Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Minden országnak a vidék adja...

Minden országnak a vidék adja az igazi arculatát?

Figyelt kérdés

Én emlékszem jártam Londonban és azt hittem erről tudok következtetni arra, hogy milyen Anglia, de most hogy pár vidéki kisebb városban is jártam teljesen megváltozott a kép. Az angol vidék szerintem nagyon szép, rendezettek a kertek, házak, a mezőgazdasággal foglalkozó emberek egyáltalán nem is tűntek szegénynek. Ezek után London mintha egy teljesen más világ lenne.

Olaszország déli része meg pont, hogy csalódás volt, mert sok minden szemetes, parlagon hagyott és olyan igénytelennek tűntek az emberek a környezetükre, annak ellenére, hogy a kajáik, boraik jók.

Magyarországon is van egy erős kontraszt főváros és vidék közt, a valódi magyar néplélek és az autentikus kultúra inkább utóbbi helyen látható. Igazából a nagyvárosokban az életstílus mindenütt hasonló, persze az infrastrukturális, időjárási körülmények mások, de a különbség két ország karaktere közt inkább vidéken látszik.



2022. szept. 26. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Monaco-ban speciel a vidékiek labdába se rúghatnak!
2022. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Az elég szomorú lenne, mert Magyarországnak pl. nem igazán volna arculata egyáltalán...


Igazán jellegzetes, szép népi építészetű, hangulatos falvak szinte csak a határon túl vannak (Erdélyben pl. Torockó, a Kalotaszeg, a Székelyföld szép, székelykapus falvai stb.).


Ha egy szabolcsi falu kádárkockái adják az arculatot, akkor jó nagy bajban van az ország...

2022. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi a baj a kádárkockákkal? :D A mi bajunk velük, hogy a kádár korszaokt idézik, a külföldieknek tök bejön a sok kis kockaház.
2022. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Azért nyugatabbra (és keletebbre) nem a kommunizmusban épült 40-50 éves épületek határozzák meg a vidék arculatát.


Menj be egy szász vagy székely faluba Erdélyben, 800 / 1000 éves erődtemplomokat, várakat, többszáz éves, gyönyörű házakat találsz (nem véletlenül kerültek UNESCO világörökségi listára), vagy jellegzetes székelykapukat, kopjafás temetőket, hagyományos építészetet, élő népszokásokat, népviseletet, hagyományokat.


De nemcsak Erdélyben, nézz meg egy stájer falut, egy dél-franciaországi falut... vagy valóban, egy angol, egy skót, egy walesi falucskát...

2022. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen ezt is lehet mondani, igen.
2022. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Azért nyugatabbra (és keletebbre) nem a kommunizmusban épült 40-50 éves épületek határozzák meg a vidék arculatát."


Na, azért itt van némi kognitív torzulás. Értem, mit akarsz mondani, de Erdélyben is simán találsz iszonyú lepukkant településeket, ahol vakolatlan vályogviskók, és mezítlápas kölkök adják a vidék arculatát, meg Magyarországon is találsz olyan helyeket, ahol gyöngyörű állapotú parasztházakat újítanak fel.


Ugyanakkor a kádárkocka valóban adja a vidék arculatát. Nem mondom, hogy ez gyönyörű, vagy ilyesmi, de ez a valóság. Végül én is vettem egy negyven éves kádárkockát, és újítgatom.

2022. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os, persze, Erdélyben is van sok szétbarmolt falu (Ceaușescu-féle falurombolás), de mondjuk még mindig százas nagyságrendben vannak olyan falvak, mint Magyarországon Hollókő például.


A Világörökségi listán Magyarországról Hollókő az egyetlen falusi jellegű település, míg mondjuk Erdélyben több mint másfél tucat van - ez úgy a nagyságrendet kb. jelzi.


Meglehetősen nagy kár különben, szerintem, hogy Magyarország egykor létező falusi építészetét nagyban tönkrevágták, itt sem volt mindig a kádárkocka a meghatározó.


És persze nem baj, hogy azt vettél, lakhatási szempontból nincs vele baj, sőt - csak épp az "arculatról" beszéltünk.


Érted, egy stájer falu így néz ki: [link]

Meg így: [link]


Egy dél-franciaországi falu így: [link]

Vagy így: [link]


Erdélyben Torockó így néz ki: [link]


Egy szász falu így: [link]


Egy székely falu így: [link]


Egy román falu a Máramarosban így: [link]

2022. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!