Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Komolyan ennyire nem érti...

Komolyan ennyire nem érti senki, hogy miért történik ez a háború?

Figyelt kérdés

Túl minden konteón, nyugati/keleti propagandán, egyszerűen nem tudom megérteni ép ésszel, hogy emberek hogyan élhetnek egy kő alatt annyira, hogy simán párhuzamot vonjanak Putyinnal és Hitlerrel, hogy "népirtásnak" titulálják az Orosz támadást, vagy azt gondolják, hogy Putyin nem fog megállni Ukrajnánál.


De, meg fog állni. Semmi mást nem akar 8 éve, csak azt, hogy Ukrajnával nyélbe üssenek egy hasonló szerződést, mint a Finnekkel.


A Finnek sem tagjai a NATO-nak, de velük sikerült megállapodást kötniük az Oroszoknak annak érdekében, hogy semmilyen nyugati érdek ne befolyásolja azt, hogy települhetnek-e rakéták és/vagy bármi más egyéb fegyver, ami Oroszországot fenyegetné.


Nem vagyok Orosz párti, Putyin belpolitikai berendezkedésétől kiver a frász, de marhára szomorú vagyok, hogy az emberek többségének a fentiekben felsorolt forgatókönyvek elképzelhetőnek tűnnek.


Putyin ráadásul világosan megmondta, hogy ne avatkozzon közbe harmadik fél, különben megtorlás jön. Szerintem az elmúlt 1 hétben bebizonyította, hogy komolyan kell venni a szavait.


Nem arra kéne koncentrálni, hogy kitömjék az Ukránokat fegyverekkel, hanem kimenekíteni mindenkit Ukrajnából és előkészíteni a tárgyalásokat Ukrajna semleges státuszáról, de marhára nem erre veszik a dolgok az irányt, amitől csak eszkalálódni fog a helyzet.


Minden egyes ellenállással csak tovább rontja a világ a békés rendezés lehetőségét, vagy az Orosz fél szakciók által történt gyengítésével csak elodázza azt, amit 8 éve próbál elérni Putyin, eleget téve a nyugat diplomáciai kísérleteinek.


Nem, egyértelműen nem az háború a megoldás, nem pártolom az Orosz erőszakot, de erőszakra nem erőszak a megoldás, igazán abbahagyhatná Ukrajna ezt a virtuális farokméregetést.

Nagyon elszántak, tényleg le a kalappal előttük, remekül ki is szolgálják az érdekeket és hős szerepben tetszeleghetnek, de ha Putyinéknál tényleg elgurul a gyógyszer és megnyomja a gombot, mert nem lesz más választása, akkor tényleg ne csodálkozzon senki.


Nem vagyok világvége fan és alapvetően elképzelhetetlennek tartottam mindig is egy ilyen ostoba és "lose lose" helyzetet, de látva azt, hogy mennyire sarokba van szorítva Putyin és mennyire utolsó utáni lehetőségnek indította ezt a háborút, racionálisan elképzelhetőnek tartom ezt a forgatókönyvet.


3 forgatókönyvet látok:


- Ukrajna (nyugatról támogatva) visszavonulásra kényszeríti az Oroszokat, "nincs mit veszteni" alapon Putyin megnyomja a piros gombot


- Ukrajna megadja magát (esetleg leváltják az elnököt, ami jelen pillanatban elképzelhetetlen), kap valami formális támogatást az EU-tól valamilyen "nem EU tagság" szerződés keretein belül, de semlegességet ígérnek, demilitarizált országként.


- Valamilyen úton-módon eltávolítják Putyint és egy nyugat-barátabb kormány kerül Oroszország élére.


Ti mit gondoltok, mi a legvalószínűbb folytatás?



2022. márc. 1. 02:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 Veteránmacska ***** válasza:
38%

30/30

Mi az hogy ti? A te fajta logikátlan, átgondolatlanokból is van itt épp elég ti belőletek elegen, akik osszák az észt!

Még mindig jobb hogy légteret sértenek mint a nemzetközi háború! Még mindig jobb hogy ukrajnát sanyargatják, mint az EU tagokat!


Itt a rendezvény az, hogy ez a háború orosz és ukrajna között elkerülhetetlen, te olyan rendezvényen vagy ahol nem kapsz logikus tájékoztatást.


