egészségi állapotát, erőltették a jelölését, amikor az elmúlt 30 év tapasztalatai azt mutatták hogy a középkorú jelöltek (Bill Clinton, Obama vagy a repi G.W.Bush) simán újra lettek választva.

tegnapelőtt 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Bernie Sanders tökéletes jelölt lett volna. Oké, ő még Bidennél is idősebb, viszont sokkal jobb állapotban van, sokkal agilisebb. De a demokrata pártelitnek ki kellett golyóznia.

Mellesleg Trump is 78 éves.

tegnapelőtt 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Azért is tettem hozzá hogy „...és egészségi állapotát”. Trump esetében az életkora a legkisebb gond, ráadásul jól is menedzseli a kamerák előtt, még ha bohóckodásnak is tűnhet az arcbőrbarnítás és a hajfestés.

tegnapelőtt 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

https://www.youtube.com/watch?v=qqG96G8YdcE&t=263s


Ezt a videót néztem Bidenről, beszél ő értelmesen, de mintha valami beszédközpontos sérülése lett volna inkább.

Szóval a pali rendben van végülis, csak nem 100%

tegnapelőtt 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[ma 08:30]: Úgy tudom, dadogott régebben. Azt kikupálták, feltételezem, piszok sok gyakorlással. De azért maradtak nyomai, ezért beszél olykor félre. Ezzel együtt a vitában nagyon rosszul szerepelt, nem a beszédhiba volt az alapvető gond, azt leszámítva is egy megtört öregember benyomását keltette. (Megjegyzem, még csak az első húsz percet tudtam megnézni, majd folytatom.)


Négy éve is beszédhibás volt. (Akkor egy vitát láttam a kettőből, de azt elejétől végéig.) Akkor a vitában mégis a mindenért bömbölve üvöltöző Trump fölé tudott kerekedni: ő volt a higgadt, józan papi, Trump pedig a bolond vénember. Most Biden volt a gyenge vénember, Trump pedig az energikus papi.


Sajnos (vagy nem sajnos) ezek a viták általában a benyomásokról szólnak, nem a racionalitásról. Egyik jelölt a gazdasági témában azt mondja, hogy x% az államadósság, a másik erre rákontráz az y% munkanélküliséggel. És amerikaiak töredéke nézi meg a valós adatokat, tényleg x% és y%, és akkor az most sok vagy kevés, mennyi volt korábban, stb... Ez nem amerikai sajátosság, sehol nem kutakodik a választó, se ideje, se kedve hozzá, az alapján dönt, melyik jelölt tudja egy koherensebb, értelmesebb, erősebb, alkalmasabb vezető látszatát kelteni. Négy éve ez egyértelműen Biden volt, most Trump. (Legalábbis amiket láttam belőlük.)

tegnapelőtt 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Akárhányszor kérdezitek meg, akkor sem a párt jelöli ki az elnökjelöltet.
tegnapelőtt 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!