Mit gondoltok Finnország NATO csatlakozásával kapcsolatban?
9#
Ez a legvidámabb barakk következménye. Ennek a lázadó népnek a gerincét meghajlította a Kádár rendszer. Internacionalista kommunistából vedlett kozmopolita, komprádor globalistákat választunk meg magunknak 32 éve. Stockholm szindróma. Csehország és Szlovénia egyébként évezredes német, vagy osztrák tartományok. Mindig is előttünk jártak. Romániát mindjárt megtapsolom, hogy az elcsatolt 103000 km2-el 100 év alatt esetleg némileg előttünk jár. Lehet hogy némelyik ország zárkózott valamelyest, de itt lényegében cseléd országok vannak. A perzsa öböl menti olajállamokat és a kistigreseket leszámitva érdemi felzárkózás nem történt.
"11:59: milyen világrendről beszélsz? Putler február 24-én kiírta magát mindenféle világrendből."
Nemzetközi jog uralma, nemzetközi szerződések, kötelezettségek tiszteletben tartása, amire utaltam.
Igaz, hogy Oroszország ezzel szembe ment sok szempontból, de ő is éppen ezt vetette az USA, Egyesült Királyság, Franciaország, nyugati nagyhatalmak szemére, hogy semmibe veszik ezeket, ha érdekeik úgy kívánják, viszont másoktól elvárják, hogy tartsák be ezeket a szabályokat. Tehát megy ez a kölcsönös vádaskodás, kettős mérce, bizalomhiány, megindult egy ilyen spirál a destabilizáció felé. Kérdés, hogy ezen az úton menjünk tovább vagy megpróbáljunk visszatérni (bár eleve vitatható, hogy létezett-e egyáltalán valaha valóban a nemzetközi jogon, szerződéseken, békén alapuló stabil világrend vagy ez mindig csak egy kívánság, vágyálom volt a nemzetközösség részéről).
“… mivel ezzel teljesen szembefordulnának a korábbi egyezményekkel.”
Mégis milyen egyezmények tiltják, hogy a NATO felvegye Finnországot?
Nem a NATO számára van megtiltva, hanem Finnország számára a második világháború utáni finn-szovjet békeszerződés miatt. Ennek megszegését kérhetné számon Moszkva.
Finnország mondhatja ugyan, hogy változnak az idők, tovább kell lépni, nem kívánják betartani a második világháború utáni európai rendezést meghatározó szerződést, de ez is tovább rombolja a korábbi megszokott világrendet, nemzetközi kapcsolatokat. Annak is rossz üzenete lehet, ha erre a NATO is biztatja.
Nem gondolom, hogy ha felrúgjuk, lebontjuk Európában a második világháború utáni békét, a világot meghatározó békeszerződéseket, nemzetközi szerződéseket, akkor az a harmadik világháborúhoz vezet, de biztosan növeli az instabilitást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!