Ha nem történik meg a csernobili baleset akkor létrejött
volna a Kis-Szovjetunió ?
Figyelt kérdés
A csernobili nukleáris baleset szép lassan mérgezte az orosz-ukrán viszonyt, az oroszok nem igazán vettek részt a károk enyhítésében, ezért az ukrán elit a nyugat támogatására szorult a károk mérséklésében, az új szarkofág is nyugati támogatással épült meg. Végül háborúig fajult a viszony, amiben a nyugat hergelése is benne van, amiben felhasználták a csernobil okozta károkat is az oroszok ellen hergelésre.
Ha párhuzamba állítjuk jugoszlávia és a szovjetunió felbomlását, következtetésem szerint ha jugoszlávia esetében volt egy átmeneti "kis jugoszláv" időszak, akkor csernobil nélkül a szovjetunió felbomlásában is simán kellett volna lennie egy "kis szovjet" időszaknak. Lehet hogy nem szovjetuniónak hívták volna ezt az átmeneti szövetségi államalakulatot(belarusz-ukrajna-oroszország), de véleményem szerint annyi ideig mint kisjugoszlávia simán létezett volna egy "kis szovjet" államszövetség csernobil nélkül. A csernobili baleset belaruszra is kihatással volt, ott is jelentős területeket szennyezett el, tehát a belarusz oroszellenességben is nagy szerepet játszik csernobil. Ha nincs csernobil akkor szerintetek is elképzelhető lett volna egy átmeneti "kis szovjet" időszak ?
Szerintem a holodomornak sokkal kisebb szerepe van az ukrán oroszellenességben mint csernobilnak, csernobil azért sokkal nagyobb ütés volt az ukránoknak, talajszennyezés, elszennyeződött már soha nem használható termőföldek, sőt ha nem sikerült volna megakadályozni akkor még a dnyeper is elszennyeződik radioaktív anyagokkal. Meg hát a baleset utóhatásaként elég sok a rákos megbetegedés. Csernobil lehetett az a vörös vonal, az a cezúra, ahonnan végképp oroszellenessé váltak az ukránok és a belaruszok(bár őket sikerül mind a mai napig az orosz birodalomban tartani, de nem saját akaratukból). Persze nem azonnal váltak a baleset után oroszellenessé, ez egy hosszabb évtizedes folyamat. Ha nincs csernobil, szerintem akár simán elképzelhető lett volna egy kisjugoszlávia szerű ukrán-belrarusz-orosz szövetségi állam a 90-es évektől a 2000-es évek elejéig, kisjugoszlávia is ebben az időtávban létezett kb, és ami lényeges háború nélkül (leszámítva koszovót) esett szét(montenegro békésen vált ki).
2024. máj. 19. 17:06
12/33 Jeffrey Spender válasza:
Kérdező
Az ukrán nacionalisták azok rendre Banderát lobogtatják.
Az oroszok még 1954-ben is valódi, fegyveres, robbantásos, és merényletes gerillaellenes háborút vívtak a Banderával, és a követőivel.
Továbbá az ukránoknak mi a bajuk a lengyelekkel, és a magyarokkal ?
Amikor Bandera élt, akkor hol volt a csernobili atomerőmű ?
2024. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
13/33 A kérdező kommentje:
Spender: a 60-as 70-es 80-as években már béke volt ukrajnában. Csernobil időben közelebb esik a jelenlegi háborúhoz, hiszem hogy csernobil utóhatásaként mérgesedhetett el az ukrán orosz viszony, ha elmérgesedik a két nép közti viszony akkor persze hogy visszanyúlnak akár az egész messzi múltba nacionalista ikonokat keresve, és felelevenítik a régi dolgokat, mellékhatásként előjön a lengyel és magyarellenesség. Csernobil nélkül lett volna esély "Kis-Szovjetunióra", idézek Szolzsenyicion-től "1990-ben azt javasoltam, hogy minden nemzeti, gazdasági és kulturális problémát a keleti szláv népek egységes szövetségén belül oldjunk meg. Ezt tartom mindmáig a legjobb megoldásnak. Igazolhatatlannak érzem azt, hogy szétszabdaljunk sok millió családi és baráti köteléket." [link] Csak ennek keresztbe tett a 86-os csernobili katasztrófa.
2024. máj. 19. 17:48
14/33 anonim válasza:
hypnonak ismét sikerült alkotnia.
"Nem véletlenül tekintettek kezdetben felszabadítóként a németekre."
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!