Az meg se valósulhatna sose, hogy az USA-ból kapjuk a földgázt vagy a kőolajat?
Figyelt kérdés
Olvastam, hogy USA nagyon előre tört ilyen téren, hogy lassan nagyobb olajexportőr lehet, mint Szaud Arábia. Európa nem kaphatná onnan ezeket a szénhidrogéneket? Akkor nem kellene Oroszországgal bajlódni már legalább2021. nov. 12. 19:49
1/6 anonim válasza:
Csak az a baj ezzel, hogy az amerikai gáz sokkal drágább mint az orosz. Így nem igazán járnánk jobban
2/6 anonim válasza:
Bajlódni? Miért jobb amerikaiakkal bajlódni, akik sokkal durvábban szoktak nyilatkozni Magyarországról, és sokkal drágábban adnak mindent, mint az oroszok?
3/6 anonim válasza:
És hozzák ide hajókkal 1000 kilométerről? :)
Ez elég durván szennyező lenne.
4/6 anonim válasza:
#3 igen hajókkal, a földgázt pl cseppfolyósítva. De mint mondtam, az Amerikai gáz drága. Jelenleg is vesz Európa valamennyit tőlük, pl a Lengyelek, de az arány nem növelhető jobban, mert hatalmas kiadásnövekedés lenne.
5/6 anonim válasza:
Az usa nagyon messze van, és földgáz készlete nem olyan kimagasló, hogy olyan sokat tudnának exportálni. Olaj meg van közelebb is, ami nem oroszországból jönne. Földgáz iránba van még nagyon sok az oroszokon kívül. Romániába, ukrajnába, norvégiába is van még, de nem olyan sok.
6/6 Valentino BROssi válasza:
A lengyeleknek már évek óta komoly ambícióik vannak arra vonatkozóan, hogy leváljanak az orosz szénhidrogén ellátásról (történelmi riválisaik az oroszok), de még ők sem lépték meg, mert mindig mikor felmutatják nekik a cechet, hogy mennyibe kerülne ez az ötlet visszakoznak, hogy hááát ez kicsit drága, akkor inkább az ellenséggel üzletelünk. A Baltikum (észtek, litvánok, lettek) részben USA-forrásból származó gázzal fűtenek már. A nyers kőolajon kicsi a haszon, minél komplexebb egy vegyület annál inkább megéri exportálni: finomított termékek pl. érkeznek Európába: hagyományosan Európa benzint exportál az USA-ba, az USA pedig dieselt Európába (ott benzinből fogy több, itt meg dieselből a járműállomány összetétele miatt). Gáz is jön már nagy mennyiségben, de elsősorban Nyugat-Európába, ahol nem annyira alacsonyak az energiaárak, hogy fennakadjanak a különbségen, meg nem is az a céljuk, hogy teljesen kizárják az orosz függést, hanem inkább az, hogy 50-50 arányban jöjjön innen is meg onnan is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!