Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok célja az, hogy a...

Az oroszok célja az, hogy a NATO vonuljon ki Magyarországról, Lengyelországról, Litvániaból, Lettországból, Észtországból és Romániából?

Figyelt kérdés
Hát ez nagyon nem lenne nekünk sem jó.

#NATO #Oroszország #Közép-Európa #Varsói Szerződés 2.0
2022. jan. 21. 16:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Miért, most vannak nálunk NATO csapatok? Nincsenek.


Amúgy inkább a Fekete-tenger térsége zavarja őket.

2022. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%

Az eredeti megállapodások szerint,Németországnak az egyesülés után ugyanolyan semlegességi státuszt kellett volna kapnia, mint ami Ausztriának van.


A többi volt szociális állammal nem tudom mi a helyzet,de gyanítom ott is hasonló a helyzet.


Előbbi esetben az amerikaiak súlyosan megszegtek nemzetközi egyezményeket.

2022. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Bővíteni akarják a Puffer zónájukat, plusz lehet az is fáj nekik, hogy pl a három balti állam közül mind stratégiai fontosságú. Észtország, Lettország azért mert jelentős számú 1945 után betelepített orosz kisebbség él ott, Litvánia azért mert ez határos Fehéroroszországgal és Kalinyigrádi övezettel, ami Orosz Föderáció területe, viszont eléggé bonyolult módon lehet megközelíteni, úgy mondd Sztálin bosszúja az a terület... mert Sztálin telepítette be az Oroszokat arra a területre, ahelyett, hogy Litvániának adta volna simán.. Őszintén aggódok ezekért az államokért... én is orosz vagyok dédi mamám szerint, de lengyel is vagyok, és már rég nem kellene ilyen pufferzónás dolgokon agyalni a 21. században...
2022. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Gorbacsov semmibe szólt bele, annak kapcsán, hogy milyen státuszban legyen Németország, ezt a kérdést még 60-as évek végén vetették fel, hogy oké egyesüljön a két Németország, de akkor legyen semleges, Adanauer meg az őt követő politikusok ezt visszautasították, mert fontosabbnak tartották a nyugati-integrációt...
2022. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
A politika tárgyalások mindig arról szólnak hogy kétszer annyi igényt kell letenni az asztalra mert akkor van miből alkudni. Szerintem ha az ukránok beletörődnének hogy az oroszoknak kell szevasztopol, rövid idő alatt meg lehete egyezni.
2022. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Elvileg az oroszok azt követelik, hogy a NATO állítsa vissza az 1997-es állapotokat. De ha itt most nem lenne NATO, az nagyon gáz lenne, pl. a Balkánon, de a magyar-román viszony is sokkal fagyosabbá válhatna.
2022. jan. 21. 16:56
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Putyin csak keménykedik, mert hagyják. Nyilván senki nem akar egy világméretű konfliktusba belemenni, de előbb utóbb elkerülhetetlen lesz.
2022. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a céljuk, hanem a legnagyobb követelés, ami eszükbe jutott, innen van hova alkudozni.
2022. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8

Értem. Vajon mi lesz a vége? Csak Ukrajnáról mond le a NATO vagy más országokról is?

2022. jan. 21. 17:02
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

*Az eredeti megállapodások szerint,Németországnak az egyesülés után ugyanolyan semlegességi státuszt kellett volna kapnia, mint ami Ausztriának van"


Ez tévedés. Ez az '50-es években merült fel utoljára. Mire a két ország egyesült, semmiféle ilyen megegyezés nem volt (ahogy korábban is csupán mint elképzelés létezett ez a dolog, nem volt akkor sem egyezmény).


"A többi volt szociális állammal nem tudom mi a helyzet,de gyanítom ott is hasonló a helyzet."


Nem. Ott sem volt semmi semlegességi egyezmény.


"Előbbi esetben az amerikaiak súlyosan megszegtek nemzetközi egyezményeket."


Semmilyen nemzetközi egyezmény nem volt az USA és a Szovjetunió, később Oroszország között, amiben felosztották volna Európát a 2. világháború befejezése után. A Jaltai, illetve a Postdami Konferenciák osztották fel Európát, de ezek igazából csak Németország és Lengyelországot érintették, a többi európai ország sorsának megvitatása befejezetlen maradt.

2022. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!