Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valahogy lemondhatok róla...

Valahogy lemondhatok róla hogy magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Kijöttem Ausztríba dolgozni, meg is tálaltama helyem. Erre hivnak otthonról a jött levél navtól, hogy 2évre visszamenőleg fizessem be tb t. Levolt jelentve navnak , hogy kijövök, itt be is vagyok jelentve. Annyira elegem van ebből lehúzásokból. Hozzateszem semmilyen orvosi ellatást nem igényeltem otthonról, meg amikor régebben jött felszolitó többszőr jeleztem , hogy nem kérem a csodás tbt és nem is fizetem érte mivel kint vagyok. Kihez tudok fordulni? Minden papirom megvan ,hogy kint melozok bejelentve? Illetve ezr magyar állampolgálságot nem lehet kitőrőlni? Nekem ebből csak szívás volt belőle idáig.
ma 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:
[link] náluk zuhan nálunk nő.
ma 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Pubi! azt ugye tudod hogy a tb az nem a nav?!


ott külön kellett volna bejelentened!


ennyi ésszel hogy élsz meg ausztriában?


ne aggódj be fogják rajtad hajtani union belül a pénzt így is úgy is! .

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Ezzel az àtokkal születtél így is fogsz meghalni. Bölcsőd és majdan sírod is! Nincs menekvés.
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ez nm így működik, hogy te csak úgy lemondasz az állampolgárságodról. A TB fizetés meg nem úgy működik, hogy csak akkor kell, ha épp orvoshoz mész.
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. A tb tartozás a NAVH hajtja be adok módjára.

2. Ha lemondtal mindent, ezt igazolni is tudod, ergo nem lesz semmi fizetni valód.

3. A magyar állampolgárságról akkor tudsz lenomdani, ha van másik, vagy folyamatban van a másik igénylése és biztosan meg is kapod.

ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 PMC Wagner ***** válasza:
51%
Ha van másik akkor le lehet adni az egyiket de az tartozásokat ez nem töröl, te kimentél ausztriaba gondolom vallalkozoi engedelyre vagy feketen melozni a tbt meg nem fizetted
ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kersz igazoläst hogy a tb-d sogorisztänban van fizetve evek ota, ezt el emailozod, postäzod ajälnva es meg szemelyesen is bemesz az apehhoz. Es akkor talän hosszu sziväs utän eltörlik az adossägod nagylelküen.. e104es nyomtatväny a barätod...
ma 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha nincs magyar lakcimed, nem keres az apeh...
ma 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz előbb más ország állampolgárának kéne lenned, hogy lemondhass a magyarról. Az osztrákhoz többek közt legalább 10 éve ott kell élned, büntetlen előélet és némettudás is kell. Szóval két év édes kevés még, és mivel magyarul se nagyon tudsz, gondolom a német sem megy. :)
ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!