Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Komolyan ennyire nem érti...

Komolyan ennyire nem érti senki, hogy miért történik ez a háború?

Figyelt kérdés

Túl minden konteón, nyugati/keleti propagandán, egyszerűen nem tudom megérteni ép ésszel, hogy emberek hogyan élhetnek egy kő alatt annyira, hogy simán párhuzamot vonjanak Putyinnal és Hitlerrel, hogy "népirtásnak" titulálják az Orosz támadást, vagy azt gondolják, hogy Putyin nem fog megállni Ukrajnánál.


De, meg fog állni. Semmi mást nem akar 8 éve, csak azt, hogy Ukrajnával nyélbe üssenek egy hasonló szerződést, mint a Finnekkel.


A Finnek sem tagjai a NATO-nak, de velük sikerült megállapodást kötniük az Oroszoknak annak érdekében, hogy semmilyen nyugati érdek ne befolyásolja azt, hogy települhetnek-e rakéták és/vagy bármi más egyéb fegyver, ami Oroszországot fenyegetné.


Nem vagyok Orosz párti, Putyin belpolitikai berendezkedésétől kiver a frász, de marhára szomorú vagyok, hogy az emberek többségének a fentiekben felsorolt forgatókönyvek elképzelhetőnek tűnnek.


Putyin ráadásul világosan megmondta, hogy ne avatkozzon közbe harmadik fél, különben megtorlás jön. Szerintem az elmúlt 1 hétben bebizonyította, hogy komolyan kell venni a szavait.


Nem arra kéne koncentrálni, hogy kitömjék az Ukránokat fegyverekkel, hanem kimenekíteni mindenkit Ukrajnából és előkészíteni a tárgyalásokat Ukrajna semleges státuszáról, de marhára nem erre veszik a dolgok az irányt, amitől csak eszkalálódni fog a helyzet.


Minden egyes ellenállással csak tovább rontja a világ a békés rendezés lehetőségét, vagy az Orosz fél szakciók által történt gyengítésével csak elodázza azt, amit 8 éve próbál elérni Putyin, eleget téve a nyugat diplomáciai kísérleteinek.


Nem, egyértelműen nem az háború a megoldás, nem pártolom az Orosz erőszakot, de erőszakra nem erőszak a megoldás, igazán abbahagyhatná Ukrajna ezt a virtuális farokméregetést.

Nagyon elszántak, tényleg le a kalappal előttük, remekül ki is szolgálják az érdekeket és hős szerepben tetszeleghetnek, de ha Putyinéknál tényleg elgurul a gyógyszer és megnyomja a gombot, mert nem lesz más választása, akkor tényleg ne csodálkozzon senki.


Nem vagyok világvége fan és alapvetően elképzelhetetlennek tartottam mindig is egy ilyen ostoba és "lose lose" helyzetet, de látva azt, hogy mennyire sarokba van szorítva Putyin és mennyire utolsó utáni lehetőségnek indította ezt a háborút, racionálisan elképzelhetőnek tartom ezt a forgatókönyvet.


3 forgatókönyvet látok:


- Ukrajna (nyugatról támogatva) visszavonulásra kényszeríti az Oroszokat, "nincs mit veszteni" alapon Putyin megnyomja a piros gombot


- Ukrajna megadja magát (esetleg leváltják az elnököt, ami jelen pillanatban elképzelhetetlen), kap valami formális támogatást az EU-tól valamilyen "nem EU tagság" szerződés keretein belül, de semlegességet ígérnek, demilitarizált országként.


- Valamilyen úton-módon eltávolítják Putyint és egy nyugat-barátabb kormány kerül Oroszország élére.


Ti mit gondoltok, mi a legvalószínűbb folytatás?



2022. márc. 1. 02:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
44%

"Putyin ráadásul világosan megmondta, hogy ne avatkozzon közbe harmadik fél, különben megtorlás jön. Szerintem az elmúlt 1 hétben bebizonyította, hogy komolyan kell venni a szavait."


Az ellenkezője az igaz, semmit sem lehet elhinni neki.


Következő, mindenki tudja, hogy mi a baja Putinnak. Paranoiás, azért is, hogy a hatalma oda belülről bomlasztva, meg attol is, hogy a NATO a szomszédba költözik, és nagy területet kellene védenie, egy esetleg háború során.


