Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fogy ilyen ütemben...

Miért fogy ilyen ütemben Románia lakossága?

Figyelt kérdés
Több millió fővel csökkent Románia lakossága az 1990-es évekhez képest, mi az oka?
2022. nov. 22. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mondanám, mert megkapták a magyar állampolgárságot és lehet, hogy nem számitanak már románnak, de közben meg a magyarság száma sem nőtt vele párhuzamosan...
2022. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elmennek, eljárnak, idegen országba, fagyit melengetni.
2022. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

3as, semmi fideszező, baloldalizó sem volt a válaszomban. A romániai magyarok kettős állampolgárok lettek, ami tény. Viszont ezt a tényt úgy hozták meg, hogy teljesen öntörvényűen, társadalmi egyeztetés nélkül, vagy az érintett országok társadalmának megkérdezése nélkül, kiváltképp, az érintett magyarok megkérdezése nélkül. Még őket sem kérdezték meg, hogy akarnak-e kettős állampolgárok lenni.

Ezt a döntést, nem én hoztam, nem én teremtettem. És igenis lehet köze a kérdésedhez.

2022. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#4 látod hogy a válaszoddal valamelyik politikai oldal döntését bírálod, mert valószínű nem értesz vele egyet, oké, de a kérdés nem ez volt. 23 millióan laktak, és kb eltünt 3-4 millió lakos, akik jelzem nem magyarok voltak 100% ban. Szeretnék olyan választ kapni, amibe nem mossuk bele az aktuál magyar politikát, mert nem amiatt tűnt el ez a 3-4 millió ember.
2022. nov. 22. 13:32
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Bocsesz, ez semennyire sem aktuál magyar politika, ez már történelem és semennyire sem aktuális.
2022. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Ki nem szarja le?
2022. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 egy jelenleg is regnáló párt döntése, amivel te nem értesz egyet, és ezért szóvá teszed egy olyan kérdésnél, ahol ez nem releváns. Ha elvándorolt volna a magyarság, akkor rendben, érteném, de soha nem is élt ennyi magyar romániában, meg ha el is vándorolt 200-300 ezer, akkor se ad választ a kérdésre. Szóval keress valami aktuálpolitikai kérdést, és vitassátok meg, hogy Naivisztán milyen csodás ország lenne (mindkét oldalnak megvan a maga saját Naivisztána szerintem).
2022. nov. 22. 13:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval sem mondtam, hogy egyet értek vele, vagy sem, sőt meg sem kérdeztek, hogy egyet értek-e, vagy sem.
2022. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Románia Ceausescu bukása után Európa egyik legszegényebb állama volt, nem volt ritka az éhezés sem. Nem csoda, ha solan elhagyták az országot, amint csak lehetett.


Nézd meg youtube-on "Az aranyajtók rejtekében" című magyar filmet Ceausescuról. Ott mindent részletesen bemutatnak. 1980-tól 1990-ig Románia gyakorlatilag Európa Észak-Koreája volt.

2022. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Isti22 ***** válasza:
76%
Miről beszélsz tesó, a Wiki szerint 5 ezer fővel(!) élnek most kevesebben, mint 2012-ben ugyanekkor.
2022. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!