Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németeknél a muszlim többségű...

Németeknél a muszlim többségű városok milyenek? Van olyan, akinek van erről saját tapasztalata?

Figyelt kérdés
2022. máj. 4. 21:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
#9 s vissza mertél volna menni ugyanoda éjszaka is? 😅
2022. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Amszterdambab voltam ilyen kerületben, semmi extra, szemét több volt meg nök csadorban meg feketék, elvileg nem volt rossz környék, én pl nem féltem ott. inkább a blaha a durva
2022. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
#11: persze. Abszolút nem volt késdobáló hangulata.
2022. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%

Én még 2003 körül voltam Brüsszelben az azóta hírhedt no-go zónává vált Molenbeek nevű negyedben. Egyszerűen sétáltam a csatorna partján, aztán befordultam egy utcán és mentem. Nyakamban a fényképezőgép, ordított rólam, hogy vidám és naiv turista vagyok. Kb. 5 perc múlva kapcsoltam, hogy amióta bejöttem ide, egyetlen fehér embert se láttam. :-) Ott is inkább törökök voltak, nem afrikaiak. A járdákon néhol 5-10 fős csoportok voltak, akik rendkívül hangosan beszélgettek. Az ilyeneket széles ívben kikerültem, soha nem néztem feléjük, nehogy megszólítsanak. Az utca viszonylag szemetes volt, kb. olyan, mint Budapesten, a Keleti pályaudvar vonalában a VII. ker. utcái. Senki nem szólított le, végső soron minden kellemetlenség nélkül jutottam ki onnan. Ezzel együtt is féltem és ideges voltam. Pedig nem vagyok ijedős: Brüsszel volt eddig az egyetlen olyan külföldi város, ahol féltem.

Láttam Brüsszelben olyat is, hogy egy néger fiú egy másik, fehér bőrű fiút rugdos. Nem is mertem feléjük menni, inkább hatalmas kerülővel mentem a célom felé.

2022. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

6 éve élek Berlinben, az első évben Neukölln és Kreuzberg határán, ami állítólag no-go-zóna. Annyi a történet, hogy főleg törökök, arabok, és fekete-afrikaiak élnek ott. Azóta már kétszer költöztem, mindig másik negyedbe, attól függően, hogy hol találtam megfizethető lakást.

Hát mit mondjak, ha hiszed ha nem, sehol olyan jól nem éltem és nem éreztem magam, mint abban az állítólagos no-go-zónában. A zöldségesnél (török tulaj), és a mellette lévő “olaszos” étteremben (libanoni tulaj) is korlátlan hitelem volt, előre köszöntek, ha megláttak az utcán, mi több, a mai napig felismernek, ha néhanapján arra járok. A zöldséges tudta, hogy diák lévén nem vet fel a pénz, és szólt, hogy ha zárás előtt jövök, féláron ad bármit, amire szükségem van.

Egyszer egy új eladó átvágott. Otthon vettem csak észre, de visszamentem reklamálni, mert nem pár centről, hanem jópár euróról volt szó. A szavamon kívül semmi bizonyítékom nem volt, de a tulaj gondolkodás nélkül odaadta a pénzt, és vevők előtt ordította össze az eladót. Összehasonlítás gyanánt a luxus negyed Charlottenburg-ban, amikor szólni mertem az orosz eladónőnek, hogy rosszul adott vissza, még neki állt feljebb, hogy mit rinyálok pár cent miatt, majd szó szerint hozzámvágta az aprót…


Szóval nem kell ezt túlmisztifikálni, azon kívül, hogy kicsit színesebb és hangosabb a negyed, semmi extra nincs. Sőt, valószínűleg pontosan azért, mert rossz a híre a környéknek, és mert majdnem mindenki bevándorló, az emberek odafigyelnek egymásra, és nagyon hamar befogadnak. Persze csak akkor, te is normálisan állsz hozzájuk, a fintorgó, lenéző királykisasszonyokkal való igaz, hogy bunkók. :D

2022. máj. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sokkal jobb a helyzet a muszlimok által lakott részeken, mint itthon az elcigányosodott helyeken?
2022. máj. 5. 09:00
 17/19 anonim ***** válasza:
77%

Erről nincs tapasztalatom, de a németeknél sztem nincs sehol olyan gettóputri, mint ohhon.


A franciáknál szerintem hamarabb találsz ilyet.

2022. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem menj végig a Népszínház utcán.
2022. máj. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A mi kis német 10000 lelkes városunkban is rengetegen vagyunk muszlimok. A gyerekek elfogadók egymással, sőt negatív atrocitás felnőttet sem ért még vallás miatt. A fekete ortodoxokról hamarabb lehet rosszat mondani, de ugye ez sem igaz az összes feketére.
2022. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!