Az EU már hitelt venne fel, hogy tudja támogatni Ukrajnát. Na erre mit lépsz?
Két uniós tisztviselő szerint az Európai Bizottság jelenleg azt fontolgatja, hogy a 27 országot tömörítő csoport közös kötvénykibocsátással fedezné Ukrajna 15 milliárd eurós (több mint 5 500 milliárd forint) hiányát. Erre a következő három hónapban kerülne sor,- írja az Index.
Amennyiben megszületik a megállapodás, a tisztviselők szerint az új közös uniós hitelfelvétel az EU SURE rendszerén alapulhatna, amely a COVID-19 világjárvány idején a munkanélküli segélyek finanszírozására szolgál.
AZ EGYIK UNIÓS TISZTVISELŐ SZERINT A BIZOTTSÁG MÁJUS 18-ÁN TESZ ERRE JAVASLATOT.
Ez azt jelentené, hogy Ukrajna nagyon olcsó hitelt kapna az Európai Uniótól, az Európai Uniós kormányoknak pedig garanciákat kellene nyújtaniuk arra, hogy a közös felvett pénzt visszafizetik.
Ez lehet az egyik modell, amit vizsgálunk, de még semmi sem dőlt el – mondta egy magas rangú uniós tisztviselő Reutersnak. Aki szerint az ötletet május 18 és 20-a között Bonnban megrendezésre kerülő pénzügyminiszteri találkozón fogják megvitatni.
Az EU arra számít, hogy az Egyesült Államok is csatlakozik a javaslathoz, és mintegy 5 milliárd eurót biztosítana is. Így az EU-nak mintegy 10 milliárd eurót kellene előteremtenie a közös hitelfelvételből.
A bizottság további makroszintű pénzügyi támogatásról tárgyal, de azt szeretné, ha a tagállamok garanciákat nyújtanának arra az esetre, ha a háború sújtotta ország nem fizetné vissza a kölcsönöket – ez már a Bloomberg értesülése. A pénzügyi lap szerint információi szerint
AZ EU 9 MILLIÁRD DOLLÁRRAL JÁRULHAT HOZZÁ UKRAJNA PÉNZÜGYI SZÜKSÉGLETEIHEZ A KÖVETKEZŐ HÁROM HÓNAPBAN.
Míg az Egyesült Államok akár 5 milliárd dollárt is biztosíthat – mondta a tisztviselő. Szerintük is a tárgyalások folyamatban vannak, de a Bloomberg szerint is a 15 milliós tőkeigény dollárban értendő.
Az egyik megfontolás tárgyát képzi szerintük, hogy az Európai Beruházási Bank fel nem használt pénzeszközeinek megcsapolása – nyilatkozták a lapnak. Az EU vezetői várhatóan a május 30-31-i között Brüsszelben fogják megvitatni a kérdést.
Csinálok egy kakaót és dolgozom tovább.
Nemtom megvan-e, de a kapitalizmusban az államok körbetartoznak egymásnak, rendre hitelből élnek. Az államháztartási hiány konkrétan szükséges a gazdaság stabilitásához és a növekedéshez.
Deeee egyébként szerinted a magyar állam mit csinál évek óta? Mi a Prémium Magyar Állampapír és a Magyar Állampapír Plusz, ha nem egy hitel az államnak? Te szépen befizeted és az állam kamatostul visszaadja. Azaz az állam kap pénzt amit később kamatostul meg kell fizessen. És ez olyan dolgokra megy el, mint pl a babaváró, ami 20 éves periódusra ad kamatmentes 10millió forintot. Nettó veszteség az államnak, hisz ami most 10millió, az 20 év múlva kevesebb mint 5 millát fog érni...
Szóval attól még, hogy te nem hallottál róla, ez még annyira nem nagy dolog..
Nem látom a problémát. A fidesz még az egyszeri 80 ezer forintos nyugdíj támogatást is hitelből fizette, ami csak az inflációt hajtotta és tényleges segítséget nem ért.
#4
Ja, végülis a gazdaságuk még azóta is szarabb helyzetben van, mint amilyenben kéne hogy legyen.
De igen, nagyon okos húzás volt 10 évvel visszaugraniuk fejlettséget tekintve.
Meg a lónak a f@...szát!
Huxit!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!