Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem aggaszt Oroszország...

Csak engem aggaszt Oroszország viselkedése a háborúban?

Figyelt kérdés

Úgy értem sokan mondják hogy elszámolták magukat, és nem olyan sikeresek mint remélték.

Azzal szerintem mindenki tisztában van hogy Oroszország egy nagyhatalom.Engem aggaszt hogy nem teljes gőzzel teszik bele magukat a dolgokba.Kicsit olyan mintha nem csak az ukránokkal számolnának.Szerintem ha csak ez lenne képbe, akkor erődemonstrációt tartanának,és megmutatnák mire képesek,és nem hagynának maguk után kérdéseket.Minden adott is lenne ehhez hogy esélyt sem adjanak az ukránoknak.Mégis olyan mintha ők későbbre tartogatnák az ütőkártyákat.

Ha csak Ukrajna lenne a képbe akkor Oroszország érdeke is az lenne hogy minél hatékonyabban és gyorsabban elérni a célt.De kicsit olyan mintha nem tennének bele mindent.

A múltban is jellemző volt a háborúkra hogy nem csak erővel, hanem ésszel is próbáltak harcolni, taktikázni.A mai világban pedig elképzelhetetlennek tartom hogy pusztán ész nélkül erővel menjen neki egyik ország a másiknak nem gondolva semmi másra.

Bőven volt idejük az oroszoknak hogy kigondoljanak mindent.Felállítva a sakktáblát,amiben minden lépést előre alaposan átgondoltak,és minden eshetőségre felkészültek.És olyan mintha ők nem csak Ukrajnára készültek volna.Nekem a visszafogottságuk ezt sugallja.

De persze ne legyen igazam!



2022. febr. 27. 09:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#4:"Ha elfogy a gyalogos erő, akkor bevetik a nagyobb fegyvereket."


De normál esetben ezeket még a gyalogosok előtt szokták bevetni, pont azért hogy a gyalogosokat ne lője hülyére az ellenség :D


Kérdező:

"Hát azért ahhoz képest hogy nem 100%-on mennek az oroszok pár nap alatt is sokat jutottak előre, és hatalmas károkat okoztak."

Hát ahhoz képest messze nem teljesítenek úgy, ahogy egy szuperhatalomnak kellene. 4 nap alatt már ki kellett volna tűniük az orosz zászlót Kijevben.. Ezt kicsit elszámolták az oroszok.

2022. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Humor Herold ***** válasza:
100%

#11

Nem számolták el.

Akár 1 nap alatt is kitűzhették volna Kijevbe az orosz zászlót. Csak nem mindegy milyen áron.

Még ha vannak is civil áldozatok,ami elkerülhetetlen,azért érezhetően nem ez a célja az oroszoknak.

Úgy akarják uralmuk alá keríteni hogy az ellenséges erőket iktatják csak ki.Ami egy civil városban nem olyan egyszerű.

Valószínű ha nagyon akarnák porig rombolhatnák Kijevet.

De ha ennek a "finom" támadásnak amit most folytatnak is elég ütős visszhangja van, akkor milyen lenne olyan támadássorozat után ahol nem számít a civil élet?!

2022. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Még ha vannak is civil áldozatok,ami elkerülhetetlen,azért érezhetően nem ez a célja az oroszoknak."


Persze, ezért szórtak meg egy régiót pillangóaknákkal, ezért is zuhantak bombák lakóházakhoz, ezért lőtték szét tegnap a mentőautót...


"Akár 1 nap alatt is kitűzhették volna Kijevbe az orosz zászlót. Csak nem mindegy milyen áron."


Mert így kisebb árat fizettek? Oké Putyinnak nem kell a saját népe felé elszámolni, de azért van ám nem kevés elhullott technika és katona.


Ezzel a finom támadással hülyét cisnáltak magukból és a katonáikból a világ előtt. Nyilván ha nagyon akarták volna akkor három perc alatt nukleáris sivatagot csinálhattak volna egész Ukrajnából.

2022. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!