Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek helyes döntést...

Szerintetek helyes döntést hozott Putyin ezzel a háborúval?

Figyelt kérdés
2022. márc. 1. 23:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
37%
Az orosz törődjön bele, hogy már leszorult a dobogóról, és ha az orosz érdekeket nézi, akkor hagyja ezt abba, mert lassan, de biztosan lesüllyed valaha mucsaröcsöge GDP-jére.
2022. márc. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
53%
Felelőtlen lépés volt.
2022. márc. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
22%

Én nehezen tudom elhinni (persze ettől még lehet), hogy az ukránok egymaguk ekkora csapást mértek az oroszokra:

"A bejegyzés szerint az orosz veszteségek a következők:


- 5840 katona

- 30 repülőgép

- 31 helikopter

- 211 tank

- 862 harci páncélozott jármű (APV)

- 85 tüzérségi rendszer

- 9 légvédelmi rendszer"


Egy olyan ország mér csapást az oroszokra, ahol az elnök egy színész, a főváros polgármestere egy boxoló.

Az tény, hogy az USÁval szemben az oroszoknak nincs háborús tapasztalata, csak gyakorlatoztak állandóan. Amerika és nyugat EU minden évben harcol valahol.

2022. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
43%

23-as

Ukrajnának amerikai bábkormánya van,pár éve erre a háborúra készültek, lényegében ez volt az egyetlen céljuk, ezért is züllött le az országuk noha katonailag egész rendben volt.

2022. márc. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
11%

23


És az Orosz is mindig ott van, ezt ne felejtsd ki. Nekik is épp megy 2 proxy háború legalább, Szíria és Afrikában is.

2022. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
40%

24


Pörögjön az propaganda, ha nem orosz bábkormány, akkor amerikai! :D 1bit

2022. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

1 bit-ezés már megint instant, mondjuk mit is várok tőled, még értelmes válaszod nemigen volt amit eddig olvastam, na mind1...


Nem mondom hogy előtte nem orosz bábkormány volt, de jelenleg amerikai van és slussz.

Ha nem szólt volna bele senki, se orosz se amerikai,se egyéb, se pénzzel se emberrel, és mondjuk úgy váltottak volna kormányt na akkor nem bábkormány került volna az élére az országnak, és akkor most nem lenne háború.

2022. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem helyes szerintem. Sok ember életét tette tönkre, sok halott...borzasztó. Remélem hamar vége lesz.
2022. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 Veteránmacska ***** válasza:
80%
Attól függ hogy nézzük. Ha úgy nézzük hogy ártatlan civivilek halnak meg, akkor nem helyes! Ha úgy nézed, hogy nem engedi Ukrajnát (szvenír volt szovjet területetet) hogy NATO tag legyen ezzel lehezőséget adva, hogy NATO és EU tagként megtorolja Krimet Amerikai fegyverekjel és , és Amerikai csapatokkal, akkor helyes amit csinál, mert ha Ukránokra rá engedné kitörne a NATO és Oroszország miatt a 3-ik világháború! Tehát amit csinál helyes! Az öldöklés nem helyes. Döntsétek el melyik a helyes!
2022. márc. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
75%

Most mindenki védi Ukrajnát, meg Putyint tömeggyilkosnak nevezik, meg népírtónak stb.. mindenki fel van háborodva. Akkor hol voltak ezek az országok, ezek az emberek, amikor az ukránok az orosz ajkúakat gyilkolászták, a magyar, román, lengyel embereket, akik Ukrajnában élnek, eltaposták, megalázták, megölték? Az nem volt baj? Az nem volt gyilkosság? Persze nyilván csak azt veszik észre, amit a csúnya, rossz Putyin csinál. Zelenszkij fel van háborodva amiatt is, hogy lebombáztak egy holokauszt-emlékművet, és még úgy tett, hogy „Tessék, ez Oroszország, gratulálok!”

Na és mivan azzal, amikor az ukránok a magyar emlékművet rongálták meg? Na hát tessék, ez Ukrajna, gratulálok!

Akkor miért nem tettek semmit amiatt, hogy megállítsák ezekben Ukrajnát? Ja hát ez nyilván nem volt baj.. ez semmi, nem népírtás.

Nem is értem ezeket az embereket, pont, hogy Ukrajna írtja a saját népét, számos videót láttam, ahol az ukrán katonák a civil lakosságot használják arra, hogy védjék magukat. Lakóházak erkélyein állnak és onnan lőnek az oroszokra, aztán csodálkoznak, ha lebombázzák a lakóházakat. Hát most könyörgöm, akkor inkább hagyják az orosz katonák, hogy lelőjék őket? Arról nem beszélve, hogy felfegyverezték a civil lakosságot is, akik onnantól kezdve nem is kezelhetőek teljesen civilként, mert ők is ugyanúgy lövik az oroszokat.. most akkor hagyják, hogy megöljék őket, mert ők civilek (felfegyverzett civilek)? Ebbe is bele kéne gondolni.

Molotov koktélokkal dobálják őket a CIVIL emberek, de persze ugye ezeket az orosz katonáknak csak úgy hagyniuk kéne, hát nyilván.

Ha a ti férjetek/feleségetek, fiatok/lányotok, unokátok, testvéretek, anyukátok/apukátok lett volna azok között az Ukrajnában lakó orosz, magyar, román stb.. emberek között, akiket megöltek, terrorizáltak, megaláztak az ukránok, akkor is így állnátok hozzá?

Na akkor miért nem álltak ki ezek az országok, ezek az emberek az ottani "kisebbség" mellett? Ja hát az nem lényeges, szemet hunytak felette.

Putyinnak pont ebből lett elege, hogy az ottani orosz és más lakossággal ezt művelik. Meg persze ugye emellé még jött az, hogy csatlakozni akartak a NATO-hoz. Értem én, hogy független ország, de azért a NATO már elég szemtelenül konkrétan az oroszok ajtaján kopogtat. Putyin ezzel is a saját népét, országát védi. Nem tudom az USA mit szólt volna, ha Oroszország akar beköltözni a szomszédba.. Arról nem beszélve, ha Ukrajna csatlakozna a NATO-hoz, akkor a Krím-félszigetet már a NATO tagjaként akarná visszaszerezni, ami már instant világháborút jelentene, mert akkor Oroszország már nem csak Ukrajnával harcolna, hanem egyenesen a NATO-val.

Ha így nézzük, akkor inkább legyen ez, mint egy világháború. Persze nyilván az ártatlanok nem tehetnek semmiről, de ha megnézzük, akkor azért próbálnak vigyázni az emberekre, amennyire lehet. De azért egy háborúban nem lehet kikerülni, hogy ártatlan áldozatok haljanak meg.

Bezzeg amikor az amerikaiak mentek háborúzni, azzal nem foglalkozott senki. Megveregették a vállukat, hogy milyen ügyesek. Akkor senkit nem érdekelt, hogy ártatlanok is ugyanúgy meghalnak? Azok az emberek nem ugyanolyan emberek, mint bárki más? Érdekes.

2022. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!