Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A filoszemitizmusnak vagy az...

A filoszemitizmusnak vagy az antiszemitizmusnak van inkább igaza?

Figyelt kérdés

Pontosan melyik álláspontnak van igaza? Pl. kollektívan Isten végtelenül értékes népe az izraeli (mint azt ők maguk hiszik sok esetben), inkább jó, inkább negatív, vagy kollektívan problémás ez a kultúra? Vagy csak 90+ százalékban. Stb. stb. Sokaknak pl. csak a cionista vagy más személyekkel van problémájuk (pl. Sorost), de alapvetően nem gyűlölködőek.

Baj vagy nem baj a palesztinok üldözése, egyúttal egy másik nép saját országának kialakítása?

Baj vagy nem baj maga a Marx-féle kommunizmus vagy egyáltalán bármilyen bűn? Végülis a jó, ártatlan emberek úgyis a Mennybe kerülnek, és mások bűne csak meggyorsítja ezt. Van-e egyáltalán jó és rossz, jóság és gonoszság, vagy ez csak az antiszemiták narratívája, akik bűnbakot keresnek kudarcos életükre?



2022. jún. 10. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Itt nagyon összekeveredett a keresztény és a zsidó teológia, meg valahogy a kommunizmus is előjött (amit nem nagyon értek, te hogyan kapcsoltad a zsidó valláshoz, amikor szinte az összes zsidó származású kommunista teljesen elutasította a zsidó identitást, lásd Marx "A zsidókérdésről" c. írását, illetve Sztálin "A marxizmus és a nemzetiségi kérdés" c. írását, habár szvsz mindkét iromány ordenáré baromság, a nézőpontjaikat jól leírják). Ezekhez érdemben nem kívánok hozzászólni, mert szerintem a kérdés megválaszolása érdekében teljesen jelentéktelenek.


Szvsz egyik álláspont sem szimpatikus nekem. Jómagam anti-cionista vagyok, szerintem óriási hiba volt Izrael létrejötte abban a formában, ahogy az létrejött (egy explicite zsidó állam egy olyan területen, ahol mások is laktak és laknak). Nem vagyok a nemzetállamok, vagy úgy általánosságban az állam nagy híve, így szerintem Izrael létrejötte alapvetően egy negatív dolog volt. Ettől függetlenül az antiszemitizmus szerintem maximálisan elítélendő, ahogy bárki más iránti nemi, faji, etnikai, vagy gyakorlatilag bármiféle megváltoztathatatlan tulajdonság miatti előítélet is. Értelemszerűen a zsidók nem felsőbbrendűek semelyik más népnél, mert nincsenek ala- és fölérendelt népek az én világnézetemben.


Szeretném hangsúlyozni, hogy ez csak az én véleményem, nem kötelező vele egyetérteni, a fel/le gomb nem az egyetértés kifejezésének módja, hanem a válasz hasznosságának értékelésére van, mielőtt mindenki leszavaz :D

2022. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem igazán értem, mi az, hogy filoszemitizmus?

Az´ertelmes emberek, tehát akik a világot, az embereket, minden egyes embert olyannak látnak amilyen, õk tudják, hogy a zsidó emberek pontosan ugyanolyan emberek, mint mások (mint a nem zsidók).

Pont úgy vannak közöpttük sikeresek és loozerek, értelmesek és hülyék, tehetségesek és tehetségtelenek, stb.

Õk persze az antiszemiták szerint filoszemiták, pedig valójában csak reálisan látják a világot.

Amúgy kérdezõnek (megint) sikerült egy jóízût zsidóznia.

#1, tegnapelőtt (jún. 10.) 21:03

Az elsõ bekezdéssel nagyjából egyetértek, bár Marx késõbb belátta, hogy valójában a kapializmust, a tõkést azonosította a zsidóval.

" szerintem óriási hiba volt ... egy explicite zsidó állam egy olyan területen, ahol mások is laktak és laknak"

Akárcsak annak idején az explicite magyar állam egy olyan területen, ahol mások is laktak és laknak. Persze, lehetne sorolni más példákat is.

Egyébként a történelem nem 1948-ban, nem is 1920-ban, mégcsak nem is 1917-ben kezdõdött. (Tudtad?)

Azon a területen egyszer már létezett Izrael, illetve zsidó állam össz kb 1100 évig, valamivel hosszabb ideig, mint amióta a Magyar Állam létezik. (Nem is beszélve az európai államok többségérõl.

