Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A migrációhullám miért pont...

A migrációhullám miért pont nyugat Európa felé indult meg?Nem akar sokat a szarka?

Figyelt kérdés

Miért nem az ugyanolyan fejlett ès talán közeli Ázsia felé indulnak el?

Nem abban lenne a ráció,hogy minél gyorsabban emigralni egy közelebbi országba ahol nem utálnak az ázsiai származásom miatt??



2022. febr. 12. 22:09
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

De a migránsol egyáltalán nem akarnak dolgozni!!

Sajnos vagy nem sajnos.. Ez tény!

És a Nyugat európai országokat sem értem.. Miért jó az nekik ha be fogadják őket? Olyan jól áll német, ő vagy bármelyik, hogy csak úgy osztogassa a segélyeket nekik? Mert ők csak azt várják ahogy egy korábbi hozzászóló is írta.

Jáá.. Értem, hogy ezért akarnak kvótákat? Az gondolom nagyon jó lenne pl Magyarországnak.

2022. febr. 13. 07:53
 32/39 tobas ***** válasza:
100%

Ez így van, de most őszintén az emberek 99% nem akarna dolgozni, hanem azért teszi, mert kell. Én is sokkal szívesebben ülnék a gép előtt, járnék bicajozni, kézilabdázni a munka helyett. Munka nem akarat kérdése, hanem szükséges dolog.


Amúgy elhiszem, hogy nem dologzik egyetlen migráns sem, ha te voltál az, aki végig kérdezte őket, az összeset egyesével.

2022. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy beállítod, hogy mindent tudsz, közben nem. És el sem tudod képzelni, hogy más máshogy látja a világot.


Én pl Németországban élek és nagyon jól érzem itt magamat. Van jó munkánk, barátaink, szép helyen lakunk. És nem jellemző, hogy lenéznének. Na persze ezért rengeteget dolgoztunk: nyelvet tanultunk, szocializálódtunk, alkalmazkodtunk, de megérte. És sokan vannak így, mint mi.

Aztán persze sokan vannak, akiknek nem jön be. Ők jellemzően azok, akik nem beszélik évek után se jól a nyelvet, nincs jó végzettségük, így szar melót kapnak csak, nem barátkoznak helyiekkel, nem tudnak vagy akarnak alkalmazkodni a helyi szokásokhoz.


Na most ugyanez van a "migránsokkal" is. De nevezzük őket inkább menekültnek, a migráns mást jelent, én is az vagyok.

Szóval az ő esetükben ugyanez a sztori: van aki megtanulja jól a nyelvet, szakmát tanul, barátságokat köt, alkalmazkodik. Ők nincsenek szem előtt, szimplán teszik a dolgukat. Meg nem mondanád róluk, hogy menekültként érkeztek az országba, amíg nem beszélgetsz el velük, de jellemzően nem is szokták reklámozni. Ők a magas életszínvonal miatt jönnek.

És vannak, akik erre nem képesek. Ők azok, akik évek múltán is a menekült szállón laknak. Ők vannak szemelőtt. Ők a jó szociális háló miatt jönnek. De minden további nélkül párhuzamba állíthatóak azokkal a magyarokkal, akik évek múltán se beszélik a nyelvet és munkásszállón laknak, vagy 5 idegen egy lakásban. Annyi, hogy ők jobb alappal indultak. De ugyanúgy nem tudtak kint előrébb lépni.

2022. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

33-as

Èrtelek..

De akkor èn is részletezem az eddigi tapasztalatomat..

Most pl Hollandiát említem.

Èn sem wc takaritokent dolgoztam külföldön hanem szuper idióta voltam..profi angol nyelvtudással. Most ez nem nagykèpűseg,de ez egyébként ugye elvárás is egy ilyen beosztásban.

Voltak holland nagyfőnokeim,angolok,írek..

Mindenem meg volt,a szálláson is tényleg csak mi voltunk a családommal..

De akkor sem èreztem jól magam.

Hidd el,hogy a nyugati emberek is 2színűek ès rosszindulatúak. Nem azt mondom,hogy kivétel nèlkül mind azok,mert nem..de sok emberben csalódtam mert a magyart(lengyelt,románt) maguk között kinevezik. Nyílván ezt sosem fogják a szemedbe mondani mert egyrészt örülnek annak,hogy jóval kevesebb pénzt kell kifizetni nekik így. De annyira nem kell elájulni a nyugat európai emberektől.

Németországba inkább vásárolni mentem át mindig,ès egyáltalán de egyáltalán nem egy kedves nép.. lehet,hogy csak èn tapasztaltam,de egy idegbeteg morcos kerek szemüvege alatt morgó Ottókat láttam a közèrtekbe,vagy a közlekedési útszakaszokon.Elèg türelmetlenek ők is.

2022. febr. 13. 11:48
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak kedves emberek meg bunkók, szerények meg nagyképűek, bármely országba mész. Pont így van ez Magyarországon is. Ettől független nyilván mindenki éljen ott, ahol jól érzi magát. De az, hogy te nem érezted jól magad Hollandiában nem jelenti azt, hogy más se.
2022. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Supervisor bocsánat..

De szerintem superidióta is egyben..

:)

Nekem hiányzott a Bükk,a Mátra,a hegyek, a magyar finom kaják a szép magyar nyelv.

Oke,ott van már a net a mai világban,de az mesterséges èlvezet ha pl magyar hangot,zenét akarsz hallani.

2022. febr. 13. 12:37
 37/39 tobas ***** válasza:
Kérdező én megértem. Én is átéltem hasonlót, Mennyország a Leie partján. Maga a tökéletesség, a nyugalom.
2022. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 MDaniel98 ***** válasza:
Nyugat-Európában még mindig jobb élni, mint ázsiában bárhol.
2022. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Soros György az oka, meg a kislányokat szagolgató Joe Biden
2022. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!