Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hatalmas környezeti és globáli...

Hatalmas környezeti és globális klíma gondok vannak és lesznek, és miért nem foglalkoznak sehol a világon a népesedés visszafogásával?

Figyelt kérdés
Kínában volt erre egy kísérlet, de az sincs, már, sőt az ellenkezője van a legtöbb helyen, például nálunk is a gyerekvállalást támogatják, miközben éppen azon kéne gondolkodni, hogy erőszak és háborúk nélkül hogyan lehetne visszafogni a népességet önként, mert egyébként a saját vesztünkbe rohanunk, ha nem szabályozzuk valahogyan. A megoldás épp a családtámogatás fordítottja lenne, a gyerekért fizetni kéne, hiszen már az élő ember is túlhasználja a bolygót és már az év felénél elhasználta az arra az évre a lehetőségeit, így egy megszületendő gyermekkel is ez a helyzet átlagosan, tehát ezt ki kéne fizetni. Ezzel a szegénység is csökkenne. Nyilván nem szép dolog, hogy a gazdagabbak tudnának gyereket vállani, de valójában épp az a cél, hogy jólétben éljen mindenki, nem az hogy minél többen legyünk.

2023. márc. 30. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A világ kis részén van már csak nagy szaporulat (Afrika, iszlám világ). Kína legtöbb részén már kevesebb gyereket vállalnak a szülők, mint Magyarországon. Arra kell törekedni, hogy ezek a régiók ne tudják illegális migránsokkal elárasztani a többi országot, ha ez megvan, akkor annyian lesznek ott, amennyit ők el tudnak tartani, és kész.
2023. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Hagyjuk már ezt a túlnépesedéses témát. Itt nem a nyugati civilizációval van a baj, a népesség száma itt mérsékelt. Miért kellene szankcionálni olyan országokat, ahol csökken folyamatosan a születések száma? Globálisan kellene összefogni az embereknek a kínai és indiai fertő ellen, undorító amit ez a 2 ország megenged magának. 8 millárd ember él a Földön, de a fenti két országban ebből a 8 milliárdból közel 3 millárd él. Abszurd még csak belegondolni is, főleg annak tekintetében, hogy India pl. méretre harmada az USA-nak, mégis 1 milliárddal több ember él az Indiában, mint az USA-ban. Kína és az USA nagyjából hasonló területtel rendelkeznek, de Kínában konkrétan már több mint 1.2 millárd ember él, mint az USA-ban.
2023. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy Magyarország népessége rohamosan fogy és öregszik? Kína sem gyarapodik már. A világ népessége az előrejelzések szerint ebben a században tetőzik majd.
2023. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
A fenéket nem gyarapodik Kína a jövőben, az idióta elnökük már nyíltan azok dolgozik, hogy a korábbi nézeteit felülírja, mivel nem szeretné, hogy csökkenjen a népesség. Végülis csak 1 milliárddal él több kínai a kelleténél, nem is értem mi baja. :)
2023. márc. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

na és hogyan tennéd ezt kérdező, ha még azzal sem vagy tisztában mekkora kamuhegyeket tartalmaz ez a "Hatalmas környezeti és globális klíma gondok vannak " témakör?

Legalább azt tudod, hogy hol van a Föld lakosságának nagyobb része? Hogy milyen gazdasági lehetőségeik vannak és hogy ezeknek a "Hatalmas környezeti és globális klíma gondok"-nak jelentős része pont amiatt van, mert azok az emberek gerjesztik akiknél amúgy fogy a lakosság?

Hogy a Föld nagyobbik részén az is probléma, hogy tiszta vizük és elegendő élelmük legyen?

vagy belegondoltál abba, hogy a szegénységet nem csökkenti hanem növeli a Föld nagyobbik részé az ahogy a nyugati ember "küzd" a "Hatalmas környezeti és globális klíma gondok" ellen?

nem hiszem.