Izrael: ie. kb 1020-isz 70. Akkor egy négyéves szab.harc leverése után a(z imperialista, hódító, terjeszkedõ) Római Birodalom egyszerûen megszüntette az államot, a továbbiakban Damaszkuszból kormányozták.

kb 60 év múltán újabb szab.harc (Bar Kochba) 132-135, melynek vérbefojtása során a rómaiak 950 települést tettek a földdel egyenlõvé és 580 ezer zsió halt meg, nem számítva az éhinség és a járványok áldozatait (l. pl többek között DION CASSIUS(kb 155 – kb 235): HISTOIRE ROMAINE. TOME NEUVIÈME : LIVRE LXΙΧ 12.,13. [link] )

Ja, hogy ez régen volt, felejtõs ... a Népszöveteg San Remoban több száz szakértõ részvételével tartott Konferenciája 1920-ban nem így láta:

"recognition has thereby been given to the historical connection of the Jewish people with Palestine and to the grounds for reconstitut:lng their national home in that country" - [link]

vagyis "elismerve a zsidó nép Palesztinával fennálló történelmi kapcsolatát és nemzeti hazája helyreállításának/újraalkotásának/újjáépítésének alapjait azon a földön ;" létrehozta a Brit Mandátumot, azzal feladattal, hogy készítse elõ a területet a Zsidó Állam helyreállítására.

2022. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Marx onnan jött, hogy a kommunizmus bűneiben rendkívüli mértékben vett részt ez a társadalmi csoport. Kérdés, ez kollektíven jelent-e valamit.

Nem, nem ugyanolyanok. Pl. sokkal magasabb az átlagjövedelmük, teljesen más a demográfia, vannak ritka betegségek, teljesen más az erkölcs, kultúra, viselkedés. Lúzerek és hülyék nem nagyon vannak köztük, de tehetségesek sem. Magas verbális, szociális iq, kis tehetség.

2022. jún. 12. 20:22
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Kérdezõ, hány sidót ismersz személyesen?
2022. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és hányról tudod konkrétan, hogy részt vett a kommunizmus bűneiben?
2022. jún. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

"a kommunizmus bűneiben rendkívüli mértékben vett részt ez a társadalmi csoport"

Ez is az antiszemitákra jellemzõ csatakiáltás. Valójábannaz elkövetõk között kb olyan arányban voltak zsidók, amilyen az arányuk a társadalomban. A többiek, a túlnyomó többség bizony nem zsidók voltak.

2022. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

" tehetségesek sem" "kis tehetség."

Hmmm ... pl Albert Einstein Hajós Alfréd(szül Guttmann Arnold), Kármán Tódor, Szilárd Leo, Neumann János, Wiegner Jenõ, Teller Ede, Mark Spitz, Székely Éva, stb.

2022. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A magyar kommunizmusban nagyon magas volt az arányuk, min. 80%, a népbiztosok között kb. 90%, ez egyáltalán nem felel meg az arányuknak. Máshol is magas lehetett, 30-40-50% oroszoknál, lengyeleknél, németeknél, cseheknél. Érdekes, hogy sosem vallják be ezt a bűnt. Ez arra utal, hogy nem szeretnek igazat mondani. Mi magyarok pl. gyakran mondjuk, hogy elnyomtuk a kisebbségeket Trianon előtt (még ha nem is igaz), de ők sosem beszélnek a kommunizmusról, sőt vehemensen tagadják. Ebben pl. különbözik Európa és Izrael, az igazmondásban.
2022. jún. 12. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

"Mi magyarok pl. gyakran mondjuk, hogy elnyomtuk a kisebbségeket Trianon előtt (még ha nem is igaz)"


Jó, kibújt a szög a zsákból, csak egy klasszikus anti-szemita, szélsőjobbos kérdező próbált valamit provokálni, léphetünk tovább :D

2022. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"csak egy klasszikus anti-szemita, szélsőjobbos"

Igen, erre céloztam #2-ben.

"80%, a népbiztosok között kb. 90%"

A vezetõk között.Csakhogy õk nem gyilkoltak, sõt, a rendeleteikkel sem. Viszont, mint már írtam, a túlnyomó többség nem zsidó volt.

Ami meg úgy általában a "kömmunizmust" illeti: Se Mao, se PolPot nem volt zsidó.

2022. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!