Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért félnek annyian egy...

Miért félnek annyian egy atomháborútól?

Figyelt kérdés

Oroszország készültségbe helyezi elrettentő nukleáris erőit. Ez nem azt jelenti, hogy használni is fogja! Ez csupán egy válasz az őt ért fenyegetésre. Nem fog atomot dobni azért, mert Ukrajnába repülőket küldenek vagy mert szankciókkal sújtják őket. Ennél rizikósabb helyzetekben sem dobott atomot Putyin. Ez az egyik.

A másik pedig, hogy nem véletlen nem robbant ki atomháború a hidegháború idején is. A kölcsönös megsemmisítés elve most is érvényben van: Putyin nem fogja elpusztíttatni az országát és a szeretteit. Szerintem ez csak egyfajta reakció arra, hogy Oroszország megvédi magát, ha támadás éri.

Nektek erről mi a véleményetek?


(+ egy atombomba ledobása sem egyenlő a világ megsemmisítésével. Szinte naponta teszteltek ilyen bombákat a hidegháború idején, Nagasakiról meg Hiroshimáról ne is beszéljünk a világháborúban…)



2022. febr. 27. 22:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Végülis csak meghalnak több százmillióan és sugármérgezett lesz mindenki Európában. Igazad van ez nem nagy dolog. Beélesítik az atomtölteket, ha valaki rákönyökől elindul egy láncreakció és mindenki atomot dob a másikra. Teljesen hétköznapi dolog
2022. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Mindenkinek joga van félni.


Attól, hogy így volt a múltban, nem garancia arra, hogy a jövőben is így lesz.


Egyébként attól tartanak a legtöbben, hogy Putyin ebből a háborúból csak vesztesen kerülhet ki (1, ha meghátrál és visszavonul akkor szinte biztos, hogy elveszíti a hatalmat... 2, ha tovább folytatja és több életet kiont akkor előbb utóbb fellázadnak és megölik Putyint). Aztán az ad okot az aggodalomra, hogy Putyin úgy van vele, hogy ha ő veszít akkor mindenki veszítsen.


Sajnos a történelemből már megtanulhattuk, hogy a korlátlan hatalom, főleg egy ekkora ország esetében mennyire el tudja venni az ember eszét.

Ez pszichológia.

2022. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

"egy atombomba ledobása sem egyenlő a világ megsemmisítésével"

Csak hogy nem fognak megállni egynél.

Ha Oroszország elkezdi, lesz válasz is. Onnantól pedig kész a káosz.

2022. febr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A hidegháború idején sokkal forróbb volt a helyzet és nem dobott senki senkire atomot.
2022. febr. 27. 22:39
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha az oroszok csak egyetlen atomot dobnak NATO országra, azt támadásnak veszik és kilőnek ők is mindent. Ez így megy
2022. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Putyin kész tárgyalni már a kezdetektől fogva. Itt a NATO az, aki folyamatosan szítja a feszültséget.
2022. febr. 27. 22:40
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Egyrészt tájékozatlanok. Másrészt 70 éve nevelik bele az emberekbe a 3. VH-tól való félelmet, és föleg azt, hogy az szükségszerüen a világvégét fogja jelenteni. Pontosan erre épít Putyin, azt reméli, hogy kialakul egy tömegpánik a nyugati országokban, és akkora lesz a társadalmi nyomás a vezetökön, hogy visszavonják a szaniciókat, vagy legalábbis nem hoznak újabb, még durvábbakat.
2022. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Énnnnn ***** válasza:
89%
azt sem hittem volna hogy az ukránokat megtámadja, és mégis
2022. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, bszki, dobják a fejedre az atomot, aztán utána okoskodjál.... ha nem érted, miért kell félni tőle.

Én is jelentettem a kérdésedet. Háborús időkben ne kérdezzünk már ilyeneket, mint te.

2022. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Történelemtanár vagyok, tisztában vagyok a múlttal. Az inkompetenseknek szólna: nem az a kérdés, hogy általánosságban miért félnek az emberek, hanem A JELENLEGI KONFLIKTUSSAL KAPCSOLATBAN!
2022. febr. 27. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!