Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a nyugatot érné atomtámadás...

Ha a nyugatot érné atomtámadás, de nem közvetlen Amszterdamot & Luxembourgot, akkor ugye nem kapcsolnák le a szervereket?

Figyelt kérdés
Üdv! Most minden nap hallani atomháborús fenyegetettségről. Még Biden is armageddonozik, ami ijesztő. Nagyon félek, hogy a játékszervereket lekapcsolják emiatt. World of tanks online játékkal játszok és renegetg pénzem van a játékban. Csomó új prém tankom van és még játszani szeretnék vele életemben. Magyarországra szerencsére nem dobnak atomot, csak nyugatra, ha kitör a háború. Azt kérdezném, hogy ugye nyugat nem adja fel a jól tejelő PC game szervereit? Közvetlen találat nem hiszem hogy érné ezt a két várost. A z áramellátás megmaradna. Ugye nem kapcsolják le a szervereket egy esetleges atomháború idején? Elnézést a kérdésért, de nagyon aggódok a prémium tankjaim miatt

2022. okt. 17. 13:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
60%

#7 ". A tudományos oldal fizikusai is elmagyarázták, hogy nem olyan vészes egy atomháború. Simán élnénk tovább https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Tudományos oldalról beszélsz és belinkelsz hozzá egy gyakoris oldalt?

Legalább akkor már vennéd a fáradtságot és valóban egy tudományos magyarázatot tennél be!

Én meg ugyanígy a gyakorin magyarázom neked, hogy az atomháborúval neked véged. 1:1 Én sem vagyok kevésbé tudományos, meg fizikus, mint valaki más aki ezt állítja magáról itt a gyakorin.

Kérlek, ne linkelj be facebook-os vagy tik tokos, twitteres "tudományos" magyarázatot se, ugyanaz!

Tanultam kicsinykét radiokémiát, foglalkoztam a témával eleget. Annyit kérek csak azt gondold át mi lett a következménye Csernobilnak és Fukisimának, miközben egyikben sem történt atomrobbanás! Na, ha ez sikerült, akkor a Csernobilban a szimpla grafit tűz és vízgőz miatti nyomásnövekedés okozta robbanás által elszennyezett területeket, a Fukusimában (ami kb. a csernobilinak 20%-os szennyezésével járt) pontosan behatárolhatóan több tíz km-es terület elszennyeződését okozta, azt emeld egy nagyságrenddel az atomrobbanás miatt, majd szorozd meg a bombák számával és azzal hogy a szél bizony viszi azt mindenfelé utána és talán rájössz, hogy olyan, hogy korlátozott vagy kis atomháború az nem létezik.

2022. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%

Atom mítosz

[link]

2022. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%
Á dehogy.Nyugodtan játszhatnál tovább..Sugárvédelmi öltözékben és éhezve ugyan,de folytathatnád a játékot.
2022. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
21%

"Tanultam kicsinykét radiokémiát, foglalkoztam a témával eleget"


Épp csak addig nem sikerült eljutnod a radiokémiai tanulmányaid során, hogy teljes más mennyiségű és minőségű sugárzó anyag keletkezik egy nukleáris fegyver felrobbantásakor, és atomerőmű-baleset esetén.

Magyarul a radiokémiai tanulmányaid nagyjából annyit takarhatnak, hogy elolvastál néhány wiki oldalt meg index cikket.


De sebaj, a tudás hiánya pótolható, javaslom, hogy folytasd ilyen irányba a tanulmányaidat.

2022. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
58%
Az Atomerőmű nem egyenlő az atombombával, ráadásul a taktikai atom pont attól taktikai hogy nem sugárzik annyira.
2022. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%
Irigyellek kérdező. Komolyan mondom. Bár nekem is ez lenne a legnagyobb problémám.
2022. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%
Azért ha egy komolyabb nyugat európát is érintő balhé kipattan, nem gondolod te sem komolyan, hogy a szaros wot-szerver életben tartása lesz az elsőfokú prioritás...
2022. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%
A szervereket egészen addig üzemeltetnék, ameddig tudnák. De ha elmenne az egész országban az áram hosszabb időre, akkor a szervereket sem tudnák üzemeltetni. És még nem szóltam arról, hogy akár a szerverterem is kaphat találatot.
2022. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
47%

Túlélhető egy atombomba?


