Aki szerint a feminizmus túl messze ment, és nők túl férfiasak lettek, az mondana KONKRÉT példát erre?
Nem úgy mondanám, hogy túl messzire ment, hanem úgy, hogy legalább nyugat-európában és az USA-ban elvesztette már létjogosultságát. Ahogy te is mondod, a nők már azonos jogokkal rendelkeznek, már nincs mit kiharcolni.
Jelenleg ami probléma van a feminizmussal az az, hogy vagy mondvacsinált problémákkal foglalkoznak (pl.: nemek közötti fizetéskülönbség, ami mindannyiszor megcáfoltak, vagy rávilágítottak, hogy semmi köze a genderhez), vagy az, hogy identitását vesztette a mozgalom azzal, hogy transznőket, transzférfiakat és egyéb embereket is támogatnak és eljutunk odáig, hogy pl. 30 évükben férfi, utolsó évükben "női" sportolók viszik el a női futamok díjait.
Ahol a feminizmusnak lenne létjogosultsága az amerikán és európán kívül esik. Ahol pedig amerikán és európán belül kivételt lehetne képezni, az valószínűleg valami jóval specifikusabb területnek kell lennie, pl. egy iparágnak, de ott is eléggé megkéne alapozni (bizonyítani), hogy valós sovinizmus az, amit próbálnának legyőzni.
2. “ Ahogy te is mondod, a nők már azonos jogokkal rendelkeznek, már nincs mit kiharcolni.”
Egyelő jog van, egyenlő bánásmód nagyon nincs. Nagyon sok a hímsoviniszta s@ggfej férfi.
“Jelenleg ami probléma van a feminizmussal az az, hogy vagy mondvacsinált problémákkal foglalkoznak (pl.: nemek közötti fizetéskülönbség, ami mindannyiszor megcáfoltak, vagy rávilágítottak, hogy semmi köze a genderhez), “ Mutasd azt a hiteles cáfolatot! Mert én még egy ilyet se láttam.
Az hogy benned semmi érzékenység nincs, nem bizonyítja, hogy nincs baj! Nagyon is el vannak nyomva a nők még most is.
5. “ de ne kelljen bevonulniuk katonának. ” Neked se kell! pl az izraelie nőknek meg be kell vonulni.
“A vezetői pozícióknál legyen női kvóta, a bányászoknál ne.”
Bányába az megy, aki kénytelen ezt megtenni, továbbá fizikai korlátai vannak annak hogy nő ott legyen. Sok férfi se képes rá.
Ellenben ha egy nő vezető akar lenni egy cégnél, annak nincs fizikai korlát. Csak a puszta sovinizmus.
“A nők keressenek annyit, mint a férfiak, de randin fizessen a férfi.” egyrészt nem annyi, hanem kevesebb.
Másrészt csak a smink ami rajta van többe kerül mint a randi amit kifizetsz.
“ És még sorolhatnám...”
Igen?!?! Na akkor sorold, mert eddig egy se igaz!
#5 mert a bányában nincs női túljelentkezés (hozzáteszem az egyenlőség nevében, hogy férfi se), tehát hogy képzelnéd el a kvótát a bányában? Köteleznél nőket, hogy dolgozzanak ott? Vagy hogyan?
Igen, keressenek annyit, és akkor mindenki fizetheti magának. Viszont, az alap etikett, hogy aki elhív valakit valahova, az fizet. Ahogy ha hozzád jönnek vendégek, nem fizetteted ki a kávé vagy aprósütemény árát, ha nem vagy paraszt.
"Egyelő jog van, egyenlő bánásmód nagyon nincs. Nagyon sok a hímsoviniszta s@ggfej férfi."
Senki sem részesül egyenlő bánásmódban, ez nem női sajátosság. Külső, testsúly, verbális képességek, rasszhoz és csoporthoz való hovatartozás, helyi és szélesebb körű társadalmi kultúra alapján mindenkit máshogy ítélnek meg az emberek. Úgy beszélni a nőket ért bánásmódról, hogy közben a férfiek körében vannak szignifikánsan nagyobb arányban öngyilkosságok, hajléktalanság, és szociális lecsúszás, szerintem nem helytálló.
"Mutasd azt a hiteles cáfolatot! "
Először egy hiteles állítás és kutatás kellene. Ha látom, hogy beleteszed az energiát az állításba, utána hajlandó leszek én is beletenni az energiát a cáfolatba, hisz értelemszerűen ez egy olyan vita, ami országonként, kultúránként, iparáganként változni tud. Néhány évig foglalkoztam a témával olyan értelemben, hogy tüzetesebben utánaolvastam és akárhányszor feljött a nők fizetéskülönbsége, minduntalan kisült, hogy az éves kereseteket hasonlították össze, nem pedig az órabért, vagy a munkaarányos javadalmazást. Ez történt Ausztráliában is, ahol éveken át fenntartottak (lehet, hogy egészen a mai napig) egy vizsgálóbizottságot (kvázi egy egész intézményt), hogy kutasság, többek között a nemek közötti bérkülönbségeket. És amikor egy szenátor felkérdezte őket, ez a röhej született: https://www.youtube.com/watch?v=-pdnkbs4l_g&ab_channel=Liber..
"Az hogy benned semmi érzékenység nincs, nem bizonyítja, hogy nincs baj! Nagyon is el vannak nyomva a nők még most is."
Persze, hogy nem bizonyítja, de épp így nem bizonyítja egyes nők elnyomása azt sem, hogy ez egy társadalmi szintű probléma lenne. És ha kiderülne, hogy van nemek közötti fizetéskülönbség, akkor sme hinném azt automatikusan, hogy az bizonyítja az alapállítást, hogy ez valamiféle sovinizmusra lehetne visszavezetni. Egy nő elmegy élete során 2-szer szülni, 2x2 év minimum kiesik a karrierjéből és amikor visszaáll munkába, akkor is kevesebb túlórát és plusz energiát fog tudni beleölni. Ez egy olyan élethelyzet, ami azzal járt, hogy nőnek született és gyerekvállalás mellett döntött, de miért tekintenénk sovinizmusnak a munkáltató azon döntését, hogy aki kevesebbet dolgozik és kevesebb tapasztalattal rendelkezik, annak kevesebbet is fizet? Hirtelen soviniszta lett a racionalizmus? És ebbe mikor tesszük majd bele azt is, hogy a társadalom és az állam is túltámogatja a nőket a férfiakhoz képest? Tegyél ugyanannak az utca két végébe egy férfi és egy női hajléktalant, kinek fognak szerinted több pénzt adományozni? Miért kapnak a nők átlagban kevesebb büntetést ugyanazért a bűncselekményért, mint a férfiak a bíróságok előtt? Amit mondani akarok ezzel az az, hogyha az életünk egy szegmensében ki is alakul egy egyenlőtlenség, mikor vehetjük, vagy nem vehetjük figyelembe az életünk egy másik szegmensében történő (ellentétes előjelű) egyenlőtlenséget? Pláne akkor, ha az egyenlőtlenségnek vannak racionális okai is, lásd fentebbi munkáltatói példám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!