Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz az EU országok válasza...

Mi lesz az EU országok válasza Zelenszkij kérésére?

Figyelt kérdés

Nemrég felröppent a hír, hogy Zelenszkij nemzetközi körözést akar kiadni a külföldre menekült katonakorú ukrán férfiakra és arra kér mindenkit, hogy deportálják vissza őket. Idáig arról hallottam, hogy Lengyelország beleegyezett ebbe, Magyarország és Ausztria pedig megtagadta. Nem vagyok fideszes, de szerintem ez egy jó döntés volt Orbánék részéről.


A többi EU-s ország pl:a németek, csehek vagy franciák vajon hogyan fognak erre reagálni?

Egyébként nekem valahogy fizikailag lehetetlennek tűnik egyesével elfogni és visszatoloncolni mindenkit mivel egy milliós nagyságrendű rétegről van szó. Nem vagyok benne biztos, hogy a rendőrségeknek a szokásos feladatok mellett erre is van kapacitása.



2023. szept. 12. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Zselé durcizni fog, mert a zEU nem fogja megtenni amit ő akar...
2023. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tűnik ez leginkább egy bosszú Ukrajna részéről a saját állampolgárai felé...Bár úgy tudtam eddig az volt az álláspont, hogy ezek a menekültek gyáva hazaárulók akikre Ukrajnának nincsen szüksége.
2023. szept. 13. 17:41
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az unióba igyekvő Ukrajna lóxart se kérhet.A befogadó országok meg nem adhatják ki a menekülteket.

Pont.

Minden más egyéni akció nemzetközi törvények sárbatiprása.Mert

:

"

Ki számít menekültnek? Ki jogosult a menekültstátuszra?

A menekültek azért kénytelenek elhagyni otthonukat, mert szabadságukat vagy életüket veszély fenyegeti. Háború, polgárháború vagy üldözés (üldöztetés) elől menekülnek.


A nemzetközi emberi jogi szabályozás egyik fő dokumentuma, az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata magában foglalja, hogy mindenkinek joga van az üldözés elől más országban menedéket keresni."

2023. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13: Ez szerint Lengyelország intézkedése sérti a nemzetközi jogot?
2023. szept. 13. 20:49
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
14: úgy tudom ő annyiban változtatott hogy az embercsempészeket adja ki, a hadköteles de törvényesen menekülteket nem adják ki.
2023. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14#

Pontosan.Annyiban egészíteném ki,hogy ez abban az esetben érvényes,amennyiben a befogadó ország elbírálás után menekültstátuszt adott.Ez tképpen egy olyan szerződés a menekült és az adott ország között,ami garantálja a menekült védelmét,és egyéb jogokat biztosít a menekült számára.

Kivételt képeznek azok,akikről az elbírálás során kiderül,hogy nem áll fenn semmilyen veszély,illetve büncselekmény miatt szökésben van stb.De ezek nem is kapnak menedékjogot,illetve visszavonható ez a jog és kiadható,kiutasítható a személy.Ahogy a 15# válaszoló példája is erre utalt.

13# voltam.

2023. szept. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyik eu-s ország sem fogja kiadni az ukrán menekülteket, maximum a körözött személyeket? De az meg gondolom nem valami nagy szám.
2023. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
30%

az eu országok már elkezdték leépíteni a zelenszkij karaktert.

most már a 16 áldozattal járó piac rakétázás is ukrán volt, amit a liberós 444 is lehozott. korrupció van dögivel. a g20on nem lettek elítélve az oroszok. lehet z nem éri meg az új évet, a cia megoldja

2023. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!