Érdekes, mennyire hörögnek mindig a demokráciáért a balliberálisok, aztán mikor demokratikus döntés születik, mert hát Amerikára csak nem mondhatjuk, hogy diktatúra, akkor hirtelen ki vannak akadva.
2022. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
22/30 anonim válasza:
21-es: a Legfelsőbb Bíróság az USA intézményrendszerének legantidemokratikusabb része: egy rakás jogász, akik valamiért kizárólag ideológiai vonalak mentén szavaznak, tehát effektíve politikusok. Viszont őket nem választják, hanem kinevezik, és gyakorlatilag semmiféle felelősséggel nem rendelkeznek senkinek. Ha egy politikus olyan döntéseket hoz, amelyet a többség nem fogad el, akkor az leváltható. Ez a legfelsőbb bíróság tagjaira nem igaz. Nincs azzal baj, ha egy államrendszerben vannak ilyen pozíciók, de mivel a bíróság döntései (főleg az utóbbi időkben) szinte kizárólag ideológiai okokból motivált döntések voltak, így az intézmény elvesztette a technokratikus jellegét, és ma már gyakorlatilag nem más, mint egy életre szóló pártpolitikai kinevezés.
2022. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
23/30 anonim válasza:
#22: Gondoltam. Ha valami nem a liberálisok szája íze szerint történik, akkor ott egyből demokrácia-deficit van.
2022. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
24/30 anonim válasza:
23-as: távol álljon tőlem a Demokrata Párt, és liberális sem vagyok. Legjobban talán úgy lehetne az én nézetemet leírni, mint ultra-demokráci és szabadságpárti. Számomra igenis fontos, hogy mindhárom hatalmi ág tagjai felelősséggel tartozzanak az állampolgároknak. Ahol ez nem valósul meg, az igenis demokrácia-deficit. És nem azért, mert ez a döntés nem kedvez nekem, hanem ezért, mert alapvetően számomra ezt jelenti a demokrácia: hogy a döntéseket vagy mi hozzuk meg, vagy olyan választott képviselők vagy szakértők, akik felelősséggel tartoznak nekünk.
Amikor egy hatalommal rendelkező személy senkinek nem felel, az mindig rossz, és az ilyen helyzeteket el kell kerülni egy egészséges demokráciában.
2022. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
25/30 anonim válasza:
#24: Neked melyik ország elég demokratikus, ha az USA nem?
2022. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
26/30 anonim válasza:
25-ös: például Rojava vagy a MAREZ Mexikóban, történelmi távlatokban pedig a Párizsi Kommün. Ezek az államok messze a legdemokratikusabb államok, habár sajnos egyikük sem elismert, illetve a Kommünt anno leverték.
Ha jelentősebb államok közül kell válogatni, nekem a skandináv államok, illetve Svájc az, ami még szimpatikus. De természetesen egyik sem tökéletes, lehetne ott is demokratizálni még :)
Egyébként az USA nagyon súlyos demokrácia-deficittel rendelkezik a FPTP választási rendszerük miatt, messze elmaradnak a legtöbb európai államtól etéren.
2022. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
27/30 anonim válasza:
#26: Mondjuk amikor Svájcban meghozták azt a döntést, hogy bárki nemet változtathat, egyszerűen csak az okmányirodába kell bemenni, az szerinted demokratikus döntés volt. Szerinted a svájciak álláspontját tükrözte?
2022. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
28/30 anonim válasza:
Így, hogy nem ismerem az ügy részleteit, nem tudom megmondani, de ha küldesz egy linket, utánaolvasok.
2022. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
29/30 anonim válasza:
#2
Mondjuk az vicces hogy a fegyvertartás joga az jó, hiába ősrégi törvény, de az abortusz meg már ódivatú :D
2022. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
30/30 anonim válasza:
Fundamentalisták beszivárogtak és a kereszt nevében bemutatkoznak. Ki kellene öket küldeni a Közel-Keletre a saját szellemi csoportjukhoz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!