Nem hálátlanság az EU részéről a felfokozott oroszellenesség?
Arra gondolok, hogy a korábbi (viszonylag) jó életünket az orosz energiahordozóknak köszönhettük.
Most kezd kiderülni, mennyi mindenre hatással van az, hogy nem lesz olcsó orosz gáz, meg benzin.
Nem csak arról van szó, hogy drágul minden, meglódul az infláció, de áttételesen mindenre kihat, kevesebb pénz jut ennivalóra, ruhára, de bezárnak az uszodák, fürdők, gondban vannak a színházak, mozik, mert egyrészt rettenetesen megdrágult a fűtés és nem tudják megfizetni, de árat meg nemigen emelhetnek, mert amúgy sem nagyon jut már pénz sok embernek a kultúrára, sportra, luxussá változik még a könyv is, mert mindenki ott spórol, ahol csak tud.
Az oktatás is óhatatlanul leromlik, az állam is csődközeli helyzetben van és nem tudja kipótolni az elértéktelenedett fizetéseket sehol, így a pedagógusok egy része pályát kényszerül váltani, hogy megéljen, mert sztrájkolhatnak ítéletnapig, ha nincs pénz a béremelésre. Így a kultúránk és az egészségünk szintje is biztosan romlani fog, sőt a jövő nemzedékek képzettségének a színvonala is.
Sorolhatnám még, mi mindenre van hatással az energiaárak megugrása, de ez nem azt jelentené, hogy hatalmas értéket kaptunk az oroszoktól?
Akinek ennyire köszönhetjük az életszínvonalunkat, azt a jótevőnknek, barátunknak kellene tekinteni.
Na persze a háború megindítása az nem volt szép tőlük, de azért mégis talán túlzásba van víve az oroszellenesség, talán nekik is van valami igazuk és nem is annyira fekete bárányok, ahogy az ukránok sem tündököltek soha szűzies fehérben, mert van a szürkének is árnyalata.
Hogyhogy nem az oroszokat támogatjuk, vagy legalább semlegesek lettünk volna, ha minden érdekünk ezt diktálná?
1.
Kérdésre kérdéssel nem illik válaszolni!
Az EU szankciók sajnos azt bizonyítják, hogy mi függtünk jobban az oroszoktól, szinte semmi hatással nincs rájuk az embargó. Konjunktúra van náluk, a kivonult cégek helyét betöltik mások a piac törvénye szerint, orosz, kínai és egyéb finanszírozással.
Az orosz gázfüggésről való leváláson azt kellene értenünk, hogy ezután a drágaság állandósulni fog az inflációval egyetemben?
Amúgy az oroszok még Ukrajna nagy részére sem tartanak igényt, csak az oroszlakta részekre. Pont mi nem értenénk ezt meg, akiknek Trianon után minden környező országba jutott nemzetének polgára bőven és igencsak csúnyán bántak velük?
Azért a pedagógusokat behozni a képbe elég szépXD
Végülis csak 15 éve tüntetnek kb nonstop, szóval nem pont most kéne megoldani a helyzetüket....
Egyébként Kérdező! Kereskedelemnek hívják a szót amit keresel. Az egyiknek van valamije amit odaad a másiknak, pénzért cserébe. Pontosan annyira szüksége van az orosozknak az EU pénzére, mint amennyire az EUnak a gázra.
Ha bemész egy boltba és megveszel egy terméket, te hálás vagy az eladónak, amiért hajlandó volt eladni neked?
#5
Utálom a facebookot, máshol nem elérhető amit mutatni akarsz?
Az állam egy felelősségvállalástól mentes mamahotel illúziójával kábítja az adófizetőket.
A potyautas politika annyira a mindennapi életünk részévé vált, hogy bele se gondolunk, hogy a pénzünket akaratunk ellenére áldozzuk a társadalommérnököt játszó (de sokszor csak kisstílű megélhetési) politikusoknak.
A korrupció a rendszer lényege, ami az ügyeskedőket és szélhámosokat jutalmazza, míg az adófizető családokat bünteti.
Bár a szocialisták számára csábító, hogy kivételt képezzünk bizonyos társadalmi osztályokkal, valójában mindig a visszaélésekre ad okot, és ahogy a kép is illusztrálja, a nagy multinacionális vállalatok tudják ezt a leghatékonyabban kihasználni. A lobbi erejük nem csak az adókedvezményekben, hanem a piacot nagyon durván korlátozó törvények meghozatalában is testet ölt. A közhiedelemmel ellentétben éppen az állam biztosítja a multik hatalmát. Valójában csak a kisemberek versenyezhetnek egymással, de egy Facebookkal vagy az Amazonnal soha. A politikusok tőlük remélik, hogy megmarad a hangjuk a médiában, miközben szemet hunynak az offsore ügyleteik felett. Az állami privilégiumok korlátozzák a versenyt, bizonyos szereplőknek tulajdonképpen a monopol helyzetet garantálja, miközben kizsákmányolja a polgárait, hiszen átlagosan jövedelmük 50%-át adózzák le.
Egyetlen politikus sem érdekelt ennek megváltoztatásában, hiszen a multik és a bankok nem finanszíroznák a médiaszerepléseiket.
Ráadásul ha egy nagy cég fatális hibát követ el, még mindig ott van nekik az adófizetők mentőöve. Angolul van egy mondás: too big to fail, vagyis: túl nagy ahhoz, hogy összeomoljon, mert akkor az állam is omlik vele. Ezért az állam pénzzel pumpálja tele a multikat, amik így sebezhetetlenek. A vírushelyzet tökéletes példa erre, amiből állami segítséggel a milliárdosok és multik húznak hasznot a kisvállalkozókkal szemben. Holott ez pont fordítva történne egy normális versenyben.
A magas adók mellé persze kell a bürokrácia is: minél bonyolultabb egy szabályrendszer, annál átláthatatlanabb annál több lehetőség van joghézagra és annál nehezebb ellenőrizni, ki a tisztességtelen. Mindamellett annál könnyebb szándékosan elrejteni benne a lobbi csoportok (itthon nálunk oligarcha haveroknak hívják őket) érdekeit tükröző "feltételeket".
"Oké, de amit mondunk, csak egy idealizált piacon működik!" - Szokták mondani érvként.
De mitől idealizált az, ha nincs lehetőség a lobbizásra és mindenki ugyanannyi adót fizet minden tranzakció után kiskapuk nélkül (a multik is, nem úgy mint most)? Mitől idealizált, hogy bármikor lemondhatod egy cég szolgáltatását, míg egy politikustól jobb esetben is csak 4 év múlva szabadulhatsz, de jellemzően az alternatíva is a te pénzedet akarja majd újraosztani, csak a saját elképzelései szerint (jobb esetben ez csak korrupció, rossza esetben ezek társadalommérnöki víziók, ahogy látható a hollandiai gazdák ellehetetlenítése is.)
A libertáriusok ezért az adók drasztikus csökkentését akarják, illetve a közvetlen demokrácia hívei, ilyen Svájc. Így a politikai hatalom sokkal nehezebben bocsátható áruba.
(LE75)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!