Ha a szankciók nem működnek akkor Putyin miért zárja el gázt amíg vannak szankciók?
A jövőben azok az államok fognak sikeresek lenni, melyek önellátóak tudtak maradni.
Maradjunk Oroszországnál, mert Putin nem hozhatott egy maga döntéseket. Lényeg, hogy mindenki arra használja saját energia tartalékait, amire akarja, ha elégetik a gázt és megy a semmibe akkor elégetik. Mindenki maga üzletembere és sorsának a kovácsa.
Persze a liberálisok azért szabadelvűek, mert nem avatkoznak bele más államok dolgaiba. A Krím-félsziget lakosai oroszok lévén Oroszországhoz szeretnének tartozni, ahogy a népszavazás is ezt bizonyítja, de ezt éppen azok vitatják, akik a szabadelvűséget hirdetik.
Bírom ezeket az alulművelt fideszes kommenteket :D
Fidesz-aktivista: "Mer asztat senkisemmonta hogy nem működnek a szankcijók!!!44!négy"
Fidesz-aktivista májustól augusztusig: "hüje EU tökönszúrja magàt a szankcijóval Putyin meg se érzi"
:D :D :D
Mert a gázt nem tudod elzárni. Ha elzárod a gázt akkor kell egy alternatív tároló ahova be tudod tárolni a kitermelt gázt, ha ez nincs akkor le kell állítani a kitermelést. Viszont ennek van egy hátulütője: a leállított kutat jó eséllyel nem tudod újranyitni, az a leállítás után kitermelésre használhatatlanná válik.
Ezért van az, hogy most sem a termelést állították le, hanem a "felesleges" gázt simán elégetik, elfáklyázzák. Az orosz gázvezetékhálózaton nincs teljes összeköttetés, a távol-keleti ág meg még nincs teljesen kész, a meglévő hálózat kapacitása pedig kicsi.
Ha teljesen leállítják az EU felé a gázt , akkor a felesleggel nem tudnak mit csinálni, nem tudják hova elküldeni, LNG kapacitásuk nincs.. vagy elégetik, vagy leállítják a kitermelést a Nyugat-Szibériai gázmezőkön.
Számukra még mindig előnyösebb, ha egy kicsi gázt küldenek jó drágán és a maradékot elégetik, minthogy leállítsanak egy fél/teljes gázmezőt aminek az újraindítása milliárdokba kerül.
Mert kivárták, hogy mennyire gondolják komolyan a szankciókat. 2014 után annyira gyengék voltak a szankciók, hogy elkezdték építeni a NS2-t. Ez teljes mértékben az európai vezetés előrelátási képességének hiányát mutatta, különben már 2014 után elkezdtek volna gőzerővel átállni megújulókra és elszakadnak az oroszoktól.
2014 után viszont joggal gondolhatták az oroszok azt, hogy Európa most sem fog jelentős mértékben fellépni ellenük, tehát némi ejnyebejnye után mehet tovább az üzlet úgy, ahogy előtte.
Nem jött be, az EU tanult a korábbi gyenge politika hibájából és rendesen fellépett az oroszok ellen, így az oroszoknak is válaszolni kellett, hogy ne legyen arcvesztés.
De ettől még az oroszok égetik el az erőforrásaikat, tehát minden nap veszteség. Ezt nem tudják átirányítani sehova, mert a jelentős piacokhoz nincs megfelelő hálózat és ott már amúgy is telített minden. Nem lehet csak úgy Kínába betörni, mert ott már most is óriási a verseny.
Európa most benyeli a gyenge kéz politikája miatti veszteséget, de hosszabb távon átáll a megújulókra, amivel a jövő generációk energiabiztonságát alapozza meg.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!