Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a teljes Unióban népszavazá...

Ha a teljes Unióban népszavazást tartanának az Európai Egyesült Államok létrejöttével kapcsolatban mire szavaznál?

Figyelt kérdés
Az USA mintájára alakulna az új ország.

2023. ápr. 22. 00:54
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem támogatnám
63 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
16%
Mintha változtatna valamin 😂😂😂
2023. ápr. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%
Támogatnám, nekünk az a jó minél erősebb európa, mivel itt élünk.
2023. ápr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
23%
Nem támogatnám. Egy többnemzetiségű országban garantált a nemzetiségek közötti konfliktus, mert egyik-másik nemzetet úgyis elnyomják, vagy elnyomva érzi magát. Egy ilyen állam ideig-óráig működhet, de előbb-utóbb szétesik. Jobb esetben viszonylag békésen, mint a Szovjetunió, rosszabb esetben úgy, mint Jugoszlávia.
2023. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

Maximálisan támogatnám!

A nemzetállamoknak a régi értelemben leáldozott. Egy nemzet egyedül kiszolgáltatott, mert gyenge. Mi az egész országban vagyunk annyian, mint egy közepes világváros... Kis piac vagyunk, nagyon gyenge vásárlóerővel.

A nyelvünket, az irodalmunkat, az oktatásunkat kell megerősíteni, hogy örökkön fennmaradjon! A határok nélküli terület megoldja a korábbi sérelmeinket, elcseszéseinket!

2023. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
Támogatnám
2023. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
14%
A jelenlegi EU vezetőség és célkitűzések mellett nem támogatnám. Ez lényegében azt jelentené, hogy idegen hatalomnak adnánk át önként a vezetést, ami egy fikarcnyit sem törődne utána a magyarok véleményével.
2023. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
6# Mert orbán aztán törődik... maximum a pénz lopásával.
2023. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
34%

Az a helyzet, hogy a technológiai fejlődés, az ellátási, kereskedelmi és értékláncok globalizációja abba az irányba mutat, hogy egyre kevesebb értelme van a nemzethatárok fenntartásán lamentálni.


Így ma a nagyvállalatok ki tudják kerülni az adózási, környezetvédelmi, munkaerőpiaci, kerskedelmi, stb. szabályokat egyszerűen úgy, hogy más országokba telepítik a tevékenységüket. Emiatt ezek a szabályozások nem tudják (teljesen) elérni a céljukat. Emellett az egyes államok még mindig marakodnak a határokon (lásd Oroszország hogy megszállta Ukrajnát a területeiért és erőforrásaiért). Annyira összefonódott mára az országok együttműködése, hogy a nemzethatárokhoz ragaszkodás hamarosan nem lesz értelmesebb, mint egy egy medencében belepisilős és nem belepisilős részt kijelölni.


Van azonban egy óriási probléma: az egyes országok eltérő társadalmi fejlettsége. A technikai fejlődés sebessége meghaladta a társadalmi fejlődés sebességét. Emiatt olyan országok lakói kezdtek el egymással nem csak érintkezni, hanem keveredni, amelyek nem állnak egy társadalmi fejlettségi szinten - ráadásul a fejlődés iránya is sokszor olyan eltérő, hogy az "azonos szint" fogalma sem feltétlen egyértelmű. Konkretizálva általában a közel keleti és afrikai bevándorlókkal fordul elő nagyon sok súrlódás, de a helyzet az, hogy sokszor a távol keleti (pl. kínai) bevándorlók is problémásak az eltérő kulturális örökség miatt.


Az EU államai viszont többé-kevésbé azonos szinten vannak (még úgy is, hogy Magyarország speciel éppen visszafelé halad), ezért az Európai Egyesült Államok működőképes ötlet. Egyedül az áll ennek az útjában, hogy az országok még mindig görcsösen ragaszkodnak a saját szemétdombjukhoz, és nem bírnak elszakadni attól, hogy az Európai Egyesült Államok vezetője elsősorban az államalakulat állampolgára és vezetője, és csak másodsorban a korábbi országának a szülötte. Tőlünk nyugatabbra ennek kisebb jelentősége van, bár valószínűleg a franciák és a németek így is késhegyig menő harcot folytatnának azért, hogy elmondhassák, hogy az első elnök francia vagy német volt. És valóban, a vezetés kulturális öröksége szintén befolyásolná az új állam minőségét.


Az nagyon valószínűnek tűnik, hogy a jövőben a globális hatalmi viszonyokat inkább egyre nagyobb és szorosabb szövetségi rendszerek fogják meghatározni. Meglátásom szerint a NATO mellett a másik egy Kínai-orosz tengellyel (de jelen állás szerint erősebb kínai befolyással) létrejövő tengely lesz. A másikról bevallom, nincs ötletem: afrika iszonyúan lemaradt, az arab világ meg még mindig inkább egymást püföli, attól is függetlenül, hogy két nagyhatalom proxy-háborút próbál-e vívni éppen vagy nem.


Ezekből kifolyólag úgy gondolom, hogy különösen a Magyarországhoz hasonló kis országok egyetlen hosszútávú esélye, ha csatlakozik nagy, erős és progresszív szövetségekhez, és megpróbál a globális technológiai és társadalmi fejlődés élbolyába tartozni, és az azzal kapcsolatos kihívásokkal megküzdeni. A nemzeti kulturális örökségek megőrzése viszont másik kérdés: ebben nincs tréfa, ez mindannyiunk közös feladata.

2023. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen feladnánk az ország szuverenitását ha megalakulna az Európai Egyesült Államok.Brüsszel engedelmes kiszolgálói lennénk mondhatni az egyik gyarmat a sok közül,nem ezért történt a rendszerváltás ha nem tévedek.
2023. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
36%
9-es, a jelenlegi formájában az a szuverenitás, amiről ti beszéltek, fenntarthatatlan hosszútávon. Akármelyik politikus is pofázik erről, akárhogy is, de nem tudsz egy modern gazdaságot szuverénként fenntartani hosszútávon, képtelenség, a munkaerőtől, a gyártási technológián át az alkatrészellátásig, lehetetlen és ugyanemiatt a gazdaságpolitikát sem tudod függetleniteni. A fejlődésre az egyetlen opció egy még szorosabb integráció.
2023. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!