Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen zsidókkal kapcsolatos...

Milyen zsidókkal kapcsolatos sztorijaid vannak?

Figyelt kérdés
személyes vagy történelmi
2010. szept. 3. 18:47
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon egyszerű a képlet: ha nem megy jól valami, akkor a zsidók a hibásak. Ha valami oknál fogva mégsem a zsidók, akkor a cigányok.

No de emberek! Ideje lenne már mindenkinek a saját háza táján söprögetni! Van elég szemete a magyarságnak a múlt történelmében is, meg a jelenben is. Ha azzal végeztünk, és már szinte feddhetetlenek vagyunk, akkor ESETLEG elővehetjük a zsidókat meg a cigányokat. De ez egy jó ideig nem aktuális.

Gerenda vs. szálka, ugye?

2010. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:

aki hülye az maradjon hülye. szerinted egy 7 éves zsidó fiú bűnöző?

Nem vagyok antimagyar, de nem bírom az idiótákat sem. Nekem is vannak előítéleteim a cigányokkal is, de nem egyet ismerek, akik kedvesek és normálisak.

Bár nyilván te óvodában a Mein Kampfot olvastad, és már nem tudtak megmenteni téged (az a válaszoló, aki engem leantimagyarozott).

Ráadásul én semmi olyat nem írtam le a történetekben, hogy magyar!!!! OLVASD EL, egy szóval sem írtam, hogy magyar lenne az áldozat.

EBBŐL AZ DERÜL KI,HOGY AKI NEM RASSZISTA, AZ NEM IS MAGYAR!!!

A kérdező pedig megírta azt a kérdését, amit akkor fogok kiküldeni linkbe, amikor egy normális Jobbikossal (mert ilyenből is akadnak szép számmal), akkor ezt a kérdést megmutatom, és ez a példája annak, hogy miért van elegünk a Gárdából.

Amúgy én is ugyanolyan magyar vagyok, mint te, ugyanúgy fehér a bőröm, sőt, én ugyanolyan árja vagyok, mint te (gondolom te is németül beszélsz), és ugyanúgy hazámnak tartom MAGYARországot.

De mi magyarok is ott vagyunk az USA-ban, és mindenhol, holott senki le se szar minket, az amerikai tudósok is tudnának most olyanokat, mint a mi magyarjaink anno, szóval nem is hiányzunk senkinek, mégis Nyugaton ugyanúgy emberek vagyunk, sőt az USA már-már a feketéket is embernek tekinti.

Persze, hogy nem lehet minden ember egyforma, de ha a te anyád mondjuk csökönyös és nehezen meggyőzhető, és te is olyan vagy, akkor azt mondják, hogy anyja fia/lánya. Holott az utcában másik 5 ember ragaszkodik az igazához, akkor a másik öt ember is az anyád (köztük Sanyi bácsi is)?


És a kedves nagymagyar barátom válaszát szívesen meghallgatnám az anyját illetően, mert az, hogy nem is volt neki, az hamar kiderült.

2010. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:

FED (központi bank)

Az 1860-as években Abraham Lincoln nem akart engedni Rotschildnak, hanem önálló, "keresztény" amerikai bankrendszert akart létrehozni, mire egy magányos merénylő lelőtte. Majd az 1907-ben mesterségesen generált bankpánik után a Kongresszus mégis a bankreform mellett döntött. 1910-ben Aldrich, J. P. Morgan, Rockefeller, Warburg és mások 10 napra félrevonultak a Jekyll-szigetre, és elkészítették a FED-törvény vázlatát. A találkozó nagy jelentősége ellenére egészen 1916-ig, három évvel a törvény elfogadása utánig, titokban maradt a nyilvánosság, sőt a kormány előtt is.

(A FED Kormányzótanácsának jelenlegi tagjai: Ben Shalom Bernanke (elnök), Donald Kohn, Elizabeth A. Duke, Kevin Warsh, Randall Kroszner.)

1928 januárjában a Federal Reserve úgy értékelte, hogy a részvénypiaci árak túlságosan magasak és túlzottak a spekulációk is, így 3,2%-ról 5%-ra emelte az alapkamatot. Ennek hatására az USA-ba áramlott a tőke, erre válaszul a többi országban is felemelték az alapkamatot, ami deflációhoz vezetett. Mindezt tovább tetézte az 1929. augusztusban kezdődő gazdasági recesszió. Világszinten túltermelés alakult ki, s hatalmas mennyiségű cikk vált eladhatatlanná, ráadásul megindult az ipari forradalom harmadik hulláma is. Ezek után 1929. október 24-én, a „fekete csütörtökön” megkezdődött a részvénypiaci recesszió is, sokan innen számítják a válság kitörését. Ekkor – mindmáig tisztázatlan okokból kifolyólag – a New York-i tőzsdén eladási láz tört ki, a részvények árfolyama hihetetlen mértékben zuhanni kezdett.

Mindemellett szükséges megemlíteni, hogy a nagyobb bankok nagy mennyiségű un. margin loan-t bocsátottak ki az 1929-es évig Amerikában, amire jellemző volt, hogy akár saját tőkénk 10-szeresének megfelelő értékében vásárolhattunk vele részvényeket. Pl.: 100 dollár saját tőkével vásárolhattunk 1000 dollárnyi értékpapírt. Mind emellett a margil loan-ra jellemző, hogy bármelyik pillanatban visszahívható volt, és a visszahívás pillanatától 24 órán belül kötelezően vissza kellett fizetni. A tőzsdepiaci krach előtti napon tömegesen hívták vissza a nagybankok ezeket a kölcsönöket, aminek a hatására a részvényárak drasztikusan lecsökkentek, mert mindenki eladott, senki se vett (ezzel megindult a megállíthatatlan pánik). Sok összeesküvés-elmélet ezt látja a tőzsdepiaci összeomlás igazi okának, amely mögött J.D. Rockefeller, Bernard Baruch és J.P. Morgan spekulációit látják, akik különös módon kiléptek a piacról az összeomlás előtt és amiből bizonyítottan busásan profitáltak.