Akkor pár megjegyzés: a csökkenő létszámú társadalmak nem esznek meg akármit. Tömegével dobjuk ki az ehető, jó élelmiszert csak mert a répa nem elég egyenes, az alma nem egyforma nagyságú, a levágott állatból csak egyes részeit esszük meg és az EU előírása miatt sikeresen meg lett tiltva az ételmaradékok moslékként való felhasználása.

A tengeren túlról hozzuk a termékeink nagy részét, marhahúst Brazíliából, száraz babot Kanadából meg Kínából, avokádót, rengeteg kesudiót, kókuszolajat, pálmaolajat a távoli vidékekről. Ahelyett amit itt termelnénk meg 10 km-re a lakóhelyünktől akár.

Most szintet lépett a nyugati környezetvédelem, az olcsó, egyszerűen, gazdaságosan felhasználható, csővezetéken bejövő orosz földgáz helyett 10 éves szerződést kötöttek az európaiak az amerikai palagázra. Ami nem csak több tízezer kilométert utazik és nagy energiamennyiség kell a cseppfolyósításához, de ráadásul beláthatatlan környezeti kárral is járhat maga a kitermelése.

De ott van az európai üzemanyag rendelet is amiben előírták a "megújuló" bioetanol egyre nagyobb mennyiségű bekeverését a benzinbe. Ami szép és jó szándék, csak éppen most abból a kukoricából és hasonló terményekből állítják elő az etanolt az üzemanyagokba amit korábban más országok tudtak megvenni ÉTELNEK. Most viszont már nem tudják, mert felment az ára és az európaiak többet fizetnek érte üzemanyag alapanyagként, mint ők tudnak élelmiszerként. Így ezeket jó távolra elszállítják - sok üzemanyagot égetve, majd belőle etanolt gyártanak sok energiát felhasználva és ezt odaszállítják megint sok üzemanyag árán ahol bekeverik a benzinbe.

Hú de jól megvédtük vele a környezetet!

Ja, nem.

Kérdező, a jólét az ami csökkenti a népességet. Nem szabályozni kell a szaporodását másoknak kívülről, kötelezően, nem megszabni kell mások életét erővel és nem hülyeségeket kell kitalálni a környezetvédelemre hivatkozva. Ésszel kellene élni és segíteni a Föld többi országát abban, hogy helyben boldogulhassanak és az emberek jól élhessenek. Akkor majd nem gyerekeket gyártanak hanem videójátékoznak meg facebook-oznak naphosszat, mint a nyugatiak.

Amúgy a Föld 11 milliárd embert simán el tudna tartani minden bonyodalom nélkül. Csak békében kellene hagyni a többi országot és nem kifosztani, közben felsőbbrendűen közölni, hogy "miért nem foglalkoznak sehol a világon a népesedés visszafogásával".

Mert nem dolguk beleszólni mások ügyeibe!

2023. márc. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak az a gond, hogy mi magyarok hiába fogyunk, ha a cigányok szaporodnak. Ugyanott vagyunk, mert a népesség nő, csak mi eltűnünk, és ők lesznek a helyünkön. Azt én is támogatom, hogy csökkentsük a szaporodásukat.
2023. márc. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha visszafogjuk a szaporulatot annyira, hogy a reprodukciós ráta túl alacsony lesz, egy társadalmi katasztrófa következik be az elöregedő társadalmakkal. Lesz eg yhalom nyugger, meg néhány fiatal.


Európa népessége fogy. Ahogy Amerikáé is. Őket a társadalmi katasztrófa fenyegeti.

Japán már szenved ettől. Kína szintén tátott szájjal futott a f*szerdőbe az egyke politikájával.


A reális cél: 2.0-n tartani a reprodukciós rátát, azaz nem növekedni, de nem is csökkenni. Ettől el lehett térni, de csak kis mértékben. (pl 1.9 vagy 2.1).


Btw Indiának sikerült stabilizálnia a reprodukciós rátáját és ezzel együtt a társadalmát.