Na, most, hogy túlestünk azon, amit mindenki tud, ideje a lényegre térni


Az orosznak nincs joga a saját vélt biztonságtalansága okán úgy megtámadni egy szuverén országot, hogy az nem fenyegette az ő biztonságát agresszióval. Putinnak nincs joga egy másik ország szuverén biztonsági, gazdasági, és úgy összeségében semmilyen döntéseibe beleszólni.


Köszönjük a figyelmet

2022. márc. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
49%

És a folytatásról a véleményem


Az Ukránok ki fognak tartani sokáig, maxium Kijev elesik, meg a keleti része az országnak, de a háború marad, addig, amíg Putin gazdasága össze nem roppan teljesen. A népet ki fogják éheztetni, a hadigépezete nem fogja bírni az iramot, és lassan valósággá fog válni számára is, hogy az embargókkal jobban le fog maradni, mint a hidegháború során.


Putin beszámíthatatlan lett. Bár az aggályai érthetőek is lennének, a kivitelezése csapni való volt. Arra apellált, hogy az EU és a NATO egyrészt nem olyan egységes, mint kéne neki lennie (köszönjük a magyar bomlasztási kisérleteket), arra számított, hogy az Ukránok félnek, és arra, hogy senki nem fog beleszólni, és simán bemasírozik, egy kis szankció itt, ott, de egy bábkormánnyal elért befolyás által kibulizza, hogy kivonulásának feltétele a szankciók megszüntetése + lemondása a mostani kormánynak, + a covid meggyengítette európát rendesen (ugye az a sok covid konteo sem véletlen a kreml-ből ered)


Nem kell túldimenzionálni semmit, ez a helyzet. Putin elbukott, ezt már a vak is látja. Birodalmi terveinek jutalma egy olyan gazdasági depresszió lesz, amit soha nem fog országa kiheverni.

2022. márc. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
82%

Atomháborút nem fog csinálni Putyin. Ennyit Ukrajna még neki sem ér meg.

Egyébként is le fogja győzni. Maximum sokáig tart és sokba kerül. Akkor majd lesz egy béketárgyalás, és eléri, amit akar. De lehet, hogy Ukrajnában most évekig (!) háború lesz.

A szankciókra meg tojik magasról. Egyedül a sportolóit szívatják meg - no meg a Sberbank ügyfeleit (akiknek végképp semmi közük Oroszországhoz).

Kína mellette áll, úgyhogy az ENSZ Bt. állandó tagjai között még csak nincs is egymagában. Komolyabb ENSZ-határozat épp ezért soha nem fog születni ellene.

A gáz és olaj elzárásával nyugat elsősorban magát (és minket) szívat meg.


Teljesen egyetértek veled abban, hogy Ukrajna felfegyverzése csak fokozni fogja a háborút. Mint amikor az alkoholistának viszel italt ajándékba.

2022. márc. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 Énnnnn ***** válasza:
91%

Az USA-nak az EU is csak gazdasági vetélytárs amellett hogy szövetséges is. Ha rúgják a port az oroszokkal az csak jó az amcsiknak, ezért veszi rá az EU politikai vezetőit ukrajna fegyveres támogatására.


Putyin nem fogja hagyni magát mert az kudarc lenne és az orosz mentalitás amúgy sem olyan. Szerintem katonailag kivégzik ukrajnát így is, hogy mi lesz utána azt nem tudom

2022. márc. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
59%

"Semmi mást nem akar 8 éve, csak azt, hogy Ukrajnával nyélbe üssenek egy hasonló szerződést, mint a Finnekkel."

Bullshit. Semmi mást nem akar, mint visszaállítani a dicső Szovjetunio területét. Mondjuk én egész az utolsó pillanatig azt hittem, hogy nem lesz háború, de aztán a beszédéből kiderült, hogy mennyire megszállott. Addig azt hittem, csak blöfföl.


"Putyinéknál tényleg elgurul a gyógyszer és megnyomja a gombot, mert nem lesz más választása" - ez is mekkora hülyeség már, mi az, hogy nincs választása? Konkrétan miért lenne jobb egy atomháború bármi másnál?

2022. márc. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
71%
Jajj hát nem kell foglalkozni az ilyenekkel, aki ilyet leír, hogy "megnyomja a piros gombot", na, az még Putinnál is jobban elvesztette a realitás érzékét. Amint látható, a NATO sem hiszi el, és valahogy úgy érzem, hogy jobban ismerik a dolgokat, mint a gyakoris.
2022. márc. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Imádom az ilyen ideológiai alapra helyzett spekulációkat. Nem vagyok geopolitikai szakértő, de ezt senki sem gondolhatja komolyan, hogy vissza akarja szerezni a poszt-szovjet államokat.


