Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mégis mit képzel az USA, hogy...

Mégis mit képzel az USA, hogy bele akar szólni Kuba dolgaiba?

Figyelt kérdés

[link]


"Az Egyesült Államok Kubának is tudomására hozta aggályait Kína tevékenysége miatt a szigetországban."


Dehát miért akarnak ők beleszólni, hogy mi történik a szomszédjukban?


Kuba egy szuverén állam, miért ne pacsizhatna Kínával?

Miért ne telepíthetne Kína ilyen dolgokat az USA szomszédjába?


Vagy az ilyesmit csak az oroszoknak kellene szó nélkül eltűrniük a nyugatimádó lipsik szerint? :D


2023. jún. 13. 07:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%

Higgadj le, és gondolkozz egy kicsit.


Oroszországnak nem kell eltűrnie, hogy egy ellenséges nagyhatalom terjeszkedik a környezetében. A biztonsági aggályai érvényesek, szólítson fel és érvényesítse az érdekeit. Oroszország viszont nem ezt csinálja. Oroszország nácikra, meg egyebekre hivatkozva totális háborút indított, és magához csatolt területeket Ukrajnából.


Szóval ha mondjuk annyi történt volna, hogy a NATO valamilyen formában lehallgatóállomást telepít kelet-Ukrajnába, és ezért az orosz vezetés felszólítja Ukrajnát, én teljesen megérteném az oroszokat. Ha mondjuk az oroszok odáig vetemednek, hogy lebombázzák ezt a lehallgatóállomást, még azt is el tudnám fogadni. Amikor nácitlanítás címszóval meghódítjuk egy ország negyedét, azt nem.

2023. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#11

"Oroszországnak nem kell eltűrnie, hogy egy ellenséges nagyhatalom terjeszkedik a környezetében. A biztonsági aggályai érvényesek, szólítson fel és érvényesítse az érdekeit."


Oroszország már 2008 óta folyamatosan felszólított és próbálta érvényesíteni az érdekeit.

De nem tudta elérni politikai úton. És ahogy mondják, a háború a politika folytatása más eszközökkel.

Azaz, ha szép szóval nem megy, akkor majd erővel.


"Oroszország nácikra, meg egyebekre hivatkozva totális háborút indított, és magához csatolt területeket Ukrajnából."


Jó, de ezt hagyjuk már, hogy ki mire hivatkozik, mindig kell valami ilyen bullshit szöveg, dehát ez az egybites retardáltaknak szól.

Az USA a hidegháború alatt folyamatosan a komcsikra hivatkozva indított háborúkat latin-amerikában, és bár nem csatolt el hivatalosan területeket, de évekig, akár egy évtizedig is megszállva tartotta az adott országot, tehát az eredmény ugyanaz volt.


Pl. Panamát 1989-ben rohanták le.

A hadművelet neve amúgy"Igaz Ügy" volt :D


És egyébként csak 2000-ben vonultak ki.

Tehát egy egész országot elfoglaltak több, mint 10 évre.

2023. jún. 13. 08:29
 13/33 anonim ***** válasza:

Figyi, ha te megölsz egy embert akármiért, akkor a biróságon azzal védekezel, hogy, de, hát más is megölt egy embert, akkor te miért nem teheted meg?


Annyira gáz, ahogy próbálod igazolni és legitimizálni Putyin népirtását.

2023. jún. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"Annyira gáz, ahogy próbálod igazolni és legitimizálni Putyin népirtását."


Annyira gáz, hogy szefós vagy, és nem érted, amit olvasol.


ÉN nem próbálok legitimizálni semmit.


Épp hogy a nyugat/USA próbálja ezt elítélni valamiféle vélt erkölcsi felsőbbrendűségi pozícióból, ami teljesen nyilvánvalóan nevetséges.


Legyenek akkor őszinték, mondják azt, hogy Oroszország az útjában áll a geopolitikai terjeszkedésünknek, és kész, az legalább őszinte beszéd.

Persze a ruszkik is mondhatnák azt nácizás helyett, hogy meg akarjuk akadályozni az USA terjeszkedését és vissza akarjuk szerezni a szovjet befolyási övezetünket.


Ez így lenne tiszta.


Egyébként megsúgom, hogy egy népírtás nem így néz ki, tudom, nagyon jól hangzanak a propagandában az ilyen szavak, de nézz meg néhány valódi népírtást, mint a náci népírtás, a holodomor, a kurd népírtás, a kambodzsai, vagy ruandai népírtás.


De ha már itt tartunk, megnézheted azt, hogy mit művelt a saját népével néhány latin-amerikai diktátor, akiket épp az USA juttatott a hatalomba úgy, hogy demokratikusan választott kormányokat buktatott meg.


És hagyjuk végre a f-szba a moralizálást, meg hogy kinek van igaza, és kinek nincs.

Nincs igazság.


Nagyhatalmi vetélkedés van, egyik fél sem válogat az eszközökben, ez a valóság.


És én azt elfogadom, hogy valaki a nyugati imperializmusnak a híve, de ne akarja már ezt megideologizálni és valami erkölcsi felső polcra helyezni.

