Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-t miért sorolják a...

Az USA-t miért sorolják a nyugagi országok közé? Mivel nyugatibb akár Oroszországnál is a földrajzi elhelyezkedést kivéve?

Figyelt kérdés
Az USA társadalma és maga a rendszere mennyiben illeszkedik jobban a nyugati világhoz mint Oroszország? Igen az USA-ban van mondjuk úgy 6-7 város amelynek társadalma szinte Nyugat-Európai gondolkodású, New York, Boston, DC, San Francisco, Seattle, Portland. De ezeket kivéve már igazàból már Los Angeles vagy Chichago társadalma sem követi túlzottan a nyugati normàkat. Az Észak-Keleti rész kétségtelenül közelebb áll a nyugati világhoz mint Ororszország de az USA egészének nyugathoz tartozása miben nyilvánul meg? Alapvetöen egy olyan diktatúra amely tàrsadalmának közel fele mèg erösebb diktatúràt akarna. Erös tekintély tisztelet és szabály követö magatartás elvárása, idösek tisztelete a fiatalok és gyerekek helyett még a Magyarorszàginál is erösebb szinten (ami pont szembe megy mindennel amit a nyugati világ képvisel). A rendszerük diktatórikus emberi jogokról beszélni sem lehet, persze mutatóban vannak bár nagyoj korlátozottan és még azok sem érvényesülnek. Rettentöen erösen kollektivista társadalom csak nagyon kapitalista is de a kapitalizmusnak valójában semmi köze az individualizmushoz. Sokkal erösebb társadalmi elváràsok vannak mint bárhol a nyugati vilàgban és elvárják hogy megfelelj nekik. Mi az ami miatt az USA-t mégis a nyugati vilàghoz sorolják?

2022. szept. 28. 15:55
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
[ma 22:15]: Minden évben tanítok 20-25 amerikai egyetemistát, akik Budapestre jönnek egy study abroad program kereteiben. Nem olyannak látom őket, amit leírsz. Nyilván ez nem reprezentatív minta, hiszen ők korban (fiatal felnőttek) és társadalmi státuszban (általában jól szituált családi háttérrel) meglehetősen homogén társaság, de nagyon igaztalannak érzem a vádat, hogy ők a saját társadalmi elvárásaikat rám akarnák erőltetni. Soha nem éreztem ilyet.
2022. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
30 túl nagy jelentöséget tulajdonítasz a demokráciának. Hitler is választás útján került hatalomra. Az hogy az USA elözö elnökénél éppen nyomoz az FBI nem bizonyíték semmire. Az USA-ban az elnöknek pláne az elözö elnöknek nincs akkora egyéni hatalma mint Putyinnak és gyakran a hatalmi ágak korlátozhatják egymást ugyanakkor sokkal kiterjedtebb hatalmuk is van sokkal kevesebb elszàmoltathatósággal. A CIA ügynökei konkrétan embereket kínoztak illegálisan (pedig legális formái is lettek volna) és rengeteg dokumentumot titkosítottak. Az USA-ban az állam szinte bármit megtehet csak éppen nem egyéniben egy elnök kénye kedve szerint mint Putyin esetében, de az hogy egy vagy 100 ember dönt valakinek akár a megöletéséröl a megöletett személy számára mit sem változtat. De menjünk lejebb a rendörök elszámoltathatósága még az Ororszországi szintnél is gyengébb egyesek szerint. A lényeg az hogy egy átlag ember számára teljesen mind1 hogy akit az amerikai vagy orosz rendörök bántalmaznak brutálisan valamiért teljesen mind1 hogy Trumpnál nyomoz e az FBI és Putyinnál nem. Egy személy alapvetö emberi jogai szempontjából vagy szabadaág jogai szempontjàból az hogy központosult hatalom mellett vagy hatalmi ágak közt erösen megosztott hatalom melett nincsnek emberi jogai és megy börtönbe szemetelésért vagy bármi más apróságèrt teljesen mind1.
2022. szept. 28. 23:04
 33/34 A kérdező kommentje:
31-es Azért ha ök jönnek külföldre azért az nyílván teljesen más akkor szinte senki sem akarja a saját társadalmi elvàrásait azon a szinten érvényesíteni ott mint a saját környezetében. Ettöl függetlenül az Amerikai Z generàciós fiatalok sokkal erösebben kezdenek elszakadni az ottani szokásoktól mint a magyarok. Egyébként melyik vàrosból vagy államból mennek ezek az egyetemisták vagy többnyire melyik részröl? Ilyen téren is elég nagy különbségek vannak az USA-ban de amiröl én beszèlek az az átlag.
2022. szept. 28. 23:14
 34/34 anonim ***** válasza:

"Az esküdtszék egyèbkènt pont azzal megy szembe hogy ahelyett hogy jogászok ítèlnènek vagy olyan személy akinek tényleg ez a hivatása és felelösègre is vonhatò azért amit tesz az USA-ban ehelyett egy rakás civil bármit dötnhet. Az USA-ban messze a legmagasabb az ártatlanuk elítèltek száma pedig a jogállamiság egyik alapja hogy ha 1 a millióhoz is az eséls arra hogy valaki ártatlan akkor az ártatlan!"


Azt írtam korábban is (3-as és 20-as vagyok), hogy lehet amellett érvelni hogy az esküdtszék intézménye jó vagy rossz. De nem igaz, hogy diktatórikus! Akkor lenne diktatórikus, ha a bírónak ki lenne adva felülről, hogy mit kell ítélni. Pont hogy ennek a lehetőségét zárja ki az esküdtszék!

2022. szept. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!