Nézzük mi történt az utóbbi években. Ukrajna egy része, szovjet rész volt, orosz állampolgárokkal, még ha hivatalosan nem is tartozott az oroszokhoz de a nép, akik lakják, azok roszok voltak, és oroszok is! Az ukrán egy nép az orosszal. Úgy mint erdélyi magyarok, a magyarokkal. Erre ukrajna nagyon elnyugatiasodott a szovjetúnió felbomlása után, amit az oroszok még elis néztek. Aztán a nato létrjöttével, csatlakoztak a balti államok az amerikai és európai hadsereghez, és szép lassan amerikai katonai állomásokat építettek, oroszország közvetlen szomszédos országaiba, támadó rakéta rendszereket stb. Amit szintén elnézett oroszország. De az már nem hogy ukrajna még egy lapáttal rátéve, eu, és nato tag akar lenni, azok után, hogy oroszország fenhatóságba helyeszte kirmet, jogosan. Az ukránok saját földnek könyvelik el krimet, de igazából oroszországé, most ha ukrajna belépne a natoba, vagy az eu ba, ukrajna megtorolná krimet, olyan fegyverekkel, ami eus tagság jogában kapna önvédelemre. Arról ne is beszéljük hamár ukrajna eu tag lenne, semmi nem akadájozná abban, hogy nato tag lehessen, és tegyük fel, ha ukrajna nato tag, akkor elkerülhetetlen a krim, és donyeck terület 'vissza szerzése' vagy a keleti orosz kissebbség kiűzése, főleg úgy hogy amerika és az eu a háta mögött van! Így belekeveredne az egész világ, ha ukrajna nato tagként, összetűzne az oroszokkal mi automatikusan belekeverednénk, és kitörne egy nemzetközi háború. Ezért nem veszi le oroazorazág a kezét és a szemét ukrajnáról!

2022. márc. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

30-asnál a pont. Felteszem a kérdést: A Finnekkel miért lehetett semlegességi megállapodást kötniük az Oroszoknak úgy, hogy közben nem lettek leigázva? Azért, mert a Finneket nem tette tönkre a nyugat, hogy utána "bábokat" ültessen a kormányba akiken keresztül fingatni lehet az Oroszokat.


Konteo nélkül a lényeg: amit az Oroszok akarnak, az egy létező dolog. Semleges, NATO mentes státusz a szomszéd országgal. Még egyszer: A Finnekkel anno ment a dolog. Most is mehetne és akkor béke lenne.


Minden más csak konteo, kezdve a "Putyin újra egyesíteni akarja a Szovjetúniót" baromságokkal.

2022. márc. 4. 01:13
 33/62 Veteránmacska ***** válasza:

'30-asnál a pont. Felteszem a kérdést: A Finnekkel miért lehetett semlegességi megállapodást kötniük az Oroszoknak úgy, hogy közben nem lettek leigázva? Azért, mert a Finneket nem tette tönkre a nyugat, hogy utána "bábokat" ültessen a kormányba akiken keresztül fingatni lehet az Oroszokat.'


Finnország soha nem tartozott, oroszországhoz semmilyen formában nem élek ott oroszok. Ne hasonlítsd finnországot ukrajnához. Finnországban nincs olyan föld ami oroszorsuághoz tartozott, tehát annyi nincs olyan dolog ami konfliktust szítana oroszországgal, ellentétben ukrajnával.


De magadból indulj ki, ha te lennél egy nagy hatalmú vezető, olaszországot kedvelnéd jobban, vagy az magyarerélyi kézre került románokat? Kb ez ugyanaz.

2022. márc. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 Deff ***** válasza:

Ez a NATO az agresszor dolog elég bullshit. Szuverén államok kérték a felvételüket. Pont azért is meri most ezt a háborút Putyin mert tudja hogy a NATO annyira nem akar háborút hogy inkább elnéz jó sok mindent.

Oroszország nem akar semleges Ukrajnát. Konkrétan tőle függő Ukrajnát akar. Furcsa mód tényleg csak azóta van probléma az ukrán vezetéssel mióta nem Putyin ölebjei.

2022. márc. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 Deff ***** válasza:

Nem létezik olyan hogy egy másik ország városait szétlőve védekezem. Ez olyan mintha megvernék valakit a villamoson mert csúnyán nézett rám tehát biztosan támadni akart.

Olyan nincs hogy diplomáciailag belekényszerítettek egy háborúba.

2022. márc. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

33: Nem értek egyet veled, ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik országban kik élnek, de akkor megfordítom a kérdésed: miért nem a Balti államokkal kezdte Putyin? Ott is sok az Orosz, kicsi államk, ráadásul ott van Kaliningrad beszorulva alájuk. Kicsit összezárnak Fehéroroszországgal és game over. De nem oda ment, mert NATO tagok.


34: Hagyjuk már ezt a "szuverén államok" libsi dumát. Nem, nem vagyok szélsőjobbos, mielőtt még bárki azt hinné. Fideszes sem vagyok, nem kell bekategorizálni a véleményem miatt. És akkor mi van, ha szuverén államok kérték a felvételüket? Attól még nem tartozik valakinek az érdekeltségi körébe mindegyik állam? Dehogynem. A világ kettő vagy három pólusú (ez vita tárgya lehet). "Mindenki valakié", ahogy szól a nóta is. :)


35: De, van ilyen sajnos, ha tetszik ha nem. Van élet a safe space-en kívül. Nem értek vele egyet, de létező dolog. Szerintem az Oroszok rohadt türelmesek voltak eddig is. Persze más módszereket kellett volna alkalmazni egyértelműen.

2022. márc. 4. 02:06
 37/62 Deff ***** válasza:

Én lenném a legboldogabb ha ejtenék ezt a szuverenitás hisztit és eltörölnénk a határokat aztán mindenki ott lakna ahol akar , senkit se vinnének el a véleménye miatt.


