Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most ha az Unió bevallaná,...

Most ha az Unió bevallaná, hogy hibázott és oldaná a szankciókat az oroszokkal szemben akkor újra lehetne olcsóbb a gáz, áram mint eddig vagy ez a brutális drágulás független ettől az idétlen eu/ukrán/orosz konfliktustól?

Figyelt kérdés

Eddig mindenki számára elérhető és megfizethető volt az áram és gáz de most egyik hónapról a másikra nem 10-20 százalékot drágulnak hanem akár 10-szeresére az felfoghatatlan.


Az, hogy brutális árért spórolnunk kell meg levinni a fűtést erre nincsenek szavak, de hol van még ennek a vége? luxus lesz sok lakásban az áram karácsonykor???

Többé éves folyamatnak kellene lennie, hogy függetlenedünk az oroszoktól és szép lassan alternatívákat teremtünk ha lehetséges. Az, hogy hónapok óta megy a rettegés, hogy úristen mi lesz HA ekkor meg akkor, ez felfoghatatlan.


Szóval a kérdés, most ez az egész drágulás és ezzel együtt családok milliói tönkretétele kinek a felelőssége?

(és nem a putyin imádókat kérdezem, akik a képére recskáznak nap mint nap mert az olyan hazafias, hanem a pártatlan emberek érdekelnek akik ugyanúgy letojják az oroszokat és az ukránokat egyaránt, csak olcsó számlákat szeretnék)



2022. szept. 4. 12:18
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
78%
Nem lenne olcsóbb semmivel. Az Eu már végleg elvágta a f@szát.
2022. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%

9

2026-ban uniós képviselői választások, ott lehetne másokat küldeni a jelenlegi vezetők helyett. A kérdés csak az, hogy a nyugati országok akarják-e a változást?

2022. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
88%

5) Nem, ez nem a háború óta kezdődött el. A benzinárstoppot például tavaly novemberben vezették be. A szankciók az általános drágulásnak egy parányi részét képezik max. Ezzel csak azok dobálóznak, akik a rendszerszintű változásokat próbálják elsumákolni.


Az EU-ban például ádáz viták szólnak arról, hogy a tőzsdei árindexekhez való ragaszkodást el kellene engedni. A spanyol és portugál szocialista kormányok ezt például figyelmen kívül is hagyják, és simán bevezették a maguk árplafonjait, az EU-s szabályozások ellenére. Ezt persze gondolom Magyarországon egyetlen hírforrás sem hozta le...


Nem, nem a szankciók okozták az árrobbanásokat, ez már egy régóta tartó folyamat, amiben benne vannak a nem megújuló energiaforrások drágulása, a nagyvállalatok profitéhsége és rossz EU-s határozatok is.

2022. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
80%
7. Nem kizsarolni akarja csak szimplán azt adja amit kapott, olyan országoktól akiknek semmilyen kötelezettsége és köze nincs Ukrajnához. Csak ideológiai alapon gazdasági háborút indítottak ellene.
2022. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mert akkor amerika hadat üzenne és elkezdődnének az általános sorozások."


Ez csökkentené a túlnépesedést és az energia keresletet is.

2022. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
71%
#8. A Gazprom, Oroszország nem megroppant, hanem szinte szárnyal. Kína, India felvásáról mindent. Az EU gazdasága hamarosan összeomlik. És ezt néhány elvakult polikus nem hiszem, hogy nem látja, de az USA által lefizetve nem érdekli.
2022. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
72%

#7 "Nyilván Putyin ezt akarja kizsarolni, és ha ejtenék a szankciókat, akkor szállítani rendesen. Most mindenféle kitalált ürüggyel nem szállít, ezek akkor hirtelen "megoldódnának"."

Így van.

Mivel maguk a szankciók is pontosan ugyanezt teszik - felhasználnak egy "ürügyet" amivel nem engednek eladni az oroszoknak olyat amire szükségük lenne, vagy megvenni tőlük valamit amit el kellene adniuk és ezzel akarnának kikényszeríteni tőlük olyan döntést amit maguktól nem tennének meg.

A szankciózás éppen olyan zsarolás, mint a reakció a szankciókra - hogy akkor abból se kaptok ami viszont kellene nektek nagyon tőlünk.

Mindkét oldal zsarolja a másikat és ezen nem változtat, hogy a maga szempontjából ez mindkét oldaltól helyes - a külső szemlélő meg egyiknek vagy másiknak ad esetleg igazat. Itt csak az a kérdés kinek van nagyobb zsarolási potenciálja - vagyis hogy melyik fáj jobban a másiknak. Az rosszabb-e az oroszoknak, hogy Európa szankcionálja vagy az rosszabb-e Európának, hogy ennek következtében az oroszoktól nem jön elég gáz.

2022. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
17%

" Kína, India felvásáról mindent"


Nem vásárolnak fel mindent, mert töredék kapacitás van kiépítve oda gázszállításra pl, az EU-s csövekhez képest. Nem tud annyit szállítani oda, mint amennyit ide tudna.

2022. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

13

No persze, már nálunk is azért akadozik az üzemanyag eladás és kezd hiánycikké válni, mert az oroszok elleni szankciók picinyek? Én úgy tudom azért, mert az oroszok viszontválaszul "karbantartásra" hivatkozva le-le állnak a kőolaj és a földgáz szállítással.

2022. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
75%

#19 Nem. Konkrétan nálunk a saját finomítónk évekkel korábban betervezett karbantartása folyik éppen, amit meg kell lépni hogy utána évekig biztonsággal mehessen majd az üzem. Ezért van most kevés üzemanyag az országban, mert áll a finomító és minimális kapacitással tudnak csak üzemanyagot előállítani, a korábbi készletből történik a kiszállítás a kutakra.

Ez a karbantartás még tart egy hónapig.

2022. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!