Ezzel a háborúval már csak emlék marad az orosz hadsereg legendás erőssége?
#tobas
A Kínai Hadsereg a T-55-ösök és T-72-esek klónjaiból, és a MiG-21-esek és Szu-27-esek klónjaiból él, exportverziósan, mivel érdemelnének ki jobb nevet, ha az eredeti Oroszt szidják ?
Hogy 200 harckocsit és a bennük ülőket vesztenek, beküldenek újabb 200-at, azt is elvesztik, és akkor megy a 3. roham, habozás nélkül ?
India is Orosz és Francia haditechnikával van, a saját fejlesztéseik kútba dőltek.
#Jeffrey Spender
Azért a Type 99 és változatai inkább hasonlítanak a Leclerc-re, mint bármelyik orosz harckocsira. Nyilván nem tudni, hogy milyen erősek, mert nem próbálták ki őket valós harcban.
Ugyanígy a J20 is azért eléggé jól sikerült és sokkal korábban hadrendbe tudták állítani.
Kína nem szégyelli eltanulni azt, amit lát és sikeres, ez az, ami az oroszoknál hiányzik. Ugyanazokat a hibákat olvasni most, mint amiről a Csecsen-háborúk alatt beszámoltak. Háborút nem csak erősebb tankokkal és repülőkkel lehet megnyerni. Kommunikációban, összehangolásban és logisztikában szerintem elbukott ez az orosz hadsereg. Ahogyan korábban írtam ennél ideálisabb ország nincsen az oroszok számára.
#tobas
A Kínaiaknak van vállaltan T-72-esük, tesztekre, és simán kitellett, hogy lemásolták, és próbálták tunningolni, más módon, mert más módozat való egy butítottra, és más egy teljesértékűre.
A ZTZ 99-esnél középett, szimmetrikusan, a löveg alatt ül / fekszik a sofőr, és nem bír toronyhátullal.
Jóeséllyel gyomorrekeszesen, a torony alatt tárolja a lőszerkészletét.
A Leclerc-nél a sofőr oldalirányba, ha jól emlékszem, bal oldalra eltolva ül, és a torony tekintélyes toronyhátullal bír (a hermetikusan elkülönített lőszertároló miatt).
És ilyenkor a ZTZ 99-es mire hasonlít ?
# tobas
Amúgy az Orosz harckocsizás az Ukrajnából, Harkovból származik, ott született újítóként a T-44-es, a T-54-es, és a T-64-es. Azok a maguk korszakaiban teljesen jók és újítóak voltak, a Nyugati modellek ellen is.
De Oroszországban sem tétlenkedtek: ott meg az APS-t találták fel, legalábbis papíron.
Az Oroszok jókat tudnak tervezni, csak az a baj, hogy a haditechnika az megállt náluk 1989-ben, és azóta semmilyen fejlesztés nem volt.
Ami jókat terveznek 1989 után, azok általában megragadnak az Expókon, és tömeggyártásba teljesen más, drágán a sz*rt típusú terméket visznek.
1991 - 2004 között nyílt maffializmus, államcsőd volt, és 2004 után meg Putyinizmus, Putyin hízelgőkkel veszi körbe magát, akik főállásban hamisítanak jelentéseket, mindent elbír a papír, a Vörös-téri Győzelem napja az egy színház nekik, és azon kívül hogy kilopják a harckocsiból még a motort is, vagy a pilótáknak nincs repórája, azt nem tudja leellenőrizni a Cáratyuska, és a tábornok meg úgyis nem megyünk háborúba alapon elsumákolja az egészet.
A Légierőt azért fontosnak látom, mert ha normálisan szinten tartották volna, a háború első hetében intenzív alkalmazással, mint a távközlés, kommunikáció, vezetés - irányítás elvágásával az Ukránok nem tudtak volna semmiféle védelmet megszervezni, de nem, nem éltek ezzel, hanem vakon a világba, ami nem jött be.
És a Légierővel elegánsan lehetett volna kímélni a civileket is, nemúgy, mint a rakétatüzérség válogatás nélküli bombázása ...
A logisztikára, akármilyen hihetetlen nekem is ez a magyarázat, de az Oroszok azt gondolták, hogy a harckocsival ellenállás nélkül behajtanak Harkov, Szumi, Odessza vagy akár Kijev főterére és kitűzik a zászlót, ezért engedtek meg maguknak mindössze 3 napra való üzemanyagkészletet és társait.
Döbbenetes az ilyen felkészületlenség, és mégis jött a hárítás, hogy az FSZB jelentései alapján születtek ezek a csúfos haditervek, megy elsőosztályúan az egymásra mutogatás, hogy ki az, aki az ilyen életszerűtlen jelentést örömmel bekajál.
Érdekes, hogy a ruszofóbok szerint ez mekkora szégyen az oroszokra nézve. Amerika hány milliárdot ölt bele Irakba es Afganisztánba? :d
Egész Európa belerokkant volna ekkora veszteségbe.
Ez a háború kismiska azokhoz képest amit Amerika a közel-keleten művelt..
Ukrajnában az ENSZ hivatalos adatai szerint a civil áldozatok száma 3 ezer körül mozog. Az USA második iraki háborújában a civil halottak száma 200 ezer volt.
#Kérdező
Én elítélem a háborút, semmi értelme nem volt, de ha már megkezdték, sokkalta elegánsabban is lehetett volna csinálni.
Jeffrey Spender voltam.
Lebecsülni mások erejét nagyon nagy hiba!!
De mint látom ezt elég nehéz megtanulni.
Pedig számos példa van a történelemben amiből ezt meg lehetett volna tanulni.
Sebaj ,jó ez így,hogy mindig ugyanazokat a köröket futjuk.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!