Akkor te kié vagy? Ez a mindenki megvezetett birka elmélet se igazán áll össze nekem. Mert ha mindenki az akkor miért hiszed hogy te nem vagy az csak a másik oldalról?


Hát végülis azt nevezhetjük türelemnek hogy 8 évig nem fogalták vissza ami "jogosan" az övék. De akkor ne legyenek meglepetések ha a másik meg pont nem így gondolja.


A lényeg Putyin kezdte mert ezt akarta és kész. Minden más magyarázat csak maszlag. Ha nem akarta volna nem csinálta volna.

2022. márc. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 Veteránmacska ***** válasza:

36/37


'33: Nem értek egyet veled, ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik országban kik élnek, de akkor megfordítom a kérdésed: miért nem a Balti államokkal kezdte Putyin? Ott is sok az Orosz, kicsi államk, ráadásul ott van Kaliningrad beszorulva alájuk. Kicsit összezárnak Fehéroroszországgal és game over. De nem oda ment, mert NATO tagok'


'De nem oda ment, mert NATO tagok'


Ebből is észre vehetnéd hogy csak nem akar ő világháborút. Ha azt akarna, közvetlenül nato országgal tenné!


De mivel ukrajna független állam, és saját népe sorsáról van szó, putyinnak nincs más választása. Ha szabadkezet adna ukrajnának, és belépne a natoba ukrajna, beláthatatlan következményei lennének, ezt hansúlyozom folyamatosan!



'34: . Nem, nem vagyok szélsőjobbos, mielőtt még bárki azt hinné. Fideszes sem vagyok, nem kell bekategorizálni a véleményem miatt. És akkor mi van, ha szuverén államok kérték a felvételüket? Attól még nem tartozik valakinek az érdekeltségi körébe mindegyik állam? Dehogynem. A világ kettő vagy három pólusú (ez vita tárgya lehet). "Mindenki valakié", ahogy szól a nóta is. :)'



'Hagyjuk már ezt a "szuverén államok" libsi dumát'


Szuverén államok pedig léteznek, mégpedig az oroszok szívében, ahogy a magyaroknak is fáj trainon! És húz a szívük erdélyhez. Ez a szuverén dolgot nem én szoptam ki az ujjamból, ez magyarokban is benne van! Hagyjuk ezt a libsi dumát, hagyjuk, de világba mindig a területért ment a harc, tehát nagyon is létezik.



" De, van ilyen sajnos, ha tetszik ha nem. Van élet a safe space-en kívül. Nem értek vele egyet, de létező dolog. Szerintem az Oroszok rohadt türelmesek voltak eddig is. Persze más módszereket kellett volna alkalmazni egyértelműen'


Milyen más módszerekkel? Szerinted egy olyan független államot mint ukrajna, amibe 2 ellenkező mentalitású, 2 széthúzodó 'nép' él, lehet bármit is elérni toleranciával, főleg úgy natano földet akar orosz, testvér államból?

2022. márc. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 Deff ***** válasza:
Milyen két széthúzódó nép? Azért ennyire nem nagy a törés köztük. Persze ha folyamatosan gerjeszted a feszültséged akkor tényleg nem lehet mit csinálni
2022. márc. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 Veteránmacska ***** válasza:

Deff



'Én lenném a legboldogabb ha ejtenék ezt a szuverenitás hisztit és eltörölnénk a határokat aztán mindenki ott lakna ahol akar , senkit se vinnének el a véleménye miatt.'


Ezt mai generáció még nem éli meg, amiről te beszélsz, egy egységes világrend ami befog következni a távoli jövőben. meg kell értened hogy itt nem CSAK határokról van szó, vagy arról, melyik föld kié. nem, nem csak erről van szó, itt a hatalomról is szó van, és radikális, és ellentétes kultúrájú nemzetek miatt se lenne lehetséges eltörölni a határokat, és a szuverénitást.


"Hát végülis azt nevezhetjük türelemnek hogy 8 évig nem fogalták vissza ami "jogosan" az övék. De akkor ne legyenek meglepetések ha a másik meg pont nem így gondolja."


Nem 8 éve, hanem kb 70 éve türelmesek az oroszok.


Oroszországnak nem tetszik, hogy egy óceán választja el, őker orosz fenyegetésektől miközbe amerika piszkosul oroszország szájába építi a csapatait, és a rakétáit, sőt manipulálja európát, hogy majd ő bevédi őket oroszországtól. Ha kitőrne a világháború, az usa városai és civiljei, gyerekei aszonnyai biztonságban lennének egy óceán háta mögött, addig az oroszoknak a nato európával kéne megküzdenie, és amerikával, nem beszélve arról, hogy az usa európai civileket küldene oroszországgal harcolni mert nato tagok vagyunk, miközbe az usa biztonságban, van az óceán háta mögött, és csak védekezniük kell nem kell tartaniuk száraszföldi csapatoktól, de európai államoknak igen. Ez az ami oroszországot aggasztja. És jogosan!

2022. márc. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!