Kína miért nem támadta még meg Tajvant? Csak a szája nagy Micimackónak és társainak?
#19
Mi több ugyanolyan han kínai mint a kontinensen.
A Habsburg-ok valóban németek, II. Rudolf óta, de volt Hitler és a második világháború, és azóta mesterségesen el akarnak határolódni, meg alternatív történelmet kreálni, ami megy is sikerrel.
De attól még az 1860-as években is nagy-német egység, vagy kis-német egység volt a kérdés. És nem is osztrák.
#17 / 20
Tajvan lakosságának 95 - 98 %-a, 23 millió ember az han kínai. A tajvani őslakosok, az ausztronézek azok 2,3 %-ot tesznek ki.
A han kínaiak a 17. században kezdtek tömegesen betelepülni. A második migrációs hullám az 1945 - 1950 között volt, szintén a kontinentális Kínából.
A Kínai Nemzeti Múzeum legértékesebb kiállítási tárgyait szintén Tajvanra vitték Csang Kaj-sekék, hogy további jogalapot formálhassanak, hogy őket kell elismerni, nemzetközileg Kína vezetőjeként, nem Maóékat.
1972-ig a Kínai Köztársaság / Tajvan képviselte Kínát az ENSZ BT-ben is, és azután meg a Kínai Népköztársaságra cserélték, és őket meg páriaországként kezelték nemzetközileg.
#17
A sziget neve Tajvan, de attól még mindig Kínai Köztársaság, ezen nem kívánnak változtatni.
#25
Pl. a mandzsu, csuang, hui
De van egy csomó kisebbség, ami nem is kínai.
Az FSZB-nél is úgy ment a korrupció, mint ahogy Oroszországban máshol is mennek. Ezért is hullottak az FSZB-nél fejek röviddel az összeomlott villámháború után.
Az FSZB-nek fizetett titkos informátor hálózatot kellett titokban fenntartania, fizetett ukrán besúgókból, hogy bomlasszák a rendszert, és megnyerjék a lakosság szimpátiáját, barátságát, még Janukovics bukása, és a nacionalista érzelmek ellenére is. Ez nyilván nem újdonság. A besúgók lefizetése nem nyilvános, nem bizonylatolt, a végefelé nehezen követhető folyamat. És ezt kihasználva idővel, a valós informátor-hálózat helyett az FSZB-s tartótisztek nagyüzemben tették zsebre a besúgóknak szánt pénzeket. És inkább saját maguk hamis jelentéseket készítettek nagyüzenben évekig.
Nyilván az ebből levont téves következetésekre (is) alapoztak a döntéshozók. Hogy mennyire lesz könnyű bevenni Ukrajnát, hogy az mennyire készületlen, és mennyire repesve várja az ukrán nép a felszabadítókat.
Az orosz oligarchák fényűző élet és gazdagsága a korrupció, és az FSZB pénzének a forgatása, tisztára mosása útján keletkezett.
Ez a 2014 - 2022 közöttiek eredménye.
A kínaiak viszont nem léptek ebbe.
A hírszerzésen kívül még a józan ész is ellene mond az offenzívának:
Tajvant nagyrészt hegyvidékek tarkítják, önmagában korlátozva a közlekedést, másrészt bombabiztos helyszíneket kínálva a kisüzemi haditermeléshez, elméletben lehetne a hadianyagot és járműveket is tárolni és mellesleg földalatti főhadiszállásokat és bunkereket is tucatjával kialakítani.
Kevés a síkság.
Minimális a partraszállásra alkalmas hely Tajvanon. A Nyugati part vagy kiépített part, vagy hatalmas vizes területek vannak strand mögött, akár tavak, akár -szerintem- szisztematikusan oda koncentrált halastó / rizsföld kombók képében. Lényegében csak Északnyugat-Tajvanon vannak olyan hosszabb strandok, amikről fel lehet fejlődni a szárazföld irányába komolyabb akadályok nélkül. Valószínűleg itt, Tajpej előterében fog megtörténni, ha megtörténik.
Kinmen 10 km-re a kontinentális Kínától, és 70 év alatt nem kíséreltek meg partraszállni, mert erőddé építették ki.
És a monszun éghajlat a trópusi viharokkal, a tájfunokkal megint nem a támadóknak kedvezne.
Nem 200 ezer, hanem 1 milliós hadsereggel kellene partot érni, vagy legalábbis 5 napon belül kirakodni a "hozzávaló" nehézfegyverzettel együtt. Ja és előtte több hónapos, teljesen zárt tengeri blokádot tartani.
Egy-egy bomba / hajó elleni rakéta / torpedó / akna / tüzérségi lövedék önmagában százak halálát okozhatja.
Sok műszaki járműre lesz szükségük a hídfőben. Hídvetőkre, munkagépekre. És jellemzője lesz a hídfő kiépítésének szerintem a nagyarányú gyalogos partratétele, akiknek át kell majd verekedniük magukat az első kilométereken, hogy mögöttük megindulhasson a hídfő kiépítése és gépesített erők nagyobb arányú partratétele. Nagyon nem lesz egyszerű, bármilyen látványos is a sok kínai hadgyakorlat a kétéltű járművekkel egy teljesen más képe lesz ennek a valóságban ahogy nézem a célba vehetető part adottságait.
A tajvani partraszállás véres mészárlásában oda fog veszni a Kínai expedíciós erők legjava. Olyan győzelem lesz, ami után Kínának jó ideig tartózkodnia kell majd az erőkivetítéstől egyszerű szükségből: nem lesz meg hozzá az ereje.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!