2023. jún. 13. 08:46
 15/33 anonim ***** válasza:

Van igazság, de, azt nem úgy érjük el, hogy diplomáciai nyomásgyakorlás és rakétázás, meg invázió közé egyenlőségjelet teszünk.


Az igazság az ártatlanul megölt emberek igazsága.

2023. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Az igazság az ártatlanul megölt emberek igazsága."


Hát ez a mondat így konkrétan nem jelent semmit.

Csak random egymás mögé dobált szavak.


Egyébként szerinted az amerikai katonák nem öltek ártatlan embereket?

2023. jún. 13. 08:58
 17/33 anonim ***** válasza:
45%

"Oroszország már 2008 óta folyamatosan felszólított és próbálta érvényesíteni az érdekeit."


Igen, csak nem mindegy ám, mik azok az "érdekek", mert az az érdek simán ütközhet más országok érdekeivel. Például ha azt követeli, hogy a NATO húzódjon vissza a 97-es határai mögé, akkor több szempontból abszurdumról beszél.


1: a NATO nem egy birodalom, amiről területi tárgyalásokat lehet folytatni. A NATO egy önkéntes szövetségi rendszer, amiben szuverén országok, önkéntesen vesznek részt. Nagyrészt amúgy éppen Oroszországtól való félelmük a motiváció emögött.


2: a 97-es határok követelése nem Oroszország biztonságát szolgálják. Ha a 2004-esről beszélnek, akkor még értem, mert a balti országok akkor csatlakoztak, és akkor lett Oroszország nak és a NATO-nak közös határa.


Nem biztonsági érdekekről van szó, hanem arról, hogy Oroszország vissza akarja állítani a szovjet-kori státuszát; ha nem így lenne, nem ilyen eszement követelésekkel jönnének. Márpedig az ilyen irányú orosz érdekek a mi érdekeinken keresztül vezetnek, úgyhogy természetes, hogy nem hagyjuk nekik.


"Az USA a hidegháború alatt folyamatosan a komcsikra hivatkozva indított háborúkat latin-amerikában"


Ez így elég leegyszerűsítő, de nem ez a lényeg. Az oroszok is egy csomó hasonló beavatkozást végeztek anélkül, hogy bárki megszólta volna őket (csecsen háborúk, Grúzia, Szíria, Abházia). Még a Krím elcsatolását is benyelte nekik a nyugat néhány látszat szankcióval. Ez a mostani háború viszont már túltöltötte a poharat.


De igazából szájcséplés az egész, mert a lényeg nem ez. A lényeg az, hogy ha valóban ellenezzük a háborút, akkor most nem a kettős mérce hangsúlyozása a helyes lépés. Szerintem Panama és Ukrajna egyáltalán nem ugyanaz, de még ha az is lenne, akkor sem helyes Ukrajna idején jönni Panamával, mert azzal éppen az agresszor érdekeit szolgáljuk, ha egy másik agresszort emlegetünk helyette.

2023. jún. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

"De igazából szájcséplés az egész, mert a lényeg nem ez. A lényeg az, hogy ha valóban ellenezzük a háborút, akkor most nem a kettős mérce hangsúlyozása a helyes lépés. Szerintem Panama és Ukrajna egyáltalán nem ugyanaz, de még ha az is lenne, akkor sem helyes Ukrajna idején jönni Panamával, mert azzal éppen az agresszor érdekeit szolgáljuk, ha egy másik agresszort emlegetünk helyette."


Na, ez legalább egy észérv, érthető és elfogadható, ha valaki a nyugati dominanciát és egységet próbálja egyben tartani.


De ezzel együtt is eléggé óvodás viselkedésnek tartom.

Bár kétségtelenül szükséges, mert az emberek 95%-a egyszerűen iszonyatosan buta, nem képes szofisztikáltan és racionálisan gondolkodni, hanem ilyen leegyszerűsített propaganda-üzenetekre van szüksége.


Na de én személy szerint nem vagyok érdekelt sem a nyugat, sem oroszország győzelmében, se nem tartozom ebbe a retardált tömegbe, így aztán nem látom be, hogy miért ne tekinthetnék elfogulatlanul erre a helyzetre, és főleg, miért ne beszélhetnék így róla.

2023. jún. 13. 09:15
 19/33 anonim ***** válasza:
37%

Az USA háborúi a II. világháború óta, amikor megtámadott egy külföldi, szuverén államot:


1950-53 Koreai háború

1958 Libanoni válság

1961 Disznó-öbölbeli invázió

1965-66 Dominikai polgárháború

1965-73 Vietnámi háború

1983 Grenada megszállása

1989-90 Panama megszállása

1992-95 Szomáliai polgárháború

1994-95 Haiti megszállása

2001-04 Afganisztáni háború

2003-11 Iraki háború

2011 Líbiai polgárháború

2023. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
45%
#18, fuhúúú, azért ez a nem semmi! Igazából kaptál egy nézőpontot, amivel nem tudtál mit kezdeni, és egyből elkezdtél személyeskedni :D.
2023. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!