Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Komolyan ennyire nem érti...

Komolyan ennyire nem érti senki, hogy miért történik ez a háború?

Figyelt kérdés

Túl minden konteón, nyugati/keleti propagandán, egyszerűen nem tudom megérteni ép ésszel, hogy emberek hogyan élhetnek egy kő alatt annyira, hogy simán párhuzamot vonjanak Putyinnal és Hitlerrel, hogy "népirtásnak" titulálják az Orosz támadást, vagy azt gondolják, hogy Putyin nem fog megállni Ukrajnánál.


De, meg fog állni. Semmi mást nem akar 8 éve, csak azt, hogy Ukrajnával nyélbe üssenek egy hasonló szerződést, mint a Finnekkel.


A Finnek sem tagjai a NATO-nak, de velük sikerült megállapodást kötniük az Oroszoknak annak érdekében, hogy semmilyen nyugati érdek ne befolyásolja azt, hogy települhetnek-e rakéták és/vagy bármi más egyéb fegyver, ami Oroszországot fenyegetné.


Nem vagyok Orosz párti, Putyin belpolitikai berendezkedésétől kiver a frász, de marhára szomorú vagyok, hogy az emberek többségének a fentiekben felsorolt forgatókönyvek elképzelhetőnek tűnnek.


Putyin ráadásul világosan megmondta, hogy ne avatkozzon közbe harmadik fél, különben megtorlás jön. Szerintem az elmúlt 1 hétben bebizonyította, hogy komolyan kell venni a szavait.


Nem arra kéne koncentrálni, hogy kitömjék az Ukránokat fegyverekkel, hanem kimenekíteni mindenkit Ukrajnából és előkészíteni a tárgyalásokat Ukrajna semleges státuszáról, de marhára nem erre veszik a dolgok az irányt, amitől csak eszkalálódni fog a helyzet.


Minden egyes ellenállással csak tovább rontja a világ a békés rendezés lehetőségét, vagy az Orosz fél szakciók által történt gyengítésével csak elodázza azt, amit 8 éve próbál elérni Putyin, eleget téve a nyugat diplomáciai kísérleteinek.


Nem, egyértelműen nem az háború a megoldás, nem pártolom az Orosz erőszakot, de erőszakra nem erőszak a megoldás, igazán abbahagyhatná Ukrajna ezt a virtuális farokméregetést.

Nagyon elszántak, tényleg le a kalappal előttük, remekül ki is szolgálják az érdekeket és hős szerepben tetszeleghetnek, de ha Putyinéknál tényleg elgurul a gyógyszer és megnyomja a gombot, mert nem lesz más választása, akkor tényleg ne csodálkozzon senki.


Nem vagyok világvége fan és alapvetően elképzelhetetlennek tartottam mindig is egy ilyen ostoba és "lose lose" helyzetet, de látva azt, hogy mennyire sarokba van szorítva Putyin és mennyire utolsó utáni lehetőségnek indította ezt a háborút, racionálisan elképzelhetőnek tartom ezt a forgatókönyvet.


3 forgatókönyvet látok:


- Ukrajna (nyugatról támogatva) visszavonulásra kényszeríti az Oroszokat, "nincs mit veszteni" alapon Putyin megnyomja a piros gombot


- Ukrajna megadja magát (esetleg leváltják az elnököt, ami jelen pillanatban elképzelhetetlen), kap valami formális támogatást az EU-tól valamilyen "nem EU tagság" szerződés keretein belül, de semlegességet ígérnek, demilitarizált országként.


- Valamilyen úton-módon eltávolítják Putyint és egy nyugat-barátabb kormány kerül Oroszország élére.


Ti mit gondoltok, mi a legvalószínűbb folytatás?



2022. márc. 1. 02:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 Veteránmacska ***** válasza:
Persze csak vicc volt :)
2022. márc. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 Deff ***** válasza:
100%
Szegény oroszok bruhu , ők a béke fenntartás miatt szoktak pokitikusokat mérgezni és eltüntetni minden másképpen gondolkozót. Most is viszik be szépen a háború ellen tüntetőket. A békefenntartó háború mindig is kamu, akkor is ha Amerika csinálja.
2022. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!