Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért megy fel a gáz és a...

Miért megy fel a gáz és a kőolaj ára?

Figyelt kérdés

Főleg gázról olvastam cikkeket EU-s viszonylatban hogy az EU-s országok csökkentették a kitermelést, USA inkább Ázsiába viszi a palagázt(mert ott még magasabb az ára), oroszok kevesebbet hoznak ... DE ez szerintem nem teljesen magyarázza a kialakult helyzetet, mert ha valaminek jó az ára akkor a szabadpaci elvek alapján pont az kéne történjen, hogy mindenki rááll ezerrel kitermelni.

Most ehhez képest meg csak azzal riogatják az embereket, hogy a gáznak és a kőolajnak is tartósan magasan marad az ára.


Miért nem kezd pl. az USA többet kitermelni palagázból? (Oroszok mondjuk nem jó fejek és zsarolni akarnak minket, okés ezt "értem" de nagytestvér miért nem ment meg minket amikor pár éve bagóért adták a palagázt csak hogy az oroszok beszívják)

A kőolajkitermelő országok miért nem kezdenek meg többet kitermelni, hogy ne szálljon úgy el az ára a benzinnek?


Ha tudtok erről cikkeket linkelni akkor szívesen olvasgatnék a témában.



2022. jan. 20. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
"Oroszok mondjuk nem jó fejek és zsarolni akarnak minket, okés ezt "értem" beütött a fos olvasgas mást is a foson kívül . oroszok annyi gázt szállítanak amennyit megrendeltek . csövek mérete fix azért vannak a gáztárlók amit pl németek telibeszartak
2022. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2019-ben kevesebb vezetéken többet tudtak szállítani, mint 2021-ben. De nem ez a lényege a kérdésnek, mert mondjuk lehet menteni az oroszokat is, hogy a saját tározóikat töltik fel elsőnek, így próbálnak az északi áramlat 2-nek megágyazni ... tök mindegy, de van csomó EU-s meg amerikai szereplő is, ők miért nem pörgetik fel a gázkitermelést, hogy ne szoruljunk rá az orosz gázra?
2022. jan. 20. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az okos virológusok miatt, akik 2020-ban teljesen leállították a gazdaságot és minden termelőnek a fejére rohadt az olaj. Tetemes veszteségek keletkeztek és senki sem mert újabb pénzeket befektetni a kutatásba, fejlesztésbe kitermelésbe. Ez most üt vissza, mert nincs elég kitermelhető új olajmező.
2022. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az USA manipulálja az olajárakat.
2022. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
Azzal együtt, hogy az Oroszoknak érdekük, hogy eladhassanak földgázt és kőolajat az se jön nekik rosszul, hogy most drágán lehet eladni, az USA-beli palagáz még ennél is drágább, és mint írta is a kérdező most ők Kínának tudnak eladni annyit amennyit akarnak.
2022. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!