Romániában tényleg kiürül a vidék?
Dezurbanizáció Európában csak ott figyelhető meg, ahol pl. a lakhatási költségek nagyon elszálltak, és ahogy helyesen is írod, a város agglomeráció településeit érinti mást nem.
A dezurbanizációs jelenség nem egységes Európában, országonként, térségenként változó pl. Magyarországon Budapestre jellemző a dezurbanizáció, de a hozzá közel lévő Salgótarjánt már nem.
Sőt megfigyelhető Európában egy szektorváltási hajlandóság is, pl. aki a mezőgazdaságban melózott, az beköltözik az ipari városokba, iparba vagy akár a szolgáltatási szektorba dolgozni, aki meg az iparban dolgozott, egy közepes városban, az tovább áll egy nagyobb városba, ahol a szolgáltatási szektorban helyezkedik el.
"Kiköltözésnek semmi köze a nyelvtudáshoz. A románok tömegével mennek az Egyesült Királyságba meg skandináviába is, pedig ezek a nyelvek nem latin eredetűek. Másreszt a magyar fiatalok tömegei is jól beszélik az angolt vagy a németet, és nem mennek el oda."
Nagyon is sok köze van. Ha nem beszéled a nyelvet sokkal nehezebb belevágni a kiköltözésbe.
A románok túlnyomó többsége latin nyelvű országba megy, nem Skandináviába vagy Angliába. Csak Olaszországban 1 millió fölött van a román vendégmunkások aránya:
A magyar fiatalok (akikből egyébként évről évre kevesebb van a hanyatló születési ráta miatt) egyáltalán nem jelképezik a teljes népességet. Az egész EU-ban a magyarok beszélnek legkevésbé idegen nyelveket. Próbálj meg a magyar vidéken angolul kommunikálni átlag emberekkel, halott ügy, meg se tudnak mukkanni. A nyelvtudásnak nagyon is sok köze van a kivándorláshoz. Én szinte csak olyat ismerek aki azért nincs még külföldön mert nem beszél nyelvet, egyébként menni, de így nem mer belevágni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!