A Krím-félsziget várhatóan tartósan is Oroszország része marad?
#10
Oroszország nem 30 éves.
Volt a Cári Oroszország, majd Szovjet-Oroszország, és végül az Orosz Föderáció.
Szerinted 1917 / 1923 előtt mi volt, ha nem Oroszország volt ?
A Szovjetunióval dobálózással az a baj, hogy azon belül is az Orosz SzSzK része volt a Krím, jogilag, és csak 1954-ben passzolták el az Ukrán SzSzK-nak.
De tovább megyek, az Ukrán SzSzK-ba is mennyi etnikailag orosz várost dobtak bele, mint Odesszát vagy Dnyiprót vagy Harkovot ?
Olvastad egyáltalán, amit a 9-es válaszomban írtam ?
Ha 1954-ben az oroszok átpasszolták az ukránoknak, akkor onnantól már nem az oroszoké. Mivel az ukránok nem mondtak le róla, ezért az oroszoknak jogilag semmi közük hozzá.
Ha 1954-ben viszont nem az oroszok passzolták át az ukránoknak, akkor 1954-ben nem létezett Oroszország.
Az egyik kizárja a másikat, most akkor melyik a valóság?
Szovjet-Oroszország az szerinted micsoda volt, ha nem jogelődje Oroszországnak ?
Vagy a Cári Oroszország ?
Amúgy nem minden döntés végérvényes, és megfellebezhetetlen. Esetünkben a Krím elpasszolása az Ukrán SzSzR-nek, 1954-ben.
- minősített szavazati többséggel,
- a felek közös megegyezésével,
- a körülmények alapvető megváltozásával,
- katonai érvekkel,
- és háborús békediktátummal is
lehet ezt a régi döntést megint újra rendezni.
Amikor a Szovjetuniót feloszlatták, akkor rögtön az elvált oroszok és ukránok megegyeztek a félsziget közös használatáról, tehát az oroszok tarthattak igényt rá.
2014-ben az oroszbarát ukrán elnök nem a legtörvényesebben és tisztábban bukott meg. Ez a körülmények alapvető változása.
A Krími Ukrán Helyőrség tekintélyesen fel volt fegyverezve, de a fegyvereiket hagyták békeidőben tönkremenni, meg a harcolási hajlandóságuk is nulla volt, volt, aki a szabad elvonulást választotta, más meg tovább szolgált és élte életét az orosz zászló alatt. Ez a katonai érv.
És az elmúlt 8 évben, 2022. február 24. előtt volt-e esély az Ukrán Hadsereg krími offenzívájára ?
Ami késik, nem múlik ...
Még közel sincs lefutva a háború, majd a vége után lehet pörögni, hogy a Krím az csak de facto Oroszországé, vagy de jure is.
"Amikor a Szovjetuniót feloszlatták, akkor rögtön az elvált oroszok és ukránok megegyeztek a félsziget közös használatáról, tehát az oroszok tarthattak igényt rá."
Ukrajna 1991. augusztus 24-én függetlenedett a Szovjetuniótól, az oroszok jóval később december 12-én és csak ezt követően szűnt meg hivatalosan a Szovjetunió.
Ukrajna és Oroszország csak 2010-ben állapodott meg, miszerint az orosz Fekete-tengeri Flotta 2042-ig tarthat fenn haditengerészeti támaszpontot Szevasztopolban és használhatja a kikötőt. Szó nem volt a teljes Krímről.
Viszont ha a katonai érv is befigyel, akkor miért ne foglalhatná vissza Ukrajna a Krímet?
Tényleg nem értem, miért szabad valamit az egyik félnek és miért nem a másiknak.
Azon kívül az ukránok nem biztos, hogy nagyon szeretnek orosz fennhatóság alatt élni, sokan emlékeznek még a holodomorra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!