Finnország a téli háború idején jobban tette volna, ha békepárti és engedik teljesen felszabadítani magukat?
# 21
Ha vatnyikozod a másikat, akkor te mi vagy ?
NAFO Fella ?
[tegnap 13:47]: "Ellenben a Krím az 1783 - 1954 között Oroszországé volt."
- Ez nem igaz. 1921-ben megalakult a Krími Autonóm Szocialista Szovjet Köztársaság, és onnantól a Krím hivatalosan nem tartozott Oroszországhoz. Ezt "ajándékozta" Hruscsov Ukrajnának 1954-ben (ez jelentette a KrASzSzK végét). Hruscsov jelentéktelen pártkomisszár volt, amikor Oroszország hivatalosan elveszítette a Krímet, ami, még egyszer, nem 1954-ben, hanem 1921-ben történt.
A valósághoz hozzátartozik, hogy de facto Oroszország volt a Szovjetunió vezető tagköztársasága. Oroszország irányította a Krímet 1921 és 1954 között (a második világháborús német megszállás idejét leszámítva) és 1954 után is, egészen a Szovjetunió felbomlásáig. De ehhez a valósághoz akkor az is hozzátartozik, hogy a mi '56-unkat is Oroszország vezetésével nyomta el a Szovjetunió.
Egyébként meg ha 1954-ig vissza lehet nyúlni, akkor 1856-ig miért nem nyúlsz vissza? Oroszország a krími háborút (amit elveszített) lezáró békében elfogadta területi veszteségeit, és bár a Krímet ezek nem érintették, a Krím demilitarizálását is vállalta. Mondhatod, hogy a Krím történelmileg Oroszország része (ez is persze zavaros, 1783 előtt is volt Krím, csak éppen az Oszmán Birodalom része, előtte megint másoké, Oroszországé nem), de akkor a katonatisztes anekdotáidnál szeretném felvetni, hogy történelmileg azoknak a katonatiszteknek rohadtul semmi keresnivalójuk nem volt a Krímben, hiszen ezt 1856-ban Oroszország elfogadta. Gondolom, ha olyan marha releváns, mi volt 1954-ben, akkor 1856 is olyan marha releváns.
# 22-es
Akkor mégis hol volt a Krími ASzSzK ?
Önálló nemzetközi jogalanyként ? A légüres térben ? Vagy hol ?
A Szovjetuniót 1922-es megalakításakor négy tagköztársaság alkotta, az Orosz - Ukrán - Fehérorosz SzSzK-k, és a Kaukázusi SzSzK.
Az, hogy a Krím az ASzSzK volt, az semmit nem jelentett, attól még Oroszország része volt.
Az ASzSzK-t azt 1945-ben fokozták le oblaszttyá.
Ami 1856-ot illeti, vannak a végrehajtható, és a végrehajthatatlan diktátumok / egyezmények / rendeletek / utasítások. A Krím 1856-os demilitarizálása épp ilyen volt.
Amúgy a Szovjetunión belül a tagköztársaságoknak kettős funkciójuk volt.
Egy részüket etnikai alapon hozták létre.
Más részüket azért kreálták, hogy azokra hivatkozva háborúzzanak egyet.
Lehet, és kell is vizsgálni, hogy melyiket lakja külön etnikum, és melyik Oroszország 2.0 vagy akár 3.0
A tatár, és a török az mennyire őshonos Európában ?
Vagy nem ?
Ennyi erővel akár az ókori görögökig vissza lehetne menni.
Olvasmányaim, meg bizonyos áthallások alapján az oroszok azok ógörög neveket adtak a Krím, és a szárazföldi partvidék városainak, mint Kherszonészosz, Herszon, Odessza, és még találhatok ilyeneket, nem hasraütésből.
#25
Téged amúgy miért érdekel annyira a Krím?
Ha már felmerült ez a kérdés részedről is!? Feltűnően fontos kérdés ez számodra, netán helybéli vagy?
# 26
Teljesen irreális célkitűzésért háborúznak, és halnak meg emberek, ez a probléma.
Ha a Nyugat adott volna nekik minden létező fegyvert, akkor lett is volna esélye a Krím megszerzésének az Ukrán Kormányerők részéről, és mondhatnák, hogy megtették, amit lehetett.
De a valóságban minden fegyverből adtak 10 - 20 példányt, sőt olyan is volt, amiből semmit nem kaptak, és úgy indították meg tavaly a nyári offenzívát, ami kész kudarc lett.
[tegnap 15:51]: "Ennyi erővel akár az ókori görögökig vissza lehetne menni."
- Hát ez az. De te valamiért éppen pont az 1783-1954 időszakig akarsz visszamenni, amikor arról beszélsz, hogy az oroszoknak valamiféle, bármiféle történelmi joguk volna a Krímre. Nem érvelsz 1570-nel, 1670-nel, 1770-nel, 1970-nel. Az mind tökmindegy. Hogy mi volt 1870-ben, na, az számít. :D
A legutolsó, és érdemi tulajdonos számít.
Persze az Ukrajnának való átadást is hivatalos dokumentumba foglalták, ha gondolod, Google Képfordítózhatom a beszúrt 1954-es ukázt, de attól még megkérdőjelezhető, hogy Mi értelme volt annak, meg sok másnak.
Akkor 1991-ben több, és önellentmondásos népszavazás is volt.
Amikor volt a belavezsai tárgyalás, akkor Oroszországot Jelcin képviselte, aki világéletében alkalmatlan volt bármire.
És amikor volt a 2014-es tulajváltás, annak Gorbacsov is tapsolt. Gorbacsov leokézza a vértelen tulajváltást is, ellenben a nyílt villámháborút jó hogy elítélte.
Válaszul az Ukrán Kormány személyre szólóan megvonta a beutazási engedélyét. :D
Mi értelme volt a Krím 32 évre történő kiadásának, és hasonlóknak, amikor úgyis tényleges tulajváltás történt ?
Nem lett volna jobb egyenesen bejelenteni, hogy szeretném megvenni az egészet, és akkor mennyibe kerül ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!