Az EU már hitelt venne fel, hogy tudja támogatni Ukrajnát. Na erre mit lépsz?
Két uniós tisztviselő szerint az Európai Bizottság jelenleg azt fontolgatja, hogy a 27 országot tömörítő csoport közös kötvénykibocsátással fedezné Ukrajna 15 milliárd eurós (több mint 5 500 milliárd forint) hiányát. Erre a következő három hónapban kerülne sor,- írja az Index.
Amennyiben megszületik a megállapodás, a tisztviselők szerint az új közös uniós hitelfelvétel az EU SURE rendszerén alapulhatna, amely a COVID-19 világjárvány idején a munkanélküli segélyek finanszírozására szolgál.
AZ EGYIK UNIÓS TISZTVISELŐ SZERINT A BIZOTTSÁG MÁJUS 18-ÁN TESZ ERRE JAVASLATOT.
Ez azt jelentené, hogy Ukrajna nagyon olcsó hitelt kapna az Európai Uniótól, az Európai Uniós kormányoknak pedig garanciákat kellene nyújtaniuk arra, hogy a közös felvett pénzt visszafizetik.
Ez lehet az egyik modell, amit vizsgálunk, de még semmi sem dőlt el – mondta egy magas rangú uniós tisztviselő Reutersnak. Aki szerint az ötletet május 18 és 20-a között Bonnban megrendezésre kerülő pénzügyminiszteri találkozón fogják megvitatni.
Az EU arra számít, hogy az Egyesült Államok is csatlakozik a javaslathoz, és mintegy 5 milliárd eurót biztosítana is. Így az EU-nak mintegy 10 milliárd eurót kellene előteremtenie a közös hitelfelvételből.
A bizottság további makroszintű pénzügyi támogatásról tárgyal, de azt szeretné, ha a tagállamok garanciákat nyújtanának arra az esetre, ha a háború sújtotta ország nem fizetné vissza a kölcsönöket – ez már a Bloomberg értesülése. A pénzügyi lap szerint információi szerint
AZ EU 9 MILLIÁRD DOLLÁRRAL JÁRULHAT HOZZÁ UKRAJNA PÉNZÜGYI SZÜKSÉGLETEIHEZ A KÖVETKEZŐ HÁROM HÓNAPBAN.
Míg az Egyesült Államok akár 5 milliárd dollárt is biztosíthat – mondta a tisztviselő. Szerintük is a tárgyalások folyamatban vannak, de a Bloomberg szerint is a 15 milliós tőkeigény dollárban értendő.
Az egyik megfontolás tárgyát képzi szerintük, hogy az Európai Beruházási Bank fel nem használt pénzeszközeinek megcsapolása – nyilatkozták a lapnak. Az EU vezetői várhatóan a május 30-31-i között Brüsszelben fogják megvitatni a kérdést.
" Furcsa az egész, valami van a háttérben mert ez az egész így nagyon nem stimmel."
Az van a háttérben, hogy az usa bármi áron be akarja dönteni Európát, erre pont kapóra jött nekik Ukrajna. Az uniós vezetők le vannak fizetve usa által, és elvtelenül kiszolgáltatják Európát a jenkiknek.
#13
Az a baj, hogy ez pont nem igaz. Az USA pont örül, hogy van egy nagy szövetségese, mivel egyedül fej-fej mellett állna Kínával. Az USA-nak célja, hogy egy erös szövetséges segítse Kína ellen, ezért sosem fogják az EU-t megpróbálni bedönteni.
Az USA egyedül nem is bírna el Kínával és Oroszországgal, mivel a kettő együtt már túl nagy neki is, így muszáj szövetségeseire támaszkodnia.
4: "Ki kell lépni, már eddig is elfogadhatatlan volt amit művelt az EU."
Te is a katasztrofális magyar oktatás áldozata vagy!
Elvileg nem kéne ennyire sötétnek lenned.
Hasonlóan kellene csinálni mint anno a Marshall segély működött. Nagy lehetőség van az újjáépítésben az europai cégeknek köztük a magyaroknak.
Gázról annyit hogy már rég csökkenteni kellett volna a függőséget! Ebben az esetben lehet hogy háború sem lett volna. Ha europa a nyersanyag többségét nem az oroszoktól hozza akkor az oroszok nem tudnak már tovább zsarolni ezzel.
Huxitot meg kipróbálhatjuk kedves fideszesek.
Ha vagytok annyira tökösek hogy kiírjátok a népszavazást akkor én megszavazom csak azért hogy szivassam a magyarokat. Xd
18, ennél nem is tudtál volna jobb kommentet írni amivel bemutatod mi a magyarság problémája.
Inkább saját magát fojtja meg eg ykanál vízben, csak hogy neki legyen igaza...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!