Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezt az Orosz-Ukrán háborút,...

Ezt az Orosz-Ukrán háborút, valójában az U.S.A provokálta ki? Igaza lehet a szakembernek?

Figyelt kérdés

Én minden elméletet komolyan veszek és meghallgatok. Ha jól értem azt mondja a szakember, hogy az USA érdeke, hogy Európát megszerezze magának a keleti /Kína+Orosz/ tengelytől. Pl megakadályozták, hogy az orosz gázvezetéket engedélyezzék és kiprovokálták ezt a háborút, hogy Oroszországot elszigetleje, páriává tegye az Európa vezető Német gazdaságától és ez már sikerült is neki.


Az USA úgy tud a nagy keleti tömb ellem eséllyel harcolni, ha Oroszországot leválasztja Európától. Ezt elérte a háborúval hogy most már az USA gyámkodik a németek felett. A Németek pedig ezt nem vették észre, hogy ők az igazi vesztesei ennek meg mi európaiak, hiszen nem jön az oroszoktól gáz,olaj, így vehetjük az 5* drágább amcsi palagázt.


Azt mondja László, hogy már hosszú éve óta provokálják az Oroszokat az amcsik; azzal a népírtással, amit az oroszokkal keleten műveltek a haveri lakáj ukrán kormányukkal az élen, amit a CIA kipuccsolt nekik. Egyre közelebb pakolják a NATO támaszpontokat, hogy a "nagy medve" megmozduljon és ez most sikeres is lett. Szándékosan provokálták évek óra Putyint, hogy menjen ebbe a háborúba bele és most elintézték hosszú időre Oroszországot, mondja a szakértő.



Az I. & II. világháborút is ez a háttérhatalom provokálta ki elmondása szerint. Most megjelent egy lejárató cikk egy propaganda lapban, amiben félremagyarázzák Bogár László modnatait, akit érdekel nyissa meg hogy lássa a mai interjúról volt szó a TV-ben. [link]


Így már érted a háború valódi kirobbanásának okait



2022. márc. 9. 10:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
100%

[tegnap 20:26]: "Ukrajnát a nyugat egyre inkább a saját bűvkörébe vonzotta (...)"

- Igen, az van, hogy a Nyugat-Európa és Észak-Amerika által bemutatott szabad, fejlett, átlátható társadalmi modell vonzóbb, mint a keleti autokráciák által bemutatott korlátozó, elmaradott, korrupt társadalmi modell. Az az igazság, hogy az ukránok maguk akarnak a nyugathoz csatlakozni. A háború alatt derült ki igazán, hogy még Ukrajna orosz anyanyelvű részének többsége se felszabadítást lát az orosz támadásban, hanem rabigát, önkéntes EU-belépés helyett kényszerű orosz szatellitállamot.


"(...) és Putyin lépéskényszerbe is került,mielőtt Ukrajnát a Nato befogadja,és az már Világháborús helyzet is lehetett volna."

- Ez akkora ordas nagy kamu, hogy arra nehéz szavakat találni. Oroszországnak ma is szomszédja, kapaszkodj meg, öt európai NATO-tagállam, ebből (három stratégiailag nem jelentős módon, de a maradék) kettő körülbelül ugyanolyan messze Moszkvától, mint Ukrajna, Szentpétervárhoz pedig sokkal közelebb, mint Ukrajna. Eddig miért nem volt lépéskényszer meg világháborús helyzet? A NATO majdnem húsz éve ott van Oroszország határán a Baltikumban, és soha a legkisebb érdeklődést sem mutatta Oroszország megtámadása iránt. A NATO miatt érzett fenyegetettség egy mese, egy baromság, ürügy Putyinnak az ukrajnai háborúra.


A világ más országai se érzik magukat lépéskényszerben amiatt, hogy esetleg NATO-szomszédjuk lesz. Szlovákiát 1999. március 12-én majdnem teljesen körbevette a NATO: Lengyelország, Csehország és Magyarország egyszerre lépett be. Szlovákia nem támadta meg előzőleg egyiket se, nem volt lépéskényszerben, se a többi baromság nem állt fenn, mellesleg pár év múlva maga is csatlakozott.


Putyin se volt lépéskényszerben, világháború se fenyegetett. Putyin meg akarta támadni Ukrajnát (valószínűleg szeretné az országát és annak befolyási övezetét növelni, mellesleg a covid miatti visszaesésben rengeteg belső probléma van, amiről egy sikeres hódító hadjárat jól elterelheti a figyelmet). Ehhez kreált ürügyet, többet is, NATO-fenyegetettség, orosz kisebbségek helyzete, tudom is én, mikor melyik hülyeség jön elő.


A valóságban se fenyegetettség sincs, se az ukrajnai orosz lakosság nem fogadja őket felszabadítóként.

2022. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:

“ Szlovákia nem támadta meg előzőleg egyiket se, ”


Nyugi, velünk lépéskényszer nélkül is megtette volna, ha túlerőben lenne. Csak hát egy pincsi sem olyan bolond méregzsák, hogy megtámadjon egy közepes méretű keveréket, hármat meg pláne. A zemberek meg állítólag összefüggésekben is tudnak gondolkodni.

2022. márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:

[ma 08:32]: "Nyugi, velünk lépéskényszer nélkül is megtette volna, ha túlerőben lenne."

- Ha szerinted Szlovákia csak azért nem támadott meg, mert gyengébb volt nálunk, akkor mi a helyzet Romániával? Velük se jobb a viszonyunk, akkor se volt jobb, mint Szlovákiával, ők túlerőben vannak hozzánk képest, akkor is így volt. Mégse estek nekünk, amikor felmerült a magyar NATO-csatlakozás. Vajon miért?


Szlovákiát arra hoztam példának, hogy egy ország akkor se érzi magát fenyegetve, ha a NATO egy nap alatt körbelakja. De ha szerinted a szlovákok csak azért nem támadtak, mert gyengébbek, akkor mi a helyzet a románokkal? Ők erősebbek. Miért nem érezték magukat lépéskényszerben, hogy még gyorsan a NATO-csatlakozás előtt elintézzenek minket?


(Megoldás: ez a lépéskényszer baromság.)


"A zemberek meg állítólag összefüggésekben is tudnak gondolkodni."

- Tudnak. Nem ez a gond. Hanem hogy nem tudják helyesen felmérni a releváns tényezőket, sem azt megállapítani, hogy miből mi következik. Továbbá nem elég kritikusak saját maguk gondolataival szemben. Aki fejébe veszi, hogy Oroszország számára a NATO-szomszéd Ukrajna katonai fenyegetést jelent, oké, vegye a fejébe, de legalább egyszer az életben tegye fel magának a kérdést, hogy a Baltikum is Oroszország szomszédja, három NATO-taggal, majdnem húsz éve, és hogy ez mennyire destabilizálta Oroszországot bármilyen értelemben. Tényleg csak egyszer.

2022. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!