Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A politikusok értelmesebbek...

A politikusok értelmesebbek az átlagembernél?

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 13:23
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
51 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nézz szét az országban és meglátod.
2023. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Ez is emberfüggő.

Németh Szilárd pl nem igazán...

De mondjuk Dúró Dóra értelmes.

Orbán szerintem átlagos körül van

2023. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 konteós ***** válasza:
61%
semmiképpen, sőt a magas IQ hátrány, vastag bőr kell
2023. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

A tolvajlás és a karizma szintjüket nagyon magasra fejlesztették. Politikusként az IQ, az ész valamennyire fontos (átlagnál legyél értelmesebb), hogy jobban át tudd verni a választókat, az EQ és az érzelmesség viszont hátrány.

A pszichopata és a nárcisztikus jellem előny.

2023. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
A vastag bőr és a tartós mennyezet az igen van, IQ némelyiknél kétséges. De ha a hazugságot díjaznák sokan az elit mezőnybe tartoznának.
2023. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem nagyon buták sajnos csak ez nem tünik fel mert nem is csinálnak semmit ami hasznos lenne csak lopnak.A lopás meg mindenkinek menne csak sokan alapbol nem csinálják mert akkor társadalom se lenne ha mindenki csak lopna.
2023. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
58%
Ne keverjük össze az értelmességet az erkölcsösséggel. Előbbiben az átlaghoz képest van némi előnyük, némelyiküknek nem is kicsi, utóbbiban alatta maradnak a közerkölcsnek. Amint a klasszikus műveltségben, olvasottságban is. Tudom, voltam politikus is, de mindig letagadom. "Dehogy is, akkoriban én egy melegbárban rúdtáncoltam!"
2023. febr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 johny85 ***** válasza:
41%
mindegyik csal lopni megy a p-be.Megyesi és gulyás nem tud angolul ,orbán is csak forditó géppel tud lopni ,gyurnyány meg fogyatékos.lop éjjel nappal :D ő mondta.
2023. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően hasonló lehet az értelmi szintjük, mint a társadalomnak. Normális országban talán a társadalmi átlagnál kicsit magasabb. Viszont mostanában ledöbbentő milyen embereket tudnak összeszedni. Pl. Németh Szilárd, Tállai András, Tompika... Orbán is fázik attól, hogy nem előre megbeszélt, vagy eleve a propagandáját harsogó kérdésekre válaszoljon.
2023. febr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdemes elvonatkoztatni attól, ahogy egyes kommentelők beleviszik a nyilvánvaló politikai elfogultságukat. Az értelmi szint nem az ideológiai beállítottságon múlik, inkább intelligencia és szerzett értelmi képességek kombinációja.

A legtöbb politikus tudtommal rendelkezik felsőfokú végzettséggel, így logikus, hogy az átlag fölött kell legyenek azzal együtt, hogy nem feltétlenül az értelmi szint az elsődleges a politikai karrierben. Valójában a social media celebek állnak legközelebb hozzájuk szerintem, mindkettőnél az a lényeg, hogy meggyőzz - így vagy úgy - minél több embert, de Győzike vagy a Kardashianoknál nem sok a jogász míg politikusoknál mégis.

Azért az átlagba beleszámítódik a majdhogynem írástudatlan éjjeliőr meg szakképzetlen szalagmunkás is, és ha nem is mind, de ezek elég jelentős része nem azért nem végez el valami sulit mert nem akar, hanem mert nem igazán üti meg a mércét.

2023. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!