Putyinnak nincs joga a biztonsághoz?
Amikor Kubába atomfegyvereket akart telepíteni Szovjetunió, akkor azt mondta Kennedy, hogy joguk van a biztonsághoz és akkor atomháború lesz.
Ukrajna Oroszország szomszédja kérem szépen!
Oroszországnak joga van a biztonsághoz,mint ahogy más országoknak is.
Ez a reálpolitika,amit egyesek nem vettek komolyan,azt hitték ez is "vicc".
35. Az egy dolog, hogy van joga hozzá, az meg egy másik kérdés, hogy ez a joga valóban sérült-e vagy csak ürügyként használja Putyin ezt az érvet egy terjeszkedő háborúhoz.
Meggyőződésem, hogy az utóbbi. Oroszországot ténylegesen senki nem fenyegette.
A spájzban már ott voltak a nyugati tanácsadók.
1961-ben az USA sem tűrte el az orosz rakéták betelepítését Kubába. Kubai rakétaválság.Az oroszoknak vissza kellett szállítani a rakétákat.
Most ugyanez van,nem lehet a "másik szájába"Nato-t telepíteni.
Ezt hívják reálpolitikának.
Ha én meglépek egy lépést,annak látnom kéne a következményeit.Ez a jó politikus aki ezt látja,és nem hozza ilyen helyzetbe magát,a szomszédait,és a fél Európát is.Erről azért kevés szó esik.
Ukrajnába nem történt bizonyított rakétatelepülés, sőt, 1991-ben Ukrajna 1400 nukláris töltetről mondott le, csak hogy szegény Oroszország "biztonságban" érezze magát.
Putyin köztudottan retteg a koronavirustól és egy bunkerben retteg a "biztonságáért", a Szovjetunió felbomlásán siránkozik, és bevallottan vissza akarja szerezni az 1997 előtt a NATO-hoz csatlakozott államokat, köztük Magyarországot. A Szovjetunió régmúlt dicsőségéről, a felbomlásról mint nagy történelmi katasztrófáról, meg orosz "testvérnépekről" hadovál, el sem ismerve Ukrajna, vagy más tagállamok, például Magyarország függetlenségét, és a saját hadvezérei félelemből titkolták előle, hogy Ukrajnában mekkora ellenállásra és megerősödött nemzeti öntudatra számíthat, egyáltalán nem volt képben a realitásokkal.
Ez nem reálpolitika, hanem egy pszichotikus elmebeteg valóságtól elszakadt, irracionális, nacionalista-imperialista hagymázas rémálma.
38/ A reálpolitizálás szükségességét Zselenszkíjre értettem,nem Putyinra.
Mellesleg az ukrán elnök környezetében elég sok volt a "nyugati szakértő".
Oroszország "közelségét" jobban figyelembe kellett volna az ukrán vezetésnek vennie,ha egyáltalán figyelemmel kisérték volna a háborút megelőző történéseket a térségben.Érthetetlen,hogyan nem tudták ezt a konfliktust békésen megoldani a felek egymás között.Süketek párbeszéde zajlott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!