Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem aggaszt Oroszország...

Csak engem aggaszt Oroszország viselkedése a háborúban?

Figyelt kérdés

Úgy értem sokan mondják hogy elszámolták magukat, és nem olyan sikeresek mint remélték.

Azzal szerintem mindenki tisztában van hogy Oroszország egy nagyhatalom.Engem aggaszt hogy nem teljes gőzzel teszik bele magukat a dolgokba.Kicsit olyan mintha nem csak az ukránokkal számolnának.Szerintem ha csak ez lenne képbe, akkor erődemonstrációt tartanának,és megmutatnák mire képesek,és nem hagynának maguk után kérdéseket.Minden adott is lenne ehhez hogy esélyt sem adjanak az ukránoknak.Mégis olyan mintha ők későbbre tartogatnák az ütőkártyákat.

Ha csak Ukrajna lenne a képbe akkor Oroszország érdeke is az lenne hogy minél hatékonyabban és gyorsabban elérni a célt.De kicsit olyan mintha nem tennének bele mindent.

A múltban is jellemző volt a háborúkra hogy nem csak erővel, hanem ésszel is próbáltak harcolni, taktikázni.A mai világban pedig elképzelhetetlennek tartom hogy pusztán ész nélkül erővel menjen neki egyik ország a másiknak nem gondolva semmi másra.

Bőven volt idejük az oroszoknak hogy kigondoljanak mindent.Felállítva a sakktáblát,amiben minden lépést előre alaposan átgondoltak,és minden eshetőségre felkészültek.És olyan mintha ők nem csak Ukrajnára készültek volna.Nekem a visszafogottságuk ezt sugallja.

De persze ne legyen igazam!



2022. febr. 27. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Már megmondták több elnök, hogy szerintük se Ukrajna a cél, tegnap az egyik tank SU zászlóval menetelt. 😳🤭
2022. febr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországnak jelenleg 900ezer fős hadserege vanés 2milió tartalékos,jelenleg az egység 2/3 ada harcol de ugy néz ki több katona kell,így éppen elég lesz nwkik Ukrajnát elfoglalni
2022. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nemcsak téged, másoknak is átmosta az agyát a mainstream média propagandája.
2022. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha elfogy a gyalogos erő, akkor bevetik a nagyobb fegyvereket.


A kérdésre válaszolva meg igen, takarékon megy az Ukrajna elleni háború. Több országot is el akar Putyin foglalni.

2022. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább arról van szó, hogy nem olyan marha könnyű ám a háború, mint sokan hiszik.

A történelem 1000x megmutatta, hogy egy elszánt kisebbség akár egy jóval nagyobb ellenséggel szemben is tudja magát tartani.

Másodszor az orosz katonák kevésbé motiváltak a harcban, mint az ukránok. Kétség se legyen affelől, hogy sok "hadgyakorlatozni" vonuló 18-25 éves kiskatonának fingja sem volt arról, hogy beküldik őket megszállni egy országot az utolsó pillanatig.

Az oroszok nyilván fokozzák majd a nyomást, de sosem volt realitása, hogy a teljes sereg megindul Ukrajnába, főleg, hogy Oroszországban próbálják titkolni, hogy valójában mi megy.

2022. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ukrajna egy különleges helyzetben lévő ország.

nagyon sok hidegháború idején felhalmozott haditechnika maradt ott.

lehet nem korszerű, de tankok, páncélosok, fegyverek... elég szép ellenállást lehet csinálni, még úgy is hogy ezek jelentős részét első orákba lebombázták.

2022. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5

Hát azért ahhoz képest hogy nem 100%-on mennek az oroszok pár nap alatt is sokat jutottak előre, és hatalmas károkat okoztak.Ha ezt vesszük az ukránok ellenállása csekély.Hisz nem hetek,hónapok óta tartják a védelmet...ez a 4. nap.

2022. febr. 27. 09:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Ukrajnában is így indult.. [link]
2022. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
En is aztgondolom hogy csak golyofogokat kuldtek, kepzelten kiskatonakat, vagyis elsokorben megnezik mit tudnak legkevesebb energiaval, gyenge sereggel kezdeni, akik felpuhitjak elottuk egy kicsit az utat, informaciot szereznek, kimeritik az ukranokat stb.
2022. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 Ez max azért van, mert a NATO is küld katonákat a keleti oldalára. Majd ott lesik egymást, de Putyin három másodpercen belül bukna, ha nekimenne a lengyeleknek.
2022. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!