Nem véletlen Ukrajna van porondon. Jól tudja, hogy nem mehet neki egy NATO tagnak sem. Ha ez nem érdekelné, akkor sokkal inkább a balti államokkal kezdte volna a sort véleményem szerint (tengeri kijárat, stb.). Sokkal nagyobb haszna lenne.


Egyszerűen csak nem akarja elveszteni az utolsó bástyáját ami szavatolhatná, hogy a NATO nem nyomul tovább Moszkva felé.

Az elmúlt 30 év semmi másról nem szólt, csak a hidegháború "langyi" verziójáról, ahol a NATO lopja a távolságot Moszkva felé.


Volt egy korábbi interjú Putyinnal, ahol kifejtette, hogy mi a gondja azzal, ha a NATO raktétákat telepít Ukrajnába. A lényeg valahogy úgy szólt, hogy az Ukrajna-Moszkva táv nagyjából 6-700km. Ezalatt a táv alatt, ha elindulnak a rakéták Ukrajnából Moszkva felé, akkor "sajnos" nem lesz ideje mérlegelni Oroszországnak és muszáj lesz megnyomni azt a bizonyos gombot.


Szerintem ez egy totál érthető és valid érv lenne. A NATO semmi mást nem csinált az elmúlt 30 évben, mint országról-országra ment előre Oroszország felé és kitömte fegyverekkel a stratégiailag fontos, és ügyesen megszerzett báb-államokat.


Én tényleg úgy látom, hogy neki itt már nem sok vesztenivalója van. Nem fog hazakullogni innen már. Ebben meg simán benne van mármilyen irracionális lépés. Nem gondolom, hogy több száz töltet fog elindulni, de egy taktikai atomrobbantást lakatlan területen nem tartok kizártnak erőfitogtatás céljából a következő 1-2 hónapban, ha tovább mérgesedik a helyzet és a nyugat tovább tolja a fegyvereket Ukrajna irányába. Egyértelműen látszik, hogy az Orosz fél részéről elfogyott a türelem és elege van abból, hogy nem veszik komolyan. Pont ettől félelmetes az egész.


Mellesleg a szankciók akár még meg is tehetik a hatásukat. Az Orosz GDP meglepően alacsony az ország méretéhez képest. Talán pont emiatt törhet ki egy belső puccs ami miatt eltávolíthatják Putyint. Meglátjuk...én ennek örülnék a legjobban talán.

2022. márc. 1. 02:52
 8/62 anonim ***** válasza:
46%

Hát Putyinnak szerintem jobb a bukásnál egy atomháború, akkor bukjon mindenki, volt olyan hibbant aki azt mondta a tévében hogy Oroszország nélkül nincs értelme a világnak, valószínűleg hasonló véleményen lehet Putyin is.


Amúgy pont az a baj hogy a NATO azt mondogatja hogy bibi úgysem mered, aztán majd pisloghat mindenki mikor csakazértis megcsinálja. Remélem minél többen mondják azt hogy be vannak tojva, akkor is ha valójában nem, addig nagyobb biztonságban vagyunk.

2022. márc. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
64%

Hruscsovot le tudták váltani.


Putyint nem fogják.


Az oligarchái által uralja az összes szektort az országban.És ezek az oligarchák kitartanak mellette,mert tudják,hogy egy főnökváltással ők lesznek a célpont (mint Jelcin és az emberei után,akiket pont Putyin likvidált).

2022. márc. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
74%

7


Tudjuk, de most gondolkodj józan fejjel, ha már Putinnak nem sikerült. Miért akarná a NATO lerakétázni (főleg légvédelmi állásokkal...) az oroszokat?


Az EU, és az egész szövetséges (Amerika, Japán, Ausztrália, Kanada) egyetlen egyet akar, egy egységes, gazdasági rendszert. Kész, és ezt oroszoktól kezdve, Arab terroristák, meg Afrikai hadurak gátolják. Az ember lehetne egységes, igen, USA ideológiával, oszt az olyan rossz?


Nem, helyette pár 1940ben ragadt állat, meg a világ alsóbb fele valahol még régebben, vergődik. Bravo



Insider Paper

@TheInsiderPaper

JUST IN 🚨 TikTok, a Chinese owned app, restricted Russian state media RT and Sputnik in EU


Ennyit a kínai segítségről BTW.

2022. márc. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!