Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van különbség e kisebbségi...

Van különbség e kisebbségi helyzetek között, mint pl. az ukrajnai magyar esetében?

Figyelt kérdés

Sokan ugyanúgy kezelik a kisebbségi helyzeteket. Sokan nem is értik, miért nem tud megtanulni egy magyar románul vagy ukránul, és miért követel jogokat.

De szerintem óriási különbség van az őshonos, elcsatolt kisebbségek és a bevándorlók között! A bevándorlóknak alkalmazkodniuk kell a befogadó nemzethez, lehetőleg megtanulni a nyelvüket. Mint az USA-ban vagy Magyarországon. Nekik nem járnak olyan széles jogok. Viszont az elcsatolt, elrabolt területeken élő őslakosoknak nyilván mindenféle jog jár, hisz mindig is ott éltek, ők voltak a többség, jogtalanul csatolták el őket, és már megszerzett jogaik vannak, már vannak iskoláik, stb. Mint az elcsatolt magyaroknak, vagy a dél-tiroli osztrákoknak, elzászi németeknek. Nekik jár az, hogy magyarul tanulhassanak, kitehessék a magyar zászlót stb. De sokan ezt nem is értik. A Nagy-Magyarországon élő kisebbségek mind bevándorlók voltak, alkalmazkodniuk kellett volna, de nem alkalmazkodtak, a többségük nem is tanult meg magyarul sem. Míg ma sokan elvárják a magyaroktól, hogy alkalmazkodjanak, a román, ukrán vagy szlovák állami mentalitás elnyomja az elfoglalt területek kisebbségeit, ami elég szemét, gátlástalan, szemtelen dolog (Szlovákiában szinte minden magyarnak tudnia kell szlovákul). Sőt, még azt is hazudják, hogy a terület mindig is az övék volt. Most az ukránok terrorizálják az őshonos magyarokat és a ruszinokat, nincs bennük semmi tisztelet más nemzetek iránt. Vagy tényleg minden kisebbségi helyzet ugyanolyan?

Meg ilyen zagyvaságokkal jönnek, hogy az ukránoknak sincsenek iskoláik Magyarországon, csakhogy alig vannak itt ukránok, és max. pár éve vannak itt.



2023. szept. 2. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Trianon óta eltelt száz év. A ma élő fiatal felnőtteknek már a nagyszülei is ezekben az országokban születtek. Ha nem beszélik az ország nyelvét amiben születtek, az rájuk nézve szégyen. A kétnyelvűség mindig egy rohadt nagy ajándék, akkor is ha a második nyelv a román, aki ezt nem látja az ostoba.
2023. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, hogy egy kisebbség őshonos-e vagy sem, attól még az adott ország fennhatósága alatt élnek, ezért logikus (lenne), hogy az államnyelvet elsajátítsák, mert a kisebbségi nyelvvel nemsokra lehet menni.

Én is ismertem egy olyan vajdasági magyart, aki 20 éves volt akkor, és panaszkodott, hogy nem talál munkát már 2 éve, aztán kiderült, hogy azért nem, mert még alapfokon sem beszél szerbül. Szerintem ez inkább az ilyen határontúli magyarokra nézve egy szegénységi bizonyítvány.

Senki sem tiltja meg az anyanyelv használatát, de a hivatalos nyelv megtanulása mindenhol elvárt, országtól függetlenül.

2023. szept. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!