Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért félnek annyian egy...

Miért félnek annyian egy atomháborútól?

Figyelt kérdés

Oroszország készültségbe helyezi elrettentő nukleáris erőit. Ez nem azt jelenti, hogy használni is fogja! Ez csupán egy válasz az őt ért fenyegetésre. Nem fog atomot dobni azért, mert Ukrajnába repülőket küldenek vagy mert szankciókkal sújtják őket. Ennél rizikósabb helyzetekben sem dobott atomot Putyin. Ez az egyik.

A másik pedig, hogy nem véletlen nem robbant ki atomháború a hidegháború idején is. A kölcsönös megsemmisítés elve most is érvényben van: Putyin nem fogja elpusztíttatni az országát és a szeretteit. Szerintem ez csak egyfajta reakció arra, hogy Oroszország megvédi magát, ha támadás éri.

Nektek erről mi a véleményetek?


(+ egy atombomba ledobása sem egyenlő a világ megsemmisítésével. Szinte naponta teszteltek ilyen bombákat a hidegháború idején, Nagasakiról meg Hiroshimáról ne is beszéljünk a világháborúban…)



2022. febr. 27. 22:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

"Putyin kész tárgyalni már a kezdetektől fogva. Itt a NATO az, aki folyamatosan szítja a feszültséget." - Ezt leírtad. És szerinted én nem vagyok normális...


Ilyenkor sajnálom h bezárták a diliházat, onnan nem tudnál ilye f*szságokat összeordani.


és te tanítod a történelmet? SZÉÉÉÉGYEN.


Mondom ezt úgy, hogy az egyik diplomám nekem is töriből van (igaz az enyém igazi MA, nem tanítóképzős oklevéke)

2022. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Tanítóképző? Középiskolai tanár vagyok, kedves.

Ugyanúgy a ba/ma szakosokkal tanultam. Látszik, hogy nem tanultál történelmet, mert akkor tudnád, hogy közös a képzési szakasz. Ezt buktad :)

2022. febr. 28. 18:04
 23/27 anonim ***** válasza:

Azért mert ha megtorténik akkor mindenki szenvedni fog. Szó szerint.

12. 1 és 3 már válaszolt az utolsó bekezdésedre. Nem 1 db atom lesz és nem 1 országban. Sok lesz. Mert ugye miért is kell félni attól hogy több száz millió ártatlan civil sugarbetegséget kap? A legjobb lesz ha egyből megjalunk mert ha nem akkor pár hét alatt fogunk nem írom le milyen módon szenvedni. Aki nem kap az még éhen fog halni.


De végülis nem kell félni.

2022. márc. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
23-as: mint leírtam, ez érthető, de én most a jelenlegi konfliktusra gondoltam… Nem általánosságban.
2022. márc. 1. 10:52
 25/27 anonim ***** válasza:
Pedig összefügg. Már a lehetősége is ilyesztő. Az hogy konkrétan készenlétbe van helyezve. Senki se tudja mit akar, csak a találgatás mennek. Te se tudhatod mert még a szakértők se tudják. Kiszámíthatatlan a terve, ezért is félnek sokan.
2022. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
25: Ennyi erővel már az is ijesztő, hogy léteznek. Bármikor kiadhatja bárki a parancsot készültség nélkül is. Mondjuk Kim Dzsong Un, aki elég heves emberke…
2022. márc. 1. 12:29
 27/27 anonim ***** válasza:
Vele nincs háború. Az oroszokkal van.
2022. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!