1963-ban aztán Kennedyt is megölték, aki épp egy szabad amerikai bankrendszert kívánt létrehozni a FED helyett.

2010. szept. 8. 17:33
 54/54 A kérdező kommentje:

Részletek a Bibliából

És ott találá a templomban az ökrök, juhok és galambok árúsait és a pénzváltókat, a mint ülnek vala:

És kötélből ostort csinálván, kiűzé mindnyájokat a templomból, az ökröket is a juhokat is; és a pénzváltók pénzét kitölté, az asztalokat pedig feldönté;

És a galambárúsoknak monda: Hordjátok el ezeket innen; ne tegyétek az én Atyámnak házát kalmárság házává.

És ezek után Galileában jár vala Jézus; mert nem akar vala Júdeában járni, mivelhogy azon igyekezének a Júdeabeliek, hogy őt megöljék.

Az írástudók és a farizeusok pedig egy asszonyt vivének hozzá, a kit házasságtörésen kaptak vala, és a középre állítván azt,

Mondának néki: Mester, ez az asszony tetten kapatott, mint házasságtörő.

A törvényben pedig megparancsolta nékünk Mózes, hogy az ilyenek köveztessenek meg: te azért mit mondasz?

Ezt pedig azért mondák, hogy megkísértsék őt, hogy legyen őt mivel vádolniok. Jézus pedig lehajolván, az ujjával ír vala a földre.

De mikor szorgalmazva kérdezék őt, felegyenesedve monda nékik: A ki közületek nem bűnös, az vesse rá először a követ.

Felelének és mondának néki: A mi atyánk Ábrahám. Monda nékik Jézus: Ha Ábrahám gyermekei volnátok, az Ábrahám dolgait cselekednétek.

Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, a ki az igazságot beszéltem néktek, a melyet az Istentől hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.

Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek. Mondának azért néki: Mi nem paráznaságból születtünk; egy atyánk van, az Isten.

Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.

Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem.

Egybegyűjték azért a papifejedelmek és a farizeusok a főtanácsot, és mondának: Mit cselekedjünk? mert ez az ember sok csodát mível.

Ha ekképen hagyjuk őt, mindenki hinni fog ő benne: és eljőnek majd a rómaiak és elveszik tőlünk mind e helyet, mind e népet

Ama naptól azért azon tanakodának, hogy őt megöljék.

A papifejedelmek pedig tanácskozának, hogy Lázárt is megöljék; Mivelhogy a zsidók közül sokan ő miatta menének oda és hivének a Jézusban.

Mindazáltal a főemberek közül is sokan hivének ő benne: de a farizeusok miatt nem vallák be, hogy ki ne rekesztessenek a gyülekezetből.

Mert inkább szerették az emberek dicséretét, mintsem az Istennek dicséretét.

Felele Jézus: Az én országom nem e világból való. Ha e világból való volna az én országom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én országom nem innen való.

Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát te csakugyan? Felele Jézus: Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. Mindaz, a ki az igazságból való, hallgat az én szómra.

Monda néki Pilátus: Micsoda az igazság? És a mint ezt mondá, újra kiméne a zsidókhoz, és monda nékik: Én nem találok benne semmi bűnt.

Szokás pedig az nálatok, hogy elbocsássak néktek egyet a husvétünnepen: akarjátok-é azért, hogy elbocsássam néktek a zsidók királyát?

Kiáltának azért viszont mindnyájan, mondván: Nem ezt, hanem Barabbást. Ez a Barabbás pedig tolvaj vala.

Kiméne azért Jézus a töviskoronát és a bíbor köntöst viselve. És monda nékik Pilátus: Ímhol az ember!

Mikor azért látják vala őt a papifejedelmek és a szolgák, kiáltozának, mondván: Feszítsd meg, feszítsd meg! Monda nékik Pilátus: Vigyétek el őt ti és feszítsétek meg, mert én nem találok bűnt ő benne.

Felelének néki a zsidók: Nékünk törvényünk van, és a mi törvényünk szerint meg kell halnia, mivelhogy Isten Fiává tette magát.

Mikor pedig ezt a beszédet hallotta Pilátus, még inkább megrémül vala;

Ettől fogva igyekszik vala Pilátus őt szabadon bocsátani; de a zsidók kiáltozának, mondván: Ha ezt szabadon bocsátod, nem vagy a császár barátja; valaki magát királylyá teszi, ellene mond a császárnak!

Vala pedig a husvét péntekje; és mintegy hat óra. És monda a zsidóknak: Ímhol a ti királyotok!

Azok pedig kiáltoznak vala: Vidd el, vidd el, feszítsd meg őt! Monda nékik Pilátus: A ti királyotokat feszítsem meg? Felelének a papifejedelmek: Nem királyunk van, hanem császárunk!

Akkor azért nékik adá őt, hogy megfeszíttessék. Átvevék azért Jézust és elvivék.

2010. szept. 10. 08:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!