Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan viszonyultok az Egyesül...

Hogyan viszonyultok az Egyesült Államokhoz?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a magyarok többsége rendesen gyűlöli az USA-t. Én csak a jelenlegi demokrata vezetést nem szeretem, de magát az Egyesült Államokat mindig is kedvelni fogom. Kicsit magaménak érzem az országot, pedig sok közöm nincs hozzá, mindössze annyi, hogy az dédnagyapám átlépte a New York-i Ellis Island kapuit és több évig dolgozott ott. Elég jól megszedte ott magát, aztán visszaköltözött a családjához az óhazába. Egyébként én mindent szeretek ami amerikai, a régi izomautókat, a gyönyörű tájakat, a régi viktoriánus házakat, az amerikai életstílust. A jelenlegi helyzet viszont elszomorít, hogy bűntudatot akarnak ébreszteni a fehér amerikaiakban a múltban elkövetett bűnökért, amihez tulajdonképpen semmi közük nincs. A jobboldaliakat, a hazafiakat el akarják teljesen nyomni. Remélem nem hátrálnak meg, kiállnak magukért, és leváltják a szélsőséges demokratákat. Szerintem így is lesz, mert az amerikaiak kemények.


Itt egy szexi amerikai kocsi bónuszként akit érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=x1zD9ic77v4&t=371s&ab_channe..


Nektek bejönnek az ilyen autók? (:



2021. nov. 26. 11:45
1 2
 1/18 Molyember ***** válasza:
3%
Hány éves vagy, tíz?
2021. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én minden országot szeretek, így az USÁ-t is. De mégis azt gondolom, hogy Amerika túlzottan, a kívànatosnál nagyobb politikai és gazdasági erővel rendelkezik. Ez nem szerencsés a világ többi részére nézve. Az USA nagyhatalmilag elnyomó. Ellenzem a Amerika-központú világrendszert, az országok és nemzetek demokráciájának vagyok a híve.
2021. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
USA mint ország, kedvencem. USA mint világhatalom, meh.
2021. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2021. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
2# Jah csak az USA szuperhatalmi pozíciója nélkül már régen Putyin és a kínai kommunista párt martaléka lenne a világ, mert lenne sok sok kis gyenge erőtlen demokrácia. Az USA-nak sok hibája van de azt látni kell nélküle már nem létezne szabad világ. Az amcsik nélkül a szovjetek rég bedarálták volna egész Európát az Atlanti Óceánig, meg jelenleg Amerika tartja vissza Kína katonai terjeszkedését is a régióban.
2021. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Én rendesen útálom amerikát.


A azabadság országa?

Hazugság.


Sosem volt szabad, mindíg is az adott politikai korrektség diktátuma árnyékában éltek ott az emberek.


A 70-80-as években a konzervatív prüdériában.

A Judas priest énekesét bevitték az örsre mert meleg volt.

Ekkor voltak az Al Gore perek, ahol pár demokrata politikus feleség beperelt egy csomó bandát, mindenféle koholt vádakkal.

Az amikor a politikai elit támad egy műfajt.


Jelenleg ugyanúgy van egy politikai korrektség ugyanúgy prűd, csak más formában.

Most nem a lázadó emberek a rosszak, hanem a közelmúlt normáit követők, minden rasszizmusnak számít, a gyerekek halloweenkor nem öltözhetnek be akárminek, mert ha cowboyok, indiánok lennének az már rasszizmus lenne.

A média minden élhető tartalmat tilt a gyerekek elől, de fegyverhez már jóeséllyel tizenévesen juthat valamilyen trükkös úton az ember.

Színészeket rúgatnak ki tömegek, mert nem álnak be egy egy mozgalom mögé. Embereket távolítanak el a munkahelyükről csak mert nem osztják a hangos kisebbség véleményét.


Amerika sosem volt szabad, sőtt egyre kevésbé az.

2021. nov. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

"Én rendesen útálom amerikát."


Utálhatod, Amerika nélkül most is Szibériában fejtenéd a követ ahogy az őseid a kommunizmusban, mert a ruszkik mindent bedaráltak volna Európában a 2. VH után.


"A azabadság országa? Hazugság."


Hát maradjunk annyiban hogy Magyarországnál szabadabb, ahol csak 30 éve létezik valami korlátozott demokrácia féleség.


"Sosem volt szabad, mindíg is az adott politikai korrektség diktátuma árnyékában éltek ott az emberek."


Nem igaz, ez a PC hülyeség Clintonnal jött a 90' években, előtte nagyon is konzervatív ország volt, sőt ma is az a partvidéket leszámítva.


"Most nem a lázadó emberek a rosszak, hanem a közelmúlt normáit követők, minden rasszizmusnak számít, a gyerekek halloweenkor nem öltözhetnek be akárminek, mert ha cowboyok, indiánok lennének az már rasszizmus lenne."


Nem kéne annyi M1-et nézni, ezek amiket leírtál csak a partvidék nagyvárosaiban vannak jelen, a vidéki Amerikában abszolút nem.


"A média minden élhető tartalmat tilt a gyerekek elől, de fegyverhez már jóeséllyel tizenévesen juthat valamilyen trükkös úton az ember."


Sokkal szabadabb a média az USA-ban, nem mellesleg ez egy kontinensnyi méretű ország 350 millió emberrel, rengeteg alternatív média létezik amiről nem is hallottál és több milliós követői bázisuk is lehet. Magyarországon ilyen abszolút nem létezik, minden médium vagy ellenzéki vagy kormánypárti.


"Színészeket rúgatnak ki tömegek, mert nem álnak be egy egy mozgalom mögé. Embereket távolítanak el a munkahelyükről csak mert nem osztják a hangos kisebbség véleményét."


Ezek megint csak a partvidéken vannak, de igaz ez egy probléma.

2021. nov. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem igaz, hogy mindenki gyűlöli. Amerikai zenét, filmeket hallgatunk, nézünk és nagyban befolyásol minket az amerikai kultúra. A politika meg folyamatosan változik. Lesznek mindig, akik szerint túl rasszista már az is, ha cowboynak öltözünk be vagy a matematikát használjuk, de olyan is aki lemészárolná a feketéket. Ahogy most van, az jól van, ugyanis egyensúly van a kettő között. Sokan vannak, akik szeretik Amerikát és sokan, akik gyűlölik.
2021. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés.

A legtöbben a demokrata vezetést gyűlölik és nem az USA-t.


A legtöbb magyar, politikától függetlenül szeret "amerikaiasan" élni.Mindenhova kocsival menni, kólát inni, gyors kaját enni.Én gyakran látom,hogy a Meki autós kiszolgáló részénél állnak hosszú sorban az autók, régi Opeltől a zsír új Volvoig.

Aztán, népszerűen a fegyverek, igény van a saját célú lőfegyverek tartására is.



Mondhatni, Magyarországon erősebbek az amerikai behatások, mint a nyugat-európaiak.

2021. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vltam kint, nekem tetszett az ország. Érdekes, teljesen más, mint Európa. És olyan finom steak-et életemben nem ettem, mint ott. Meg palacsintát!
2021. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!