Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínát miért zavarja ennyire...

Kínát miért zavarja ennyire Tajvan?

Figyelt kérdés
Egy kontinens méretű ország, óriási népességgel, fejlett gazdasággal, miért zavarja ennyire egy hozzájuk képest légypiszok szigetállam?
2024. jan. 6. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert Kínának Tajvan a füle mögött.
2024. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha mondjuk a komcsi rezsim 90-ben visszavonult volna Győr-Moson-Sopron megyébe és még mindig ott regnálnának akkor szerinted "nagy Magyarország" elfogadná azt, hogy a politikai riválisuk elcsatolt egy részt az országból és ott ők vannak hatalmon?


Területileg hozzájuk tartozik. A jogos jussuk és szándékukban is áll visszacsatolni az országba. Ha ez nyugaton történt volna meg, már rég le lennének bombázva és lerohanva. A kínaiak kicsit türelmesebb nép és kivárnak, mert van idejük.

2024. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Történelmi sértettség, (részben) elvesztett polgárháború, nacionalizmus, ilyesmik.


És ha elengednék, félő, hogy a példa vonzó, ragadós lenne, követhetné akár Hongkong, Tibet...


Egyik ország sem szívesen enged szeparatista igényeknek. Az Amerikai Egyesült Államok, Jugoszlávia is háborút indított, amikor egyes tagállamok ki akartak válni a konföderációból. Oroszország, India, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország sem enged a szeparatista igényeknek és az olyan gyengébb országok sem tették, mint Nigéria, Ciprus, Irak, Srí Lanka, Fülöp-szigetek, Szerbia, Grúzia, Ukrajna, Mianmar, Etiópia...


Az a nagyon ritka eset, amikor megegyeznek a felek a végleges különválásban.

2024. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
történelmi okok és ott van a világ első legfejlettebb chipgyártása
2024. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jeffrey Spender ***** válasza:
51%

A Kína 1949-ben szakadt két külön részre, de attól még nemzetközileg csak egyetlen Kínát ismertek el, és mind a mai csak egyetlent ismernek el, és nem csinálnak a másik félből külön országot.


Az egyetlen Kína az nem valami kínai nackó elv, hanem az ENSZ BT-ből eredő dolog. Az ENSZ BT-nek 5 állandó tagja van, Kína is állandó ENSZ BT tag, csak nem két Kínaként, hanem egyként.


Vagy hogyan kellene lennie ?


A nemzetközi politikában a Kínai Köztársaság / Tajvan 1972-ig, sőt 1979-ig képviselte az egyetlen Kínát, még az ENSZ BT-ben is őnekik volt állandó ülésük, és a Kínai Népköztársaságot Maó Ce-tunggal az élén valami lepukkant harmadik világbeli koszfészekként kezelték.


Az USA lépten-nyomon hangoztatta a sértődöttségét, hogy nem soha nem is fognak velük szóba állni, és mégis idővel kénytelen-kelletlen engedniük kellett.


A Kínai Köztársaságot / Tajvant a Kínai Népköztársaság váltotta fel az ENSZ BT-ben is, addig a Kínai Köztársaság az el nem ismert állam / városállam / meghatározhatatlan entitás szintjére süllyedt.


Napjainkban is csak 15 ország ismeri a Kínai Köztársaságot / Tajvant külön országként, olyanok, mint Belize, Guatemala, Haiti, Honduras, Nauru, Palau, São Tomé and Príncipe, és a Vatikán.


Ha Kína háborút indítana Tajvan ellen, akkor nemzetközi jogilag a saját területén folytatna katonai műveletet. Azonban reméljük nem lesz ilyen, békés egyesülés lesz, az Egy Kína, két rendszer elve alapján.

2024. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert elmebetegek a vezetők, akiknek semmi nem elég. Putyin ugyanez, a világ legnagyobb országa, autóval se érsz el egy hét alatt egyik végéből a másikba, de neki mégis kell Ukrajna, meg persze utána jönne sorban a többi. Ezért nem szabadna megalomán elmebetegeket elnöknek választani. Kína is ugyanez. Az egész világot uralni akarják, csak ők nem (csak) fegyverrel támadnak, mint a bomlott kopasz ruszki, hanem a gazdaság leuralásával, nálunk is szépen lassan minden az övék már.
2024. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

# 6


Kína még 2005-ben hozott törvényt Tajvan elszakadásának tilalmáról (Anti-szecessziós / Szecesszió elleni törvény), akkor még sehol nem volt Hszi Csin-ping.


[link]



A Putyinozásoddal az a baj, hogy 2000 és 2014 között miért nem rohanta le Putyin Ukrajnát ?



Mindegyik fél vastagon hibás abban, ahová fajult az egész, nem pedig csak az egyik.

2024. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 6



Tajvani viszonyokban is van a Kuomintang, és a Demokratikus Progresszív Párt.



A Kuomintang is az egyetlen Kína elvét vallja, ennek szellemében igényt tart egész Kínára, vagyis Tibettel, Ujgurfölddel, és Belső-Mongóliával együtt, sőt még Külső-Mongóliát és Tuvaföldet is magáénak követeli.



Ellenben a Demokratikus Progresszív Párt megelégszik azzal, ha Tajvan egy nagyon kicsi szigetország maradna.



És jó lenne, ha ismerned Csang Kaj-sek politikai nézeteit, nem pedig csak habzó szájjal putyinoznál.

2024. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!