Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországból évente mennyi...

Németországból évente mennyi német vándorol ki?

Figyelt kérdés
Többet is ismerek, aki Magyarországra költözött és nem az idős gondozattakra célzok, hanem fiatal, életerős emberekre. Tulajdonképpen sokféle motiváció létezik családi, gazdasági, de sokan mondják, hogy Németországban már teljesen polarizalódik a társadalom, egyes kérdésekben nem szabad eltérni a mainstream véleménytől, mert kiközösítik az embert. Biztos akadnak olyanok is, akiket egy napsütötte ország vonz, de azért durva, hogy két ilyen ellentétes folyamat is rohamosan alakítja át az ország etnikai képét.

2021. nov. 14. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyet, de ő vállalkozást csinált Magyarországon és kvázi jobban él, mint otthon.
2021. nov. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha szerinted rohamosan alakítja át a német kivándorlás Németország etnikai térképét, akkor tudod mennyien vándorolnak ki...és akkor minek kérded?

Ha meg nem tudod, akkor honnan veszed ezt a "rohamos" átalakulást?

2021. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Kb fél éve dolgozok kint. Két kézi munkára ember nincs. Mindenki csak büro munkát akar. Gondolj bele, mikor nyáron a Totál nagyleállásán az ellenőrök akik kint voltak mind bürósok voltak. Rájuk adták a tűzálló ruhát, lejátszottak 2 PPT-t azt hadd szóljék.

Az ott lévő ezer 10 000 munkából kb 2000 bürós, és vagy 6000, aki azt sem tudta mit kell egyáltalán csinálni.

2021. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

"Két kézi munkára ember nincs. Mindenki csak büro munkát akar. "


Ez Magyarországon is így van.

A szülők többsége is úgy egyengeti a gyerekei útját,hogy szellemi dolgozók legyenek.


Mi 3-an vagyunk testvérek.Apám szakmunkás, anyám szellemi.3-ből 3 gyerek diplomás és szellemit végez.

2021. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Olvasgass

[link]

2021. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]

2021. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem számottevő a kivándorlás. Nyilván van kivándorlás, mert pl Svájcban vagy Luxemburgban több pénzt tud keresni a német mint otthon de arányaiban nem vészes szerintem a kivándorlás.
2021. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Én olyan németet ismerek aki ide költözött dolgoni ácsként. Persze én is ezt kérdeztem tőle jobban-e keres vagy minek jött ide annyit mondott hogy számokban nem de az itteni alacsonyabb bevételből többet tud költeni magára és neki ez volt fontos. Állítólag az olyan egyszerű dolgok mint étterem, kocsmázás stb csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak Németországban. Valami igazság lehet benne mert már 3 éve itt van és esze ágában sincs vissza menni
2021. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor miből élnek meg kint a kocsmák , ha nincs pénze senkinek kocsmázni oda kint ? :D
2021. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8# azt erősen kétlem hogy rosszul keresnek.


A minimálbér nettó 1600 euró.

A zöldség olcsó, a gyümölcs drága. A hús vegyes. Kenyér, liszt, cukor drágább. Üdítő/sör olcsóbb, mert minden betét díjas, ha visszaviszed visszakapod, s csak a beltartalmat fizeted ki.

Érdekes olyan dolgokat hallani másoktól, akik sosem jártak erre..


Persze drágább a ház, rezsi, autó fenntartása. De halléban 350€ fizetek kompletten egy 43nm albérletért.

Tegyük fel hogy "csak" 1600eurot keresek, ami a minimálbér. 1250 marad önmagamra. Én egynagamra 200 eurót költök kajára, persze ebből mindent megveszek amit akarok.. 1050 maradt. 20 fizetek a netre, 30 a telefonra. 200az autóm részlete. 800 maradt. Van egy albérlet, szalon autóm.


Lengyelek dolgoznak a, netto, penny, stb. A Kauflandba meg Magyar dgozók is vannak.

Nem lehet találni egy villanyszerelőt aki 3 héten belül csinálna bármit is.



Tényleg olyan rossz? Az megy innen el aki más országban olcsó munkaerőt aksr foglalkoztatni.

2021. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!