Amerikában és Nyugaton hogy tudnak megélni az emberek albérletben?
Személyes példa:
Németországban a feleségemmel ketten dolgozunk. Egy modern, 110 nm-es, 4 szobás lakást bérlünk. Ez a havi jövedelmünk kb negyedét viszi el rezsivel együtt.
Ha vennénk egy hasonló lakást, annak a havi törlesztője jóval magasabb lenne. Ettől független tervezzük, hogy majd veszünk, de még gyűjtjük az önrészt.
Ha mégse vennénk, akkor is lesz annyi nyugdíjunk, hogy nyugdíjas korunkban is fizetni tudjuk.
3, részleteznéd konkrét árakkal ? Számomra kissé furán hangzik, hogy ennyire olcsó. Mondjuk két embernek elég óriási a 110 nm.
De ha úgy veszem, hogy mindkettőtök fizetésének a fele az egésznek a negyede, mindjárt nem hangzik olyan jól.
Németországban nincsenek kedvezményes hitelek lakásvásárláshoz ? Életük végéig albérletbe "kényszeritik" az embereket ? Ki van ez találva.
7:
1. Nem ketten vagyunk, van két gyerekünk is, ezért ekkora a lakás.
2. Kettőnk havi keresete nettó 6500 Euro körül van. Én informatikusként az átlag felett keresek, a párom óvonőként valamivel alatta. Szummában valamivel az átlag felett vagyunk. De két egész átlagos melóból is ki lehet hozni havi 5000 ezret. A lakás melegen (tehát rezsivel) havi 1600 Euro. München egyik elővárosában van, ami Németország sajnos legdrágábbább régiója, vidéken meglehetne a feléből is.
3. Alapvetően a hitelek kedvezményesebbek, mint Magyarországon (arányaiban kevesebb önrész kell, alacsonyabb a kamat), az árak extra magasak. Egy, a miénkhez hasonló lakás itt a városban kb 700 ezer Euró lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!