Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin túl messzire ment?...

Putyin túl messzire ment? Krím félsziget elfoglalását még elnézte volna neki a NATO és Európa, de az Ukrán háborúval kiprovokálta Oroszország elszigetelődését a nyugati országoknál?

Figyelt kérdés
Ebből jól már nem jöhet ki Oroszország? A Nyugatot nem győzheti le egyedül (+ némi segítség Belorussz, +É-Korea) proxyháborúban? Kína tétlen marad nagyrészt, mert egész más gazdasági és katonai versenyre készül fel ezekben az években USA-val szemben.

2023. febr. 23. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

"Kína tétlen marad nagyrészt"


Hát izé, én pont úgy látom, hogy nem, sőt, egyre nyíltabban oldalt választ magának, és az nem az USA.

Rendszeresen közös hadgyakorlatok Oroszországgal, a kínába irányuló energiahordozó export csak 2022-ben több mint 60%-al nőtt, közös, 100 milliárd dolláros inveszt a távolkeleti csővezetékes szállítási kapacitások növelésére, egymás felszopása folyamatosan diplomáciai nyilatkozatok szintjén, a kapcsolatok elmélyítésének és a stratégiai partnerségnek a hangsúlyozása, stb.


Az USA nem véletlenül dumál Kínának, hogy vörös vonalnak tekinti a fegyverszállítást Oroszországnak.


(Amúgy fű alatt tuti hogy szállít már fegyvereket így is)

2023. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
10:24: Kína le fogja nyelni Oroszországot keresztben. Minél tovább húzódik a konfliktus, Putyinisztán annál jobban meggyengül. Micimackó elvtárs pontosan erre játszik.
2023. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%
Igen. Bár nemigen tehetett mást, az ukránok 8 éve készültek a támadásra, bombázták az orosz civileket Donbaszban, a nato-ba készültek minden nemzetközi egyezményt megszegve, fegyverkeztek, atombombát akartak az oroszok ellen... Putyin meg 3 naposra tervezte a háborút, nem tudta, hogy ez lesz ebből. A Nyugatnak nagyon jól jön ez, meg lehet gazdagodni a háborúból egyeseknek, meg lehet gyengíteni két ellenfelet is az USA számára. Az persze valahogy nem zavarta a nyugatot, mikor az USA irtott ki 1-2 millió embert Irakban.
2023. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
10:38: gyógyszerre ne igyál...
2023. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

"a nato-ba készültek minden nemzetközi egyezményt megszegve"


Miféle nemzetközi egyezményt szegne meg Ukrajna NATO-tagsága?


(spoiler: semmilyet)

2023. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%

Szuverenitás ide vagy oda az USA sem nézte tétlenül amikor az oroszok katonai bázist akartak telepíteni a szomszédba.


Ha érteni akarod az oroszokat előbb értsd meg az USA mert ők teremtették a precedenst!

2023. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

6-os: egyáltalán nem összehasonlítható a kubai rakétaválság Ukrajna NATO-tagságával.


Kezdjük a nagyon alapvető dolgokkal: A kubai rakétaválság nem arról szólt, hogy Kubában lehet-e szovjet katonai támaszpont, hanem arról, hogy lehetnek-e Kubában ballisztikus rakéták. A válság előzménye az volt, hogy az USA ballisztikus rakétákat telepített Törökországba, erre volt a válaszreakció, hogy a szovjetek akkor ballisztikus rakétákat telepítenek Kubába. Végül a két korabeli szuperhatalom kompromisszumot kötött, az USA eltávolította a rakétáit Törökországból, a szovjetek pedig Kubából.


Namost a helyzet maga azért volt aggasztó, mert habár az atomháború veszélye korábban is fennállt, a korabeli haditechnika nem tette lehetővé, hogy a Szovjetunió vagy az USA a saját területéről, illetve Európából közvetlenül a másik félre csapást tudjon mérni. Mindkét oldal tisztában volt vele, hogy ha esetleg kitör egy harmadik világháború, akkor azt az USA és a Szovjetunió gyakorlatilag atomcsapások nélkül megússza, és a különböző európai országok (elsősorban Németország, Ausztria, Lengyelország, Olaszország, Dánia, Csehszlovákia, és Magyarország) lettek volna az atomháború elsődleges elszenvedői, míg a szovjet és amerikai civilek viszonylagos biztonságban kimaradtak volna a buliból. Ez a paradigma borult fel azzal, hogy a két nagyhatalom egymás közelébe telepített ballisztikus rakétákat, hiszen így már az USA simán elérte a Szovjetunió délinyugati részét, ahogy a SZU is elérte az USA délkeleti részét. Ekkoriban a két nagyhatalom maximum pár ezer kilométer távolságra tudta ledobni az atomfegyvereit.


Na, azóta viszont eltelt 60 év. Ma már ez a felállás egyszerűen nem játszik: az interkontinentális ballisztikus rakétáknak, a nagy hatótávolságú vadászgépeknek, stratégiai bombázóknak, és robotrepülőgépeknek, illetve a ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak köszönhetően mind az USA, mindpedig Oroszország képes a világ bármely pontjára atomcsapást mérni. Sőt, az atomfegyverek célbajuttatórendszereinek működési elve miatt kifejezetten ostoba döntés lenne azokat Ukrajnába telepíteni, hiszen a szárazföldről, földalatti rakétasilókból indított ballisztikus rakétákat nevetségesen egyszerű még a kilövés előtt, vagy közvetlenül a kilövés után megrongálni, és ugyanez igaz a repülőgépekről indított atomfegyverekre is (ezek ugyanis mind statikus célpontok, közel a frontvonalhoz).


Ma már a nukleáris triád úgy néz ki, hogy a szárazföldi komponenst a lehető legtávolabbra helyezik az esetleges célponttól, a tengeri komponens szinte kizárólag tengeralattjárókból áll (amelyek a világ bármelyik pontján megjelenhetnek), a légi komponensnél meg már szintén nem indokolt közvetlenül a frontvonal közeléből indítani az atomfegyvereket hordozó repülőgépeket, hiszen ezek több ezer kilométert simán megtesznek, sőt ezek akár 10000km-es távolságba is képesek ledobni egy atomfegyvert.


A kubai rakétaválság idejében a NATO és a Varsói szerződés mind-mind több ezer atomfegyvert állomásoztatott a frontvonaltól pár száz kilométerre. Ma már Európában az USA gyakorlatilag csak minimális mennyiségű, kisebb, légi indítású taktikai atomfegyvereket tárol, és ezek közül a legközelebbi kb. 1500 kilométerre van Oroszországtól. Na nem azért, mert az USA annyira fosna a ruszkiktól, hanem azért, mert egyszerűen teljesen értelmetlen lenne ezeket közelebb vinni.

2023. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
29%

" Miféle nemzetközi egyezményt szegne meg Ukrajna NATO-tagsága? "


Én azt nem értem, miért akarják Ukrajnát az EU-ban látni ?


Sem a felvételi kritériumok, sem a szavazati egyhangúság nem teljesülne Ukrajnánál ...

2023. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%
Elírtam, EU és NATO, így lesz jó, mert a kettő együttesen volt a céljuk, amire már végképp elúszott a lehetőség.
2023. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
20:25: Putyin éppen most gondoskodik róla, hogy mind a kettő meglegyen.
2023. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!