A robbanás az epicentrumában és az annak környezetében lévőket azonnal megöli.


A hőhatás következtében minden, a robbanás közvetlen közelében lévő élő és élettelen hamuvá válik. Egy nagyjából 4 km sugarú körön belüli az emberek harmadfokú égési sérüléseket szenvednek és megvakulnak. Nagy területek borulnak lángba, és még a földalatti menedékhelyeken lévőknek is csekély az esélye a túlélésre az oxigénhiány és/vagy a szén-monoxid-mérgezés miatt.


A robbanás által keltett lökéshullám tüdő- és hallássérüléseket, belső vérzést okoz.


A lökéshullám romba dönti az épületeket, a hidakat, a felüljárókat, magával sodor minden útjába kerülő tárgyat és élőlényt, óriási pusztítást okozva.


Míg Hiroshima és Nagasaki esetében az azonnali neutron- és gamma-sugárzás is ezrek halálával járt,


a mai nukleáris fegyverek robbanásából származó sugárzás csak azon a területen vezet halálhoz, ahol a hő és a robbanás mindent elpusztított.


Ami a nukleáris fegyverek hosszú távú hatásait illeti, arra a Hirosimára és Nagaszakira ledobott atombombák következményeit vizsgáló, a japán és az amerikai kormány által támogatott, a sugárzás hatásait kutató alapítvány (Radiation Effects Research Foundation - RERF) elemzéséből lehet következtetni. Ez a szervezet gyűjt adatokat nagyjából 100 ezer túlélőtől, 77 ezer leszármazottól és kontrollként 20 ezer olyan embertől, akik nem voltak kitéve a sugárzásnak.


Az összegzések szerint bár a rákos megbetegedések aránya valóban magasabb a robbanást túlélők között, összehasonlítva azokkal, akik nem voltak a két városban a támadások idején, a kockázat emelkedése erősen függött attól, hogy ki hol tartózkodott a robbanás idején. Emellett a nők és a gyerekek körében magasabb volt a rák előfordulása, és jellemzően rövidebb kort is éltek meg, mint a férfiak és az idősebbek.


Az amerikai kormány Belbiztonsági Minisztériuma egyébként azt tanácsolja, hogy aki csak teheti – tehát nem hal meg azonnal –, az egy atomtámadás esetén haladéktalanul menjen egy pincébe vagy legalább egy épületbe, és maradjon ott legalább 24 óráig, hogy elkerülje a radioaktív csapadékot. A Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC) szerint azonban


kívülről jó ideig szinte lehetetlen lenni segíteni a túlélőknek. A robbanás következtében ugyanis megsemmisülnének az utak, a vasúti sínek, a kórházak, életüket vesztenék vagy megsérülnének a tűzoltók, az orvosok, az ápolók, és kevés lehetőség lenne élelmiszer vagy gyógyszer bejuttatására vagy a túlélők kimenekítésére a veszélyzónából a detonációt követő magas sugárzási szint miatt.

2022. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
A halált gyakran nem is a közvetlen, hanem az indirekt hatások okozzák: az épületek összedőlése, a nyomás fokozódása. Az emberi szervezet körülbelül 2 atmoszféra (200 kPa) nyomásnak képes ellenállni, a nukleáris robbanás azonban 350 kPa nyomást is okozhat. Az úgynevezett „halálzóna” egy 100 kilótonnás robbanás után 2,4 négyzetkilométer, 1 megatonna esetében viszont akár 71 négyzetkilométer is lehet. A hőhatás azonban akár 75 km2 -es területen túl is pusztíthat.
2022. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!