Ha szélsőségekben gondolkodsz adatok nélkül, nagyobb szart okozol, mint amit meg akarsz oldani. Ezt a kínai állam több fronton is bizonyította már az elmúlt fél évszázadban.

2023. márc. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert úgy nem működik ez, ahogy pl. a vaddisznó szaporulatot fogják vissza.Nem lehet csak úgy embereket kilőni.Cselesebb terv kell hozzá, ami nem túl nyilvánvaló és átlátszó!
2023. márc. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Niért, a háborúk nem erről szólnak...
2023. márc. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

#3

"Globálisan kellene összefogni az embereknek a kínai és indiai fertő ellen, undorító amit ez a 2 ország megenged magának. 8 millárd ember él a Földön, de a fenti két országban ebből a 8 milliárdból közel 3 millárd é"


India és Kína mindig is nagy %-át adta az emberiségnek, már az ókorban is. A középkorban és újkorban volt olyan időszak mikor ez a két ország együtt a Föld lakosságának 60%-át tette ki. Ma az emberiség 20%-a kínai kb, de valójában ez szinte rekordalacsonynak számít mert a történelem folyamán ez az arány nagyobb volt legtöbbször. 1850-ben pl. még csak 430 millió kínai volt, de a Föld akkori lakossága 1,2 milliárd volt, tehát akkor minden 3. ember volt kínai, nem minden 5. Tehát az arányuk csökkent, vagyis a népességnövekedésük abban a 150 évben összesen a világ átlag alatt volt, akármilyen meglepő is.

India, dettó nagy %-át tömörítette az emberiségnek mindig is. A Római Birodalom fénykorában majdnem 40% (!) volt indiai az emberiségnek.

Ez a két ország ugye vízgyűjtő területek mentén fekszik, ami a mezőgazdasági termelésnek nagyon kedvezett (régen meg ez számított a legjobban), a klíma is nagyon jó, emiatt valószínűleg már az őskorban itt gyűltek össze nagy számban emberek, a legősibb civilizációk is itt alakultak ki. Ez az oka annak, hogy ilyen nagy a népesség ebben a két országban, de már az ókorban is az akkori emberi populációhoz mérten is nagy volt, ez nem egy modern kori sajátosság.

Tehát ezt a két országot kiemelni és kipécézni emiatt felesleges.

Afrika az elmúlt évszázadban sokkal jobban gyarapodott arányaiban mint India meg Kína amúgy.


"Abszurd még csak belegondolni is, főleg annak tekintetében, hogy India pl. méretre harmada az USA-nak, mégis 1 milliárddal több ember él az Indiában, mint az USA-ban. Kína és az USA nagyjából hasonló területtel rendelkeznek, de Kínában konkrétan már több mint 1.2 millárd ember él, mint az USA-ban."

Észak-Amerikában még 400 éve sincs, hogy kiírtották az addigi őslakos indián népesség 90%-át, úgy, hogy a népsűrűségük amúgy nekik sem volt magas ott addig sem. Az új népesség aki a helyükre jött meg csak utána kezdett betelepülni. Indiának meg Kínának ezzel szemben volt több ezer éve, hogy ilyen nagyra növelje a népességét, mivel ezen országok helyén már az ókorban virágzó civilizáció volt és az ott élő emberek ősei évezredek óta ott élnek. Észak-Amerika meg jelentősen csak 400 éve kezdett betelepülni nagy számban emberekkel. Talán emiatt lehet a különbség.

Oroszországgal vagy Európával is lehetne példálozni ugyan, de az előbbi országnak kicsi az eltartóképessége és túl hideg ahhoz, hogy akkora népessége legyen mint Kínának vagy Indiának. Európából meg a 17. századtól kezdve egészen a második világháborúig nagy emigrációs hullám volt más kontinensekre, főleg Amerikába. Ha ez nem történt volna meg Európa ma sűrűbben lakott kontinens lenne mint manapság. De egyébként Európa népsűrűsége sem alacsony még így sem annyira mint gondolják.

2023. márc. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!