Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelenleg mennyire vagyunk egy...

Jelenleg mennyire vagyunk egy atomháborútól?

Figyelt kérdés
Egyéni véleményekre lennék kíváncsi.

2022. febr. 28. 22:01
A kérdező szavazást indított:
Feszült a helyzet, de még nagyon messze.
Nagyon közel: órákra, napokra
Biztosan lesz atomháború, de csak hetek-hónapok múlva
Semennyire, nem lesz hasonló.
34 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel senki sem akar elpusztulni, nem lesz ilyen.
2022. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Ott még azért nem tartunk, ne aggódj!
2022. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Már elnézést, de honnan tudja itt bárki olyan biztosan? Én kimondottan szarul vagyok, napok óta tiszta ideg, és nem értem miért kell még jobban sarokba szorítani Putyint. Inkább meghal mindenkivel együtt mint hogy bukjon.
2022. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értessz atomháború alatt?


Háborús konfliktus amiben akár bevetésre kerülhetnek "battlefield nuclear weapon"nak nevezett fegyverek, amik egy városban nagyon komoly károkat okozhatnak/egy-egy negyedet akár egy évre is lakhatatlanná tehetnek?

Kicsi a valószínűsége de nem is 0. Ha Putin behozza ezeket a hadszíntérre a NATO is behozza, és akkor nem kizárt hogy Kieven kívül még pár város leomlik. A modern háborúkban ez egyáltalán nem kizárt opció.

Ezért van a NATOnak rakéta védelmi rendszere, meg miegymás. Hogy egy ilyen támadásra tudjon reagálni. Az épületek ipari szétbarmolása az 1.VH óta elemi része a hadviselésnek.


Ha a hideg háborúban emlegetett nukleáris télre, és totális apokalipszisre gondolsz, én a helyedben nem ruháznék be bunkira meg aszalt szilvára.

Egyrészt, ahogy előttem is írták, senki nem fogja önként és jószántából elhozni a világvégét. Ha tegyük fel hihetünk a bulvár híreknek és Putin tényleg elkattant, akkor is, egy ICBM kilövése sem csak úgy ukkmukkfukk megy. Bármilyen hatalmas is, Putin egy ember, a hatalmát pedig más emberek biztosítják akiknek vannak szeretteik, és nem akarnak meghalni. Hát még a világ teljes nukleáris arzenáljának a bevetése. A politikusok nagy kretének, de ennyire egyikük sem öngyilkos hajlamú.


Egyébként ha ki is dobnák az összes nyúkot, bár szinte elképzelhetetlen pusztítást okozna, és vissza repítene minket a 10.sz.környékére, de a múlt században vizionált csimmbummhoz (szerencsére),amennyire utána olvastam, ügy tűnik nem elég.


De mégegyszer.

Az ICBM és a többi azért létezik hogy mások ne dobáljanak ilyeneket. Sanszosan egy ország sincs ténylegesen felkészülve annak a következményeire, ha valaki megnyomná a "gombot", és sem Sleepy Joe, sem a medve lovas mologyec kozák, sem az angol Trump, sem Macaron, se más nem akarja megtudni menne e.


Gondolj bele, még Kim Jong-un (meg a Kim retyerutya) is okosabb annál hogy ténylegesen kipróbálja milyen lenne ha egy csíntalan rakétával megcsikizné a világot, ezzel elindítva a történelem leg destruktívabb hadjáratát, ami ki lúgozná az egész országát